”Pułapki politycznej poprawności” - Klub Polonia Christiana

2013-12-09
”Pułapki politycznej poprawności” - Klub Polonia Christiana
W miniony weekend (6-8 grudnia 2013) w Radomiu, Skarżysku Kam. oraz Grójcu odbyły się spotkania z dr Moniką Kacprzak, autorką książki "O pułapkach politycznej poprawności". Organizatorem spotkań był Klub Polonia Christiana.

Zapraszamy do galerii z wydarzeń

Więcej "O pułapkach politycznej poprawności"

Jak większość z nas świetnie pamięta, określenia typu „murzyn” czy „Cygan” były jeszcze niedawno powszechnie używane i nikomu nie przyszło do głowy by się o nie obrażać. Wyrażały raczej pobłażliwy stosunek do innych nacji czy mniejszości narodowych niż niechęć czy wręcz nienawiść. Współcześnie w imię tzw. poprawności politycznej zostały właściwie wyrugowane z języka i dziś nikt rozsądny publicznie ich nie używa.


To tylko jeden z dowodów na to, jak polityczna poprawność drenuje naszą cywilizację. Ideologia ta bowiem jest niebezpieczna nie tylko dla języka. Jak pisze w swojej książce „Pułapki politycznej poprawności” Monika Kacprzak, teolog i politolog, sieje ona spustoszenie również na płaszczyźnie aksjologicznej i ontologicznej. Na poziomie semantycznym – tłumaczy autorka – język musi być neutralny, tak by przypadkiem nikogo nie obrażał. Na płaszczyźnie wartości należy – wedle ideologów politycznej poprawności – uznać wszelkie obyczaje za równorzędne, co z racji zróżnicowania kultur jest z gruntu fałszywe, wręcz karykaturalnie absurdalne. I wreszcie jedne i drugie zmiany czerpią z hedonistycznej i ateistycznej wizji człowieka.

 

Monika Kacprzak wychodzi w swej książce od definicji pojęcia, następnie przedstawia jego fundament ideologiczny, by w końcu pokazać techniki i strategie, jakimi posługują się zwolennicy poprawności politycznej. Konsekwencje tej ideologicznej perswazji są – jej zdaniem – niedoceniane. Wiele osób trywializuje problem i nie dostrzega powolnych, ale metodycznych zmian w obrębie moralności czy antropologii. Tymczasem prowadzą one do zacierania i fałszowania prawdy w imię źle rozumianej tolerancji i przygotowują grunt pod zmiany prawne. Skutki formowania umysłów współczesnych Polaków laicyzmem mogliśmy obserwować w niedzielny poranek 9 grudnia na Jasnej Górze. I o to właśnie chodzi ideologom poprawności politycznej. „Elementem scalającym społeczeństwo nie jest sposób organizacji pracy, lecz kultura, zaś w tej kulturze najważniejszą rolę pełni religia” – pisze autorka. I tłumaczy, że skoro próby bezpośrednich ataków na religię – jak dowodzi historia – zwykle kończą się niepowodzeniem, ideolodzy poprawności politycznej dążą do stworzenia nowej kultury opartej na nowych wartościach.

 

Książka „Pułapki politycznej poprawności” to pozycja na dzisiejsze czasy. Dzięki lekturze każdy może przekonać się, jak skrupulatnie przemyślany i długofalowy proces przemian dokonuje się na naszych oczach i często z naszym udziałem i za naszym przyzwoleniem. Klarowny podział zagadnień oraz przystępny język pracy pozwalają wierzyć, że dla każdego może się ona stać źródłem wiedzy o ideologii politycznej poprawności.

 

Piotrskarga.pl, Renata ZiomekKlub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na arcyciekawe wydarzenie. Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” będzie gościem spotkania zatytułowanego „Dogmat i tiara”. Wygłosi na nim prelekcję odnoszącą się do jego najnowszej publikacji wydanej przez Wydawnictwo Fronda.
Wystartowaliśmy z wyjątkową akcją, w ramach której każdy katolik może zawierzyć swój dom lub mieszkanie Maryi Królowej Rodzin.
Film dokumentalny „Via Dolorosa” wyprodukowany przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi został wyróżniony na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”.
Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.
Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.