Przyjdź na Publiczny Różaniec i pomódl się z nami – oto daty, godziny i miejsca

2017-11-30 00:00:00
Przyjdź na Publiczny Różaniec i pomódl się z nami – oto daty, godziny i miejsca
Krucjata Młodych wraz z Instytutem Ks. Piotra Skargi kontynuuje dzieło organizacji publicznych Modlitw Różańcowych w największych miastach Polski. W grudniu zapraszamy na siedem takich wydarzeń.

Publiczne Różańce cieszą się wśród wiernych rosnącym zainteresowaniem. Jest to praktyka obecna w wielu innych krajach, m. in. w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych. Jeśli zatem ten piękny, katolicki obyczaj może rozkwitnąć w dużo trudniejszych dla katolickiej mniejszości warunkach bytowania zachodnich społeczeństw, dlaczego nie mógłby rozkwitnąć na stałe w naszym kraju?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest obecność i ofiara modlitewna. Poniżej zamieszczamy listę miast, w których w miesiącu grudniu organizowane są publiczne Modlitwy Różańcowe.
 

2 grudnia 2017 (sobota): Bytom – Publiczny Różaniec,na Rynku, godz. 12:00.
 

3 grudnia 2017 (niedziela): Warszawa – Publiczny Różaniec, ul. Krakowskie Przedmieście 64, godz. 19:00.

4 grudnia 2017 (poniedziałek): Słupsk – Publiczny Różaniec w intencji zadośćuczynienia za grzech sodomii i jego promocję, przed Urzędem Miasta, godz. 16:30.

9 grudnia 2017 (sobota): Wrocław – Publiczny Różaniec, Rynek przy szklanej fontannie, godz. 16:00.

12 grudnia 2017 (wtorek): Białystok Publiczny Różaniec, Rynek Kościuszki, godz. 19:00.

13 grudnia 2017 (środa): Kraków Publiczny Różaniec,Rynek Główny przy kościele św. Wojciecha, godz. 17:00.

13 grudnia 2017 (środa): Gdańsk Publiczny Różaniec, przed Nowym Ratuszem, ul. Wały Jagiellońskie 1, godz. 17:30.

Jak mawiał błogosławiony papież Pius IX, „Dajcie mi armię modlących się na Różańcu, a podbiję świat!”.

Serdecznie zapraszamy!



PiotrSkarga.pl


Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.