”Pułapki politycznej poprawności” - Klub Polonia Christiana

2013-12-09
”Pułapki politycznej poprawności” - Klub Polonia Christiana
W miniony weekend (6-8 grudnia 2013) w Radomiu, Skarżysku Kam. oraz Grójcu odbyły się spotkania z dr Moniką Kacprzak, autorką książki "O pułapkach politycznej poprawności". Organizatorem spotkań był Klub Polonia Christiana.

Zapraszamy do galerii z wydarzeń

Więcej "O pułapkach politycznej poprawności"

Jak większość z nas świetnie pamięta, określenia typu „murzyn” czy „Cygan” były jeszcze niedawno powszechnie używane i nikomu nie przyszło do głowy by się o nie obrażać. Wyrażały raczej pobłażliwy stosunek do innych nacji czy mniejszości narodowych niż niechęć czy wręcz nienawiść. Współcześnie w imię tzw. poprawności politycznej zostały właściwie wyrugowane z języka i dziś nikt rozsądny publicznie ich nie używa.


To tylko jeden z dowodów na to, jak polityczna poprawność drenuje naszą cywilizację. Ideologia ta bowiem jest niebezpieczna nie tylko dla języka. Jak pisze w swojej książce „Pułapki politycznej poprawności” Monika Kacprzak, teolog i politolog, sieje ona spustoszenie również na płaszczyźnie aksjologicznej i ontologicznej. Na poziomie semantycznym – tłumaczy autorka – język musi być neutralny, tak by przypadkiem nikogo nie obrażał. Na płaszczyźnie wartości należy – wedle ideologów politycznej poprawności – uznać wszelkie obyczaje za równorzędne, co z racji zróżnicowania kultur jest z gruntu fałszywe, wręcz karykaturalnie absurdalne. I wreszcie jedne i drugie zmiany czerpią z hedonistycznej i ateistycznej wizji człowieka.

 

Monika Kacprzak wychodzi w swej książce od definicji pojęcia, następnie przedstawia jego fundament ideologiczny, by w końcu pokazać techniki i strategie, jakimi posługują się zwolennicy poprawności politycznej. Konsekwencje tej ideologicznej perswazji są – jej zdaniem – niedoceniane. Wiele osób trywializuje problem i nie dostrzega powolnych, ale metodycznych zmian w obrębie moralności czy antropologii. Tymczasem prowadzą one do zacierania i fałszowania prawdy w imię źle rozumianej tolerancji i przygotowują grunt pod zmiany prawne. Skutki formowania umysłów współczesnych Polaków laicyzmem mogliśmy obserwować w niedzielny poranek 9 grudnia na Jasnej Górze. I o to właśnie chodzi ideologom poprawności politycznej. „Elementem scalającym społeczeństwo nie jest sposób organizacji pracy, lecz kultura, zaś w tej kulturze najważniejszą rolę pełni religia” – pisze autorka. I tłumaczy, że skoro próby bezpośrednich ataków na religię – jak dowodzi historia – zwykle kończą się niepowodzeniem, ideolodzy poprawności politycznej dążą do stworzenia nowej kultury opartej na nowych wartościach.

 

Książka „Pułapki politycznej poprawności” to pozycja na dzisiejsze czasy. Dzięki lekturze każdy może przekonać się, jak skrupulatnie przemyślany i długofalowy proces przemian dokonuje się na naszych oczach i często z naszym udziałem i za naszym przyzwoleniem. Klarowny podział zagadnień oraz przystępny język pracy pozwalają wierzyć, że dla każdego może się ona stać źródłem wiedzy o ideologii politycznej poprawności.

 

Piotrskarga.pl, Renata ZiomekKult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.
„Brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który już 16 czerwca przejdzie ulicami Krakowa. Niech nasze uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu będzie odpowiedzią na liczne ataki ze strony środowisk LGBT. Nie ma naszej zgody na deprawację najmłodszych i próby niszczenia polskich rodzin.
W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Dlatego też zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków w wielu polskich miastach. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie w najbliższych tygodniach odbędą się publiczne Różańce.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w polskich miastach. W tym miesiącu będziemy gościć wielu znakomitych prelegentów m.in.: ks. prof. Tadeusza Guza, dr Aldonę Ciborowską czy mec. Jerzego Kwaśniewskiego.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?