”Fatima. Orędzie wciąż aktualne” w telewizji publicznej

2018-05-10
”Fatima. Orędzie wciąż aktualne” w telewizji publicznej
Przygotowany z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich film dokumentalny Jarosława Mańki „Fatima. Orędzie wciąż aktualne” zostanie wyemitowany na antenie TVP3. Premiera telewizyjna będzie miała miejsce 13 maja, w 101. rocznicę tamtych niezwykłych wydarzeń. Film „Fatima.


Orędzie wciąż aktualne” będzie można zobaczyć 13 maja o godzinie 11.01 na antenie TVP3 Kraków. Odbiorcy, do których nie dociera sygnał krakowskiej telewizji, będą mogli dołączyć do grona widzów za pośrednictwem internetu w systemie stream.


Film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne”, wyprodukowany przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi, bardzo szybko doczekał się uznania. W czasie projekcji organizowanych przez Instytut, publiczność licznie wypełniała miejsca spotkań.

Produkcja została nagrodzona na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017. Film został doceniony za walory patriotyczno-edukacyjne, a w kategorii „dokument” zajął trzecie miejsce.
W marcu 2019 roku odbędą się dwa przedpremierowe pokazy nowej ekranizacji, której powstanie aktywnie wspiera Instytut Ks. Piotra Skargi. Zapraszamy Państwa do kin w Krakowie i Warszawie na film „Rewolucja totalnej wolności”.
Prowadzona od blisko dwóch dekach przez Instytut Ks. Piotra Skargi akcja propagowania wizerunku Matki Bożej Fatimskiej za pomocą popularnego kalendarza ściennego w tym roku odniosła kolejny sukces. Właśnie wyczerpaliśmy cały nakład i tym samym kończymy rozprowadzanie kalendarzy.
Już ponad 25 tysięcy Polaków podpisało petycję do premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z apelem o wypowiedzenie przez nasz kraj niebezpiecznej konwencji stambulskiej. Dokument pod pozorem walki z przemocą przemyca do polskiego prawa postulaty ideologii gender. Petycję cały czas można podpisać na stronie ZatrzymajGender.pl
Instytut Ks. Piotra Skargi zachęca do zamówienia książki „Droga kontrrewolucjonisty” autorstwa Mathiasa Von Gersdorffa. Publikacja przedstawia historię brazylijskiego myśliciela i działacza katolickiego – Plinio Corrêa de Oliveiry (1908-1995), który poświęcił swoje życie walce w obronie niezmiennych zasad tradycji katolickiej.
Instytut Ks. Piotra Skargi wraz z Krucjatą Młodych zapraszają na kolejne publiczne Modlitwy Różańcowe, które zostały zaplanowane na luty 2019 roku w kilkunastu miastach Polski. We wspólnej modlitwie uczestniczy coraz więcej osób. Chcemy podtrzymać ten pozytywny trend.