Współczesna kultura przeciw rodzinie

2015-04-28 00:00:00
Współczesna kultura przeciw rodzinie

„Atak na rodzinę, który widać dziś we wszystkich obszarach kultury – w mediach, w edukacji, sztuce, w niszczeniu moralności – wydaje się zupełnym szaleństwem. Wariactwem i szaleństwem jednak nie jest – to działalność precyzyjnie zaplanowana i zorganizowana” – przekonywał gość  klubu Polonia Christiana w Stalowej Woli.

 

W sobotę, 25 kwietnia 2015 r., w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, w Stalowej Woli odbyło się spotkanie pod hasłem „Współczesna kultura przeciw rodzinie”. Prelekcję wygłosił Artur Mamcarz-Plisiecki, doktor nauk humanistycznych, prawnik, adiunkt w Katedrze Filozofii Kultury KUL oraz wykładowca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 

Trudno jest – zauważył prelegent – sterować czy manipulować człowiekiem, który wywodzi się ze zdrowej rodziny, ma dobre wykształcenie, poczucie własnej tożsamości narodowej czy kulturowej oraz uporządkowane życie seksualne. Taka osoba nie podda się indoktrynacji i zawsze zachowa niezależność myślenia oraz suwerenność intelektualną. Dlatego też próbuje się dziś pozbawić człowieka relacji rodzinnych, zideologizować programy edukacyjne, zaburzyć sferę płciowości, wykorzenić z tradycji i kultury. W ten sposób próbuje się tworzyć „nowego człowieka”, który będzie jedynie bezwolnym trybikiem w rękach wielkiego biznesu, globalnych finansistów, ideologów czy rządów.

 

- Lobby antyrodzinne jest obecnie niezwykle silne i wpływowe w skali światowej. Wspierane olbrzymimi pieniędzmi multimiliarderów, takich jak Rockefeller, Gates, Bloomberg i inni. Programy seksualizacji dzieci już od najmłodszych lat płyną z agend ONZ, jak Światowa Organizacja Zdrowia, a także z Unii Europejskiej. Ogranicza się władzę rodzicielską w prawodawstwie, propaguje fałszywą ideologię gender, konkubinaty, aborcję oraz tzw. „małżeństwa” homoseksualistów – mówił Artur Mamcarz-Plisiecki.

 

Prelegent przypomniał także, iż ideowe korzenie takich działań sięgają daleko w przeszłość i mają precyzyjny cel – zniszczenie rodziny. - Gdy to się uda, wówczas – przekonywał już pod koniec XIX wieku znany pisarz i ideolog lewicy, Herbert George Wells – „rodzina nie stanie już na drodze, gdy rząd przyjdzie po człowieka”.


 

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.