27 września 2023 r., wspominając 411. rocznicę śmierci naszego Patrona, delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi złożyła wieńce przy ołtarzu bocznym w kościele pw. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem tego wielkiego kapłana na placu św. Marii Magdaleny w Krakowie. Dziękując Bogu za owoce pracowitego i oddanego Kościołowi życia ks. Piotra Skargi sięgajmy jak najczęściej po mądrość płynącą z Jego dzieł. O zawartym w nich przekazie warto pamiętać szczególnie w trudnych momentach dla naszej Ojczyzny.
W czwartek 2 lutego 2023 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczcili 487. rocznicę narodzin patrona naszej organizacji - Sługi Bożego księdza Piotra Skargi. Biało-czerwone wieńce ozdobiły dwa kluczowe dla Jego postaci miejsca w Krakowie: ołtarz boczny kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z sarkofagiem zawierającym doczesne szczątki Kaznodziei Narodu oraz pomnik na Placu św. Marii Magdaleny.
Inspirowany ideologicznie i wspierany przez lewicowe środowiska pomysł likwidacji krakowskiego pomnika księdza Piotra Skargi okazał się niewypałem. Społeczny opór i ujawnienie błędnej polityki władz miasta zastopowały ponowioną po latach próbę wymazania z przestrzeni miasta zasłużonego duchownego i patrioty.
Czy władze samorządowe, szczególnie w dużych miastach, przy wydawaniu milionów złotych z lokalnych budżetów biorą pod uwagę potrzeby i opinie mieszkańców? Takie pytanie rodzi się po analizie raportu „Gdzie naprawdę potrzebna jest zieleń?” opracowanego na podstawie badania opinii, które zrealizowało Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Udostępniamy Państwu pełną wersję raportu, w którym mieszkańcy Małopolski poddali głębokiej krytyce poczynania władz Krakowa.
Zieleń na zabetonowanych blokowiskach czy posadzenie drzewa na zabytkowym placu Starego Miasta? Zakup sprzętu dla szpitali czy kolejna droga i niekonieczna przebudowa przestrzeni publicznej? Co sądzą mieszkańcy Krakowa oraz osoby czujące związek z Krakowem o polityce władz miasta w zakresie urządzania terenów zielonych i rekreacyjnych? O tym zostaną poinformowani dziennikarze podczas briefiengu pod Urzędem Miasta Krakowa już 12 maja o godzinie 12.00.
Antykultura i jej lewicowi zwolennicy walczący z osiągnięciami cywilizacji chrześcijańskiej oraz starający się zmieniać historię dostali dzisiaj w Krakowie jasny sygnał, że nie będzie zgody na wymazywanie z kart dziejów Polski postaci ważnych i zasłużonych. Nie będzie zgody na likwidację w Krakowie pomnika Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, którego usunięcia chcą lewicowe władze Krakowa, mimo że proces beatyfikacyjny Kaznodziei Narodu rozpoczął się 12 czerwca 2013 roku.
4 lutego br. Zarząd Główny Związku Polaków na Litwie wystosował apel w obronie pomnika Księdza Piotra Skargi w Krakowie. – Naszym obowiązkiem jest dbanie o szacunek dla wspólnego dziedzictwa. Solidaryzujemy się więc z mieszkańcami Krakowa i apelujemy do decydentów o powstrzymanie się od działań, które prowadzą do zacierania polskiej pamięci narodowej – kończą swój apel nasi rodacy z Litwy.
Pomysł usunięcia pomnika księdza Piotra Skargi z placu Św. Marii Magdaleny w Krakowie kompromituje władze naszej dawnej stolicy, których obowiązkiem powinna być dbałość o pamięć o wielkich Polakach. Absurdalnej idei, która wypełzła z krakowskich gabinetów, przeciwstawiają się znane osoby, które niejednokrotnie udowodniły swoją miłość do Ojczyzny i stawały w obronie dorobku cywilizacji chrześcijańskiej. Dzisiaj te osoby tworzą Społeczny Komitet Obrony Pomnika Ks. Piotra Skargi, będący odpowiedzią na rozpoczętą przez krakowską lewicę próbę wywołania konfliktu społecznego.
1
2