Już w sprzedaży nowy numer ”Polonia Christiana”

2014-11-07 00:00:00
Już w sprzedaży nowy numer ”Polonia Christiana”
W kioskach i dobrych salonach prasowych można już kupić 41. numer najlepszego w Polsce katolickiego magazynu ilustrowanego – „Polonia Christiana”. Przewodnim tematem numeru jest muzyka rockowa i jej związki z satanizmem. Nie zabrakło również pogłębionej analizy wydarzeń związanych z głośnym watykańskim synodem do spraw rodziny. W magazynie także ekskluzywna rozmowa z księdzem Dariuszem Oko.

Na łamach magazynu „Polonia Christiana” o synodzie mówi biskup Athanasius Schneider. - Kościołowi i światu pilnie potrzeba nieustraszonych i szczerych świadków całej prawdy na temat przykazań oraz woli Boga; całej prawdy na temat tego, co Chrystus mówił o małżeństwie. Dzisiejsi kościelni faryzeusze i uczeni w Piśmie, którzy piastując urzędy biskupie i kardynalskie, w episkopalnych szatach palą kadzidło przed neopogańskimi bożkami ideologii gender oraz konkubinatu, nikogo nie przekonają do gorliwej wiary w Chrystusa oraz gotowości oddania za Niego życia – podkreśla duchowny w rozmowie z Izabellą Parowicz.

Wiele wskazuje na to, że zdemaskowana niegdyś przez księdza Dariusza Oko homoherezja dotarła na szczyty Kościoła Chrystusowego – pisze Krystian Kratiuk w tekście zatytułowanym „Bramy piekielne chcą Go przemóc od środka”.  Na temat watykańskiego spotkania biskupów głos zabrał również prof. Grzegorz Kucharczyk. - Wraz z papieżem Franciszkiem Rzym przeniósł się nad Ren. Nie chodzi już o dopływ do Tybru, jak sugerowała książka Ralpha Wiltgena – skala wrogiego przejęcia jest dziś znacznie poważniejsza. Postawa niemieckich biskupów na czele z monachijskim kardynałem (nomen omen) Marxem na niedawnym synodzie, gdzie należeli do awangardy zmiany wrażliwości duszpasterskiej wobec osób rozwiedzionych i homoseksualistów, nie pozostawia złudzeń. Równie charakterystyczne i uzasadniające tezę o translacji (duchowej) Rzymu nad Ren jest milczenie w tej sprawie wielomównego zazwyczaj papieża Franciszka – czytamy.

W 41. numerze magazynu „Polonia Christiana” znajdziemy również blok tekstów dotyczących satanistycznych inspiracji w popkulturze. - Obserwowana od kilku lat wzmożona erupcja treści satanistycznych to owoc długiego procesu swoistej diabelskiej inkulturacji, czyli stopniowego a konsekwentnego nasączania zachodniej kultury piekielną doktryną, praktyką i liturgią. Jeżeli obecnie szokują nas artyści, którzy ucharakteryzowani na rozkładające się zwłoki piją na scenie krew, to nie zapominajmy, że przez pół wieku pieczołowicie drogę im przygotowywał i ścieżki niestrudzenie prostował Legion poprzedników, których piosenki nucimy dziś do snu dzieciom – pisze Jerzy Wolak. O satanizmie przenikającym do kultury masowej piszą i mówią także Mathias von Gersdorff, Valdis Grinsteins i Grzegorz Kasjaniuk.

Ponadto w numerze prezentujemy wywiad z księdzem Dariuszem Oko, laureatem nagrody ks. Piotra Skargi. - Kto dziś akceptuje homoseksualizm, jutro będzie zmuszony zaakceptować kazirodztwo. Taka jest dynamika tego myślenia – mówi ksiądz profesor. Zachęcamy również do lektury ciekawej analizy pt.: „A jeśli Izrael przestanie istnieć?”. Na tezy w niej zawarte nowe światło rzuca swoisty medialny spektakl towarzyszący niedawnemu otwarciu Muzeum Żydów Polskich w Warszawie.

W magazynie „Polonia Christiana” nie mogło oczywiście zabraknąć również przypomnienia dziedzictwa cywilizacji chrześcijańskiej oraz prawdy, dobra i piękna – takich tekstów nie przeczytają Państwo w żadnym innym piśmie!

Zapraszamy do kiosków i dobrych salonów prasowych! 

Zobacz skróty artykułów na pismo.poloniachristiana.pl

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.