Kataklizm, katastrofa, apokalipsa – czy jest się czego bać i kto przetrwa, gdy zabraknie prądu? Takiego numeru ”Polonia Christiana” jeszcze nie było!

2016-07-04 00:00:00
Kataklizm, katastrofa, apokalipsa – czy jest się czego bać i kto przetrwa, gdy zabraknie prądu? Takiego numeru ”Polonia Christiana” jeszcze nie było!

„Trzy dni bez prądu to wystarczająco długo, aby padł transport, by zabrakło świeżej żywności, a w miastach zaczęły się problemy z wodą i wybuchły zamieszki” – mówi każdy preppers. Czy to jedynie teoretyczne rozważania, czy też realny scenariusz, na który każdy katolik powinien się przygotować? Nowy numer magazynu „Polonia Christiana”, który w czwartek 7 lipca 2016 r. trafił do kiosków i salonów prasowych, przynosi garść pytań o przyszłość naszej cywilizacji w kontekście gwałtownej katastrofy, którą coraz częściej wieszczą współcześni twórcy filmów i literatury.

 

W numerze także tekst Krystiana Kratiuka „Gdzie są dziennikarze Chrystusa”. Komentarz do sytuacji, która zaistniała w polskiej prasie katolickiej po publikacji adhortacji  Amoris laetita. O tym dlaczego trzeba pisać na tematy trudne i jakie skutki niesie za sobą „niejasność” adhortacji.

 

Ponadto, na czytelników czeka nietuzinkowa próba „odczarowania” Chrztu Polski jako taktycznego zabiegu dokonanego przez przebiegłego Mieszka I. Czyli jak materialistyczne podejście do historii wypiera wszelkie duchowe pobudki naszego protoplasty, skazując go na cynizm w oczach współczesnych. Krzysztof Gędłek stara się przybliżyć realny bardziej niż „pożądany” wizerunek pierwszego władcy Polski.

 

Dział świat zaoferuje nam przegląd najciekawszych wydarzeń spoza granic naszego kraju. Bogdan Dobosz pisze o tym jak wygląda sytuacja w „zapomnianych dzielnicach” francuskich aglomeracji całkowicie przejętych przez islamistów, a Łukasz Stach przedstawi sytuację narastających zbrojeń państw dalekiego wschodu.

 

Dzięki Adamowi Dworakowskiemu będziemy mogli z bliska przyjrzeć się wielkiemu dziełu Leanardo Da Vinci „Ostatnia Wieczerza” i odkryć je na nowo. Dodatkowo Krzysztof Warecki zabierze nas w niezapomnianą podróż przez Paderbron, zabytkowe miasteczko przez wielu już zapomniane.

  

Pośród tekstów z części kulturalnej warto wyróznić Joannę Babiarz, która opowie nam o tym jak Celtowie uratowali dziedzictwo cywilizacji łacińskiej oraz tradycyjnie Leonarda Przybysza, który przeniesie nas do nieco już zapomnianego świata wielkich dzieł sztuki. 

 

Papierowe wydanie 51. numeru „Polonia Christiana” od czwartku 7. lipca można zamówić na stronie Internetowej Księgarni Kontrrewolucji. Za pośrednictwem serwisu EPCh24.pl można bezpłatnie pobrać fragment magazynu oraz zakupić go w wersji elektronicznej.


Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.