Wesprzyj budowę kościoła na Białorusi!

2014-10-14 00:00:00
Wesprzyj budowę kościoła na Białorusi!
Ponad siedem lat temu, dokładnie 18 stycznia 2007 roku w Mińsku na Białorusi powstała parafia pw. Bożego Ciała. Pieczę nad nią otrzymali Karmelici Bosi. Pomimo starań i wielkiego zaangażowania całej wspólnoty, parafia wciąż nie posiada kościoła oraz zabudowań klasztornych. Nasi bracia ze wschodu, dzieląc się swoją historią, proszą o modlitewne i finansowe wsparcie.

Początkowo wspólnota zakonna zamieszkiwała w wynajętym mieszkaniu, wierni spotykali się w prywatnych domach. Dopiero z czasem Mszę św. zaczęto odprawiać w wynajętej sali konferencyjnej jednego z urzędów. W 2009 roku zakupiono budynek, który zaczął pełnić rolę domu zakonnego i jednocześnie parafialnego.

Dwa lata później abp metropolita mińsko-mohylewski Tadeusz Kondrusiewicz poświęcił plac pod budowę kościoła i klasztoru. Postęp dalszych prac budowlanych zależy w dużej mierze od naszej hojności. Do nas rodaków z Polski zwracają się zakonnicy:

Drodzy Dobrodzieje! Mamy nadzieję na Waszą życzliwość. Wiecie dobrze, że wszystkie dzieła które prowadzimy nie byłyby możliwe gdyby nie modlitwa i Wasza ofiarność. Dlatego zwracamy się do Was raz jeszcze o wsparcie i pomoc w budowie kościoła i klasztoru w Parafii Bożego Ciała w Mińsku. Z Waszą pomocą będziemy w stanie realizować wszystkie te zamierzenia. Dziękując za każdą życzliwość, polecamy Was wszystkich w modlitwie przed Panem.

 
Karmelici Bosi
Vul. Khabarauskaya 30
220137 Mińsk Białoruś
 

Ofiary na budowę kościoła i klasztoru w Mińsku można wpłacać na konto:

dane konta bankowego: 

Kuria Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych,
02-601 Warszawa, ul. Racławicka 31
nr. rachunku bankowego: 59 1240 2135 1111 0010 2061 0844

z dopiskiem: ofiara na budowę kościoła  w Mińsku

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.