Są wśród nas dawcy mimo woli - prawda o transplantacjach

2015-07-06 00:00:00
Są wśród nas dawcy mimo woli - prawda o transplantacjach
Od środy 8 lipca 2015 r. w dobrych kioskach i salonach prasowych będzie można nabyć 45. numer najlepszego ilustrowanego magazynu dla katolików w Polsce – „Polonia Christiana”. Głównym tematem najnowszego wydania są patologie i nadużycia, na których żeruje współczesna transplantologia.

„Sielankowe obrazki, spokojna muzyka, wzruszające sceny – tak wygląda protransplantologiczna propaganda. Chodzi w niej tylko o jedno, małe «tak». Aby było ono możliwe, wątpliwości na temat wystarczalności kryterium śmierci mózgowej do stwierdzenia zgonu zostają skrzętnie przemilczane, a wyrażających je przedstawia się jako bandę zacofanych oszołomów” – tak rozpoczyna blok tekstów poświęconych tytułowemu problemowi Agnieszka Żurek. Dr Izabella M. Stępkowska poddaje nieludzki proceder pobierania organów od żyjących jeszcze pacjentów medyczno-prawnej analizie, Piotr Doerre zaś prezentuje interesującą perspektywę, w której dzisiejsza transplantologia jawi się jako kolejny etap rozwoju rewolucyjnej ideologii.

Publicyści „Polonia Christiana” komentują również bieżące życie społeczno-polityczne. Krzysztof Gędłek w artykule otwierającym najnowszy numer z katolickiego punktu widzenia przygląda się obietnicom i poczynaniom prezydenta-elekta Andrzeja Dudy. Krystian Kratiuk dokonuje zaskakującej inwersji i analizuje zjawisko buntu… „starych” (rozumianych tu jako przedstawicieli medialno-politycznego estabilishmentu III RP), Filip Obara z dystansem ocenia Pawła Kukiza i budowany wokół niego ruch społeczny, a Stanisław Michalkiewicz tłumaczy niuanse związane z planowaną zmianą ordynacji wyborczej.

Tradycyjnie już Czytelnicy znajdą w najnowszym numerze obszerne działy poświęcone historii i kulturze. W nich m.in. Andrzej Solak opowiada o heroicznych ofiarach wojny domowej w Hiszpanii, Mariusz Solecki śledzi literackie dokonania wypromowanej za sprawą filmu „Ida” komunistycznej zbrodniarki Julii Brystygierowej, Jacek Kowalski zaś rozpościera przed nami przepiękny kilim utkany z teologicznej głębi i artystycznej wartości tradycyjnych polskich pieśni kościelnych.

Nie zabrakło również felietonistyki autorstwa największych jej tuzów – Andrzeja Pilipiuka (który ostrze swej publicystyki wycelował tym razem w ekoterror) czy Grzegorza Brauna.

To wszystko – i wiele więcej – znajdą Państwo w najnowszym, stustronicowym, numerze magazynu „Polonia Christiana”. Gorąco zapraszamy już w środę 8 lipca na stronę za internetowej Księgarni Kontrrewolucji (wystarczy kliknąć tutaj), gdzie będzie można nabyć pismo.

Więcej informacji na temat bieżącego numeru oraz numerów archiwalnych, spisy treści i okładki dostępne są na portalu PCh24.pl w dziale Pismo. Link do strony: www.pch24.pl/pismo.


PiotrSkarga.pl
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.