”Ekumeniczna” troska o sodomitów

2005-12-08

Zazwyczaj bywa tak, że brak zdecydowanej reakcji katolików na szerzące się zło, ośmiela tych, którzy to zło czynią lub po cichu je wspierają. Po prowokacyjnych wystąpieniach homoseksualistów, manifestujących swoje dewiacyjne skłonności na ulicach polskich miast i wspieranych przez nachalną propagandę laickich mediów, ujawniły się więc "autorytety", zaniepokojone "brutalną reakcją władz" na nielegalne zgromadzenie dewiantów w Poznaniu oraz postawą tych, którzy nie godzą się na publiczne promowanie demoralizacji.

Mieliśmy już więc oświadczenia prof. Marka Safiana, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i prof. Andrzeja Zolla, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz różnej maści lewackich "intelektualistów", potępiających " faszyzację życia publicznego w Polsce" ( przypominające w formie i treści bolszewickie wezwania do czujności "w walce z kontrrewolucją i sabotażem"), składane na łamach niezawodnej Gazety Wyborczej, oficjalnego organu wszelkich aberracji.

Do chóru "zaniepokojonych" dołączyła ostatnio redakcja Ekumenicznej Agencji Informacyjnej ekumenizm.pl, której szefuje katolik Tomasz Terlikowski. Specjalne oświadczenie wydane na tę okoliczność (02.12.2005), rozpoczyna się oczywiście od mocno "ekumenicznego" stwierdzenia: "(...) Część z nas (członków EAI - przyp. aut.) uważa akty homoseksualne za grzeszne; inni spośród nas są przeciwnego zdania. Niektórzy z nas sprzeciwiają się legalizacji małżeństw jednopłciowych; inni są takiego rozwiązania gorącymi zwolennikami.( ...)

Jednak przez dwa lata działalności naszej Agencji nauczyliśmy się szanować nawzajem odmienny punkt widzenia, i pracować razem, pomimo dzielących nas różnic, gdyż głęboko wierzymy, że łączy nas miłość do Ewangelii". (cyt. za www.ekumenizm.pl) Zaiste trzeba być wytrawnym adeptem pokrętnej diabelskiej logiki, aby twierdzić, że na fundamencie Ewangelii można budować akceptację dla odrażającego grzechu, jakim są praktyki homoseksualne.

Wobec takiej argumentacji nie dziwi więc dalsza część tekstu, pełna oskarżeń pod adresem tych, którzy mieli na tyle odwagi, aby publicznie zamanifestować swój sprzeciw wobec homoseksualnych prowokacji. Dziwić może tylko fakt, że autorzy oświadczenia, jako chrześcijanie, nie przyjmują do wiadomości tego, co na temat grzechu sodomii mówi Pismo Święte, a w publicznym promowaniu homoseksualizmu, który ma stworzyć odpowiedni klimat do legalizacji związków homoseksualnych, nie widzą nic złego.

Całość przeplatana jest "rozpaczliwymi" wezwaniami do przywódców duchowych, również Pasterzy Kościoła Katolickiego, aby publicznie napiętnowali przeciwników homoseksualnych demonstracji. Cały tekst w dziwny sposób współbrzmi z oświadczeniem, które kilka dni temu otrzymał Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Józef Michalik od Chrześcijańskiej Wspólnoty Ekumenicznej "Logos" z Pragi, która - jak piszą autorzy listu - "jest wspólnotą składającą się z chrześcijan o orientacji homoseksualnej"... 
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie z Fundacją Pro – Prawo do Życia zapraszają na kolejne publiczne różańce w polskich miastach. Pamiętajmy, że moc Różańca jest ogromna, a gorliwa modlitwa może ocalić nie tylko nas, ale również cały świat.
Z wielką radością informujemy, że rozpoczęliśmy dystrybucję najnowszego kalendarza „366 dni z Maryją”. Tym razem drukarnię opuściło aż 770 tysięcy egzemplarzy, których motywem przewodnim jest Najświętszy Sakrament.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne interesujące spotkania. Tym razem powitamy Państwa w Krakowie i Warszawie, gdzie będziemy dyskutować o przebiegu Synodu Amazońskiego konsekwencjach z nim związanych, a także dowiemy się więcej o tym, jak działa zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL.
Aż 2900 lilii trafiło przed oblicze Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Kwiaty te, wraz z długim, ozdobnym zwojem zawierającym m.in. Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz nazwiska wszystkich uczestników tej edycji, złożyliśmy w Kaplicy Objawień fatimskiego sanktuarium. W intencji naszych Przyjaciół odmówiona została także modlitwa różańcowa.
W ramach kampanii „Święty Benedykcie, broń mnie od złego!” w trzecim kwartale 2019 roku do polskich rodzin trafiło 282 790 medalików krzyżowych św. Benedykta.