Krzyż zniknął z Giewontu. Zaprotestuj!

2014-11-06 00:00:00
Krzyż zniknął z Giewontu. Zaprotestuj!
 W spocie Ministerstwa Spraw Zagranicznych promującym Polskę, przedstawiono m.in. pokazową batalię pod Grunwaldem na ulicach Warszawy i Giewont. Problem w tym, że z chorągwi rycerskich i szczytu góry wymazano krzyż. Zaprotestuj przeciwko tej manipulacji.

 

„W filmie tym – wzorem propagandystów komunistycznych – dokonano oszustwa polegającego na usunięciu symboli chrześcijaństwa: z krzyża na Giewoncie oraz sztandaru w inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem!” – czytamy w liście zamieszczonym na protestuj.pl, który może podpisać każdy komu nie podoba się pomysł MSZ. Warto zaznaczyć, że krzyż został również wymazany z czapki księcia Witolda przy obrazowaniu Bitwy pod Grunwaldem.

 

Autorami protestu są członkowie Krucjaty Młodych. O co apelują młodzi ludzie, zachęcając do przyłączenia się do protestu internautów? „(…) w imię prawdy i elementarnej sprawiedliwości wobec Narodu – z całą stanowczością żądam niezwłocznego wycofania się Rządu RP z tego haniebnego projektu oraz wyciągnięcia konsekwencji wobec odpowiedzialnych za ten skandaliczny spot” – to treść apelu kończąca list, który podpisany trafi do premier Ewy Kopacz i szefa MSZ, Grzegorza Schetyny.

 

Krucjata Młodych przypomina również słowa Jana Pawła II o wartości jaką jest krzyż w kontekście postawienia znaku Męki Pańskiej na Giewoncie. „Dzisiaj dziękowałem Bogu za to, że wasi przodkowie na Giewoncie wznieśli krzyż. Ten krzyż patrzy na całą Polskę, od Tatr aż do Bałtyku, ten krzyż mówi całej Polsce: Sursum corda! - "W górę serca!" Trzeba, ażeby cała Polska, od Bałtyku aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: Sursum corda! – mówił papież.


Do protestu można przyłączyć się podpisując specjalny list w tej sprawie na stronie protestuj.pl



Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.