Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej uczciło pamięć ks. Piotra Skargi

2023-02-02 00:00:00
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej uczciło pamięć ks. Piotra Skargi
W czwartek 2 lutego 2023 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczcili 487. rocznicę narodzin patrona naszej organizacji - Sługi Bożego księdza Piotra Skargi. Biało-czerwone wieńce ozdobiły dwa kluczowe dla Jego postaci miejsca w Krakowie: ołtarz boczny kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z sarkofagiem zawierającym doczesne szczątki Kaznodziei Narodu oraz pomnik na Placu św. Marii Magdaleny.

Delegacja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, złożona z wiceprezesa Arkadiusza Stelmacha i szefa Działu Kontaktów Publicznych Piotra Kucharskiego, nawiedziła miejsca pamięci ks. Piotra Skargi wczesnym popołudniem 2 lutego br. To właśnie tego dnia w 1536 roku, w Grójcu przyszedł na świat Piotr Skarga Powęski - późniejszy kapłan, królewski kaznodzieja, wybitny pisarz religijny i zarazem twórca innowacyjnych w tamtych czasach organizacji dobroczynnych. Rocznica ta - podobnie jak dzień narodzin dla Nieba księdza Skargi, a więc 27 września - stanowi zawsze dla naszego środowiska oraz dla wielu polskich patriotów okazję namysłu nad kondycją duchową i moralną naszej Ojczyzny. 

Gorąco zachęcamy do upowszechniania wiedzy o życiu i działalności Sługi Bożego ks. Piotra Skargi, jak również prosimy o włączenie się w zanoszone przez nas regularnie modlitwy o rychłe dokończenie procesu beatyfikacji naszego Patrona.

PiotrSkarga.pl

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Przemiana konsekrowanego chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa to jeden z dowodów na realną obecność Syna Bożego pośród nas. Ozdabiając domy i ołtarze obrazami religijnymi i pięknymi kwiatami oraz idąc w procesji, oddajemy hołd Jezusowi, dając przykład naszej siły i wiary w każdym miejscu naszego codziennego życia – w domach, na ulicach, w miejscu pracy.
To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.
W dniach 7, 15 i 22 czerwca w zapraszamy do Klubów „Polonia Christiana” na prelekcje red. Pawła Chmielewskiego. Będzie to autorski przegląd znanych z historii herezji oraz ich skutków w odniesieniu do dnia dzisiejszego Kościoła. Co łączy herezję z grzechem i celowym rozbijaniem Kościoła, oddalającą Jego członków od zbawienia? Jakie kłamstwa budują współczesną herezję? O tym będzie można podyskutować z redaktorem znanym z publikacji książkowych oraz z portalu PCh24.pl i z kanału telewizyjnego PCh24TV.
25 czerwca ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.
– Jestem katolickim kapłanem. W tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć – tymi słowami zwrócił się do swoich kozackich oprawców Andrzej Bobola, wiedząc, że za odmowę przejścia na prawosławie może spotkać go najokrutniejsza kaźń. Dzisiaj obchodzimy 366. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z katolickich patronów Polski, który w Janowie Poleskim odszedł z świata doczesnego poćwiartowany przez barbarzyńskich żołdaków kozackich 16 maja 1657 roku.