Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej uczciło pamięć ks. Piotra Skargi

2023-02-02 00:00:00
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej uczciło pamięć ks. Piotra Skargi
W czwartek 2 lutego 2023 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczcili 487. rocznicę narodzin patrona naszej organizacji - Sługi Bożego księdza Piotra Skargi. Biało-czerwone wieńce ozdobiły dwa kluczowe dla Jego postaci miejsca w Krakowie: ołtarz boczny kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z sarkofagiem zawierającym doczesne szczątki Kaznodziei Narodu oraz pomnik na Placu św. Marii Magdaleny.

Delegacja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, złożona z wiceprezesa Arkadiusza Stelmacha i szefa Działu Kontaktów Publicznych Piotra Kucharskiego, nawiedziła miejsca pamięci ks. Piotra Skargi wczesnym popołudniem 2 lutego br. To właśnie tego dnia w 1536 roku, w Grójcu przyszedł na świat Piotr Skarga Powęski - późniejszy kapłan, królewski kaznodzieja, wybitny pisarz religijny i zarazem twórca innowacyjnych w tamtych czasach organizacji dobroczynnych. Rocznica ta - podobnie jak dzień narodzin dla Nieba księdza Skargi, a więc 27 września - stanowi zawsze dla naszego środowiska oraz dla wielu polskich patriotów okazję namysłu nad kondycją duchową i moralną naszej Ojczyzny. 

Gorąco zachęcamy do upowszechniania wiedzy o życiu i działalności Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, jak również prosimy o włączenie się w zanoszone przez nas regularnie modlitwy o rychłe dokończenie procesu beatyfikacji naszego Patrona.

PiotrSkarga.pl

Nasz Klub w Jarosławiu, wraz ze Stowarzyszeniem „Nasza Bezpieczna Przyszłość”, organizuje ciekawe wydarzenie! Przywracamy pamięć o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie powraca z kolejnym ciekawym wykładem. Zapraszamy na spotkanie z prof. Robertem Ptaszkiem (KUL), zatytułowane: „Fideizm. Groźne konsekwencje wiary bez rozumu”. Z wybitnym znawcą filozofii, wielokrotnym gościem naszych Klubów i konferencji spotkamy się - w nowej lokalizacji - już w środę 28 lutego.
Nasze środowisko w Szczecinie, po niezwykle udanych zeszłorocznych spotkaniach w ramach „klubowego” cyklu, powraca z nowym zaproszeniem, związanym z pewną nowością wydawniczą na rynku książek katolickich. Szczeciński Klub "Polonia Christiana" zaprasza bowiem na spotkanie z ks. dr. Romanem Piwowarczykiem, zatytułowane tak jak jego odkrywcza publikacja: „Arka Noego odnaleziona”.
To niezwykle gorliwy, wierny Bogu i Polsce, patron naszej Ojczyzny. Mimo wielkiego życiorysu i różnych cudownych wydarzeń rozgrywających się już po jego śmierci, Andrzej Bobola dla wielu Polaków wciąż jest postacią nieodgadnioną. Zmieniamy to za sprawą kampanii pobożnościowych, a także ciekawych spotkań tematycznych. Na dwa takie spotkania zapraszamy już w lutym!
- Od października ubiegłego roku w różnych miejscowościach Podkarpacia odbyło się już blisko 20 spotkań poświęconych świętemu Szarbelowi. Zainteresowanie kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufem Antunem Machlufem, czyli świętym Szarbelem, jest naprawdę olbrzymie. Warto poznać historię i dzieła życia tej wyjątkowej postaci. Najbliższe prelekcje odbędą się w Żołyni i w Radomyślu Wielkim – informuje Jacek Kotula, znany na Podkarpaciu działacz na rzecz obrony chrześcijaństwa i życia dzieci nienarodzonych.