”Fatima. Orędzie wciąż aktualne” w telewizji publicznej

2018-05-10
”Fatima. Orędzie wciąż aktualne” w telewizji publicznej
Przygotowany z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich film dokumentalny Jarosława Mańki „Fatima. Orędzie wciąż aktualne” zostanie wyemitowany na antenie TVP3. Premiera telewizyjna będzie miała miejsce 13 maja, w 101. rocznicę tamtych niezwykłych wydarzeń. Film „Fatima.


Orędzie wciąż aktualne” będzie można zobaczyć 13 maja o godzinie 11.01 na antenie TVP3 Kraków. Odbiorcy, do których nie dociera sygnał krakowskiej telewizji, będą mogli dołączyć do grona widzów za pośrednictwem internetu w systemie stream.


Film „Fatima - Orędzie wciąż aktualne”, wyprodukowany przez Instytut im. Ks. Piotra Skargi, bardzo szybko doczekał się uznania. W czasie projekcji organizowanych przez Instytut, publiczność licznie wypełniała miejsca spotkań.

Produkcja została nagrodzona na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017. Film został doceniony za walory patriotyczno-edukacyjne, a w kategorii „dokument” zajął trzecie miejsce.
Pomimo wielokrotnie składanych obietnic, licznych opinii prawników i ponad 36 tysięcy podpisów pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego, rząd nie podjął decyzji o rozpoczęciu procedury wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, promującej niebezpieczną ideologię gender. Konwencję może jednak obalić Trybunał Konstytucyjny. Wystartowała właśnie zbiórka podpisów pod apelem do posłów na Sejm RP o zaskarżenie traktatu do Trybunału.
W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Dlatego też zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków w wielu polskich miastach. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie w najbliższych tygodniach odbędą się publiczne Różańce.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w polskich miastach. W tym miesiącu będziemy gościć wielu znakomitych prelegentów m.in.: ks. prof. Tadeusza Guza, dr Aldonę Ciborowską czy mec. Jerzego Kwaśniewskiego.
Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.