W czerwcu będziemy modlić się w dziewięciu miastach w ramach akcji ”100 Różańców na 100-lecie Fatimy”
2017-06-02

Instytut Ks. Piotra Skargi ma zasztyt zaprosić Państwa do udziału w czerwcowej akcji "100 Różańców na 100-lecie Fatimy". W tym miesiącu Publiczny Różaniec odbędzie się w dziewięciu miastach. Sprzawdź czy będziemy w Twoim mieście.

„Wielu ludzi żyje bez Boga. Niewierność małżeńska, aborcja, pornografia, nałogi, promocja homoseksualizmu i tzw. gender to smutna rzeczywistość w Polsce i w wielu krajach świata. Im większy jest kryzys, tym ufniej powinniśmy się uciekać do Maryi, która „zmiażdży głowę węża” – tak organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w Różańcu na ulicach i placach polskich miast.

 

– Czas odwojować przestrzeń publiczną dla Pana Boga! Na publicznych Różańcach modlimy się za Ojczyznę, świat i Kościół oraz za jego wrogów – mówi Stanisław Sadowski z Krucjaty Młodych.

 

– Wrogowie Mistycznego Ciała Chrystusa nie wstydzą się promować dewiacji, które są grzechami wołającymi o pomstę do nieba. Można by powiedzieć, że termometrem naszej miłości do Matki Kościoła jest skala oburzenia na ten stan rzeczy. Maryja zzsyła na nas deszcz łask by Ją kochać, ale też zsyła deszcz łask waleczności i nienawiści do tego, co siły ciemności czynią przeciwko Matce Bożej. To od nas zależy, czy odpowiemy na te łaski – podkreśla nasz rozmówca.

 

Niedawno akcja „Sto Różańców na stulecie Fatimy” osiągnęła półmetek. W niektórych miastach grono uczestników wyraźnie wzrosło. Do czcicieli Matki Bożej często dołączają przechodnie, którzy nie planowali wcześniej udziału w modlitwie. W obecnym miesiącu Krucjata Młodych zaprasza na publiczną pokutę w dziewięciu miejscach:

 

 

 

 

 

SOBOTA, 3 czerwca:

Warszawa – godz. 16:00, Krakowskie Przedmieście 62, obok kościoła Res Sacra Miser; 

Rzeszów – godz. 16:00, przed figurą Matki Bożej Rzeszowskiej, róg ulic Sokola i Alei Cieplińskiego;

 

 

 

 

SOBOTA, 10 czerwca:

Wrocław – godz. 16:00, Rynek przy fontannie.

 

 

WTOREK, 13 czerwca: 

Białystok – godz. 19:00, Rynek Kościuszki;

Kraków – godz. 17:00, Rynek Główny przy kościele św. Wojciecha;

Gdańsk – godz. 17:00, przed  Nowym Ratuszem, ul. Wały Jagiellońskie 1;

Łomża – godz. 17:00, Rynek.

 

 

CZWARTEK, 22 czerwca: 

Olsztyn – godz. 17:00, przed Nowym Ratuszem, róg ulic 1 Maja i Piłsudskiego.

 

Bytom, Rynek, każda pierwsza sobota miesiąca (1 lipca, 5 sierpnia, 2 września, 7 października) godz. 12:00ZAPRASZAMY!

 

 

Interesujący artykuł?