”Ekumeniczna” troska o sodomitów

2005-12-08

Zazwyczaj bywa tak, że brak zdecydowanej reakcji katolików na szerzące się zło, ośmiela tych, którzy to zło czynią lub po cichu je wspierają. Po prowokacyjnych wystąpieniach homoseksualistów, manifestujących swoje dewiacyjne skłonności na ulicach polskich miast i wspieranych przez nachalną propagandę laickich mediów, ujawniły się więc "autorytety", zaniepokojone "brutalną reakcją władz" na nielegalne zgromadzenie dewiantów w Poznaniu oraz postawą tych, którzy nie godzą się na publiczne promowanie demoralizacji.

Mieliśmy już więc oświadczenia prof. Marka Safiana, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i prof. Andrzeja Zolla, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz różnej maści lewackich "intelektualistów", potępiających " faszyzację życia publicznego w Polsce" ( przypominające w formie i treści bolszewickie wezwania do czujności "w walce z kontrrewolucją i sabotażem"), składane na łamach niezawodnej Gazety Wyborczej, oficjalnego organu wszelkich aberracji.

Do chóru "zaniepokojonych" dołączyła ostatnio redakcja Ekumenicznej Agencji Informacyjnej ekumenizm.pl, której szefuje katolik Tomasz Terlikowski. Specjalne oświadczenie wydane na tę okoliczność (02.12.2005), rozpoczyna się oczywiście od mocno "ekumenicznego" stwierdzenia: "(...) Część z nas (członków EAI - przyp. aut.) uważa akty homoseksualne za grzeszne; inni spośród nas są przeciwnego zdania. Niektórzy z nas sprzeciwiają się legalizacji małżeństw jednopłciowych; inni są takiego rozwiązania gorącymi zwolennikami.( ...)

Jednak przez dwa lata działalności naszej Agencji nauczyliśmy się szanować nawzajem odmienny punkt widzenia, i pracować razem, pomimo dzielących nas różnic, gdyż głęboko wierzymy, że łączy nas miłość do Ewangelii". (cyt. za www.ekumenizm.pl) Zaiste trzeba być wytrawnym adeptem pokrętnej diabelskiej logiki, aby twierdzić, że na fundamencie Ewangelii można budować akceptację dla odrażającego grzechu, jakim są praktyki homoseksualne.

Wobec takiej argumentacji nie dziwi więc dalsza część tekstu, pełna oskarżeń pod adresem tych, którzy mieli na tyle odwagi, aby publicznie zamanifestować swój sprzeciw wobec homoseksualnych prowokacji. Dziwić może tylko fakt, że autorzy oświadczenia, jako chrześcijanie, nie przyjmują do wiadomości tego, co na temat grzechu sodomii mówi Pismo Święte, a w publicznym promowaniu homoseksualizmu, który ma stworzyć odpowiedni klimat do legalizacji związków homoseksualnych, nie widzą nic złego.

Całość przeplatana jest "rozpaczliwymi" wezwaniami do przywódców duchowych, również Pasterzy Kościoła Katolickiego, aby publicznie napiętnowali przeciwników homoseksualnych demonstracji. Cały tekst w dziwny sposób współbrzmi z oświadczeniem, które kilka dni temu otrzymał Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Józef Michalik od Chrześcijańskiej Wspólnoty Ekumenicznej "Logos" z Pragi, która - jak piszą autorzy listu - "jest wspólnotą składającą się z chrześcijan o orientacji homoseksualnej"... 
Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca do podpisania petycji „Nie dla antyrodzinnej presji eurokratów na polskie samorządy!”, która jest reakcją na skandaliczny szantaż wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourowej. Czeska polityk, pod pozorem walki z dyskryminacją środowisk LGBT, chce odciąć unijne dotacje polskim województwom, które podpisały Samorządową Kartę Praw Rodziny. Protest w tej sprawie można podpisać na stronie protestuj.pl.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że w ramach kampanii „Kaplice dla Sudanu”, właśnie zakończyły się prace przy budowie kaplicy w miejscowości Piirciok w Sudanie Południowym. Niedługo świątynia przyjmie wezwanie Chrystusa Króla, a wkrótce po ustaniu epidemii koronawirusa odbędzie się jej konsekracja.