”W obronie wyższych praw” na Łotwie

2007-07-01
”W obronie wyższych praw” na Łotwie

Na Łotwie ukazała się książka "W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?". JE Ks. Kard. Janis Pujats, Arcybiskup Metropolita Rygi skierował list do Instytutu im. Ks. Piotra Skargi, w którym podziękował za pomoc w przygotowaniu i wydaniu tej publikacji. Ksiądz kardynał zaopatrzył książkę swoim wstępem i polecił jej rozpowszechnianie na Łotwie.
 
W swoim liście - podziękowaniu skierowanym do Instytutu im. Ks. Piotra Skargi Metropolita Ryski napisał: Na łotewski język przetłumaczono książkę "W obronie wyższych praw". Ta książka jest bardzo aktualna, bo homoseksualiści na Łotwie są wciąż aktywni. Jestem bardzo wdzięczny, że Fundacja Instytut im. Ks. Piotra Skargi wzięła na siebie ciężar wydawniczy i finansowy tej książki.
 

Arcybiskup Rygi napisał też wstęp do łotewskiego wydania, w którym zwraca uwagę na zagrożenie homoseksualne. Na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez Kurię Metropolitalną w Rydze, JE Ks. Kard. Janis Pujats zaprezentował książkę i raz jeszcze podziękował za jej wydanie. W imieniu Instytutu im. Ks. Piotra Skargi głos zabrał również Piotr Kucharski, który mówił o zagrożeniach ze strony zorganizowanego lobby homoseksualnego. Podkreślił, że problem promowania tej dewiacji nie dotyczy tylko Polski, czy Łotwy, a działania aktywistów homoseksualnych zmierzają do wymuszenia na opinii publicznej w Europie i na świecie, akceptacji tego zjawiska. W tym dążeniu środowiska homoseksualne nie cofają się przed najbardziej agresywnymi formami prowokacji, szykan oraz bezpardonowego zwalczania wszystkich tych, którzy ośmielają się stanąć na ich drodze.
Rośnie lista miejscowości, w których w niedzielę 15 maja odbędą się Procesje Różańcowe za Polskę. Dzień organizacji procesji łączy dwa ważne święta – w sobotę 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, poniedziałek 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.
- Chwilę przed atakiem Rosji na Ukrainę, na Ukrainie wprowadzono prawo niereglamentowania i nierejestrowania broni. Taka legislacja jest potrzebna również w naszym kraju, póki ryzyko wojny nie jest bezpośrednie. Jeśli będziemy ją planować na ostatnią chwilę, to ona obywatelom nie pomoże – mówił Jacek Hoga na łamach portalu „Siódma9.pl”. Spotkanie z prezesem Fundacji Ad Arma w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbędzie się w czwartek 19 maja w Krakowie.
Czy władze samorządowe, szczególnie w dużych miastach, przy wydawaniu milionów złotych z lokalnych budżetów biorą pod uwagę potrzeby i opinie mieszkańców? Takie pytanie rodzi się po analizie raportu „Gdzie naprawdę potrzebna jest zieleń?” opracowanego na podstawie badania opinii, które zrealizowało Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Udostępniamy Państwu pełną wersję raportu, w którym mieszkańcy Małopolski poddali głębokiej krytyce poczynania władz Krakowa.
Zieleń na zabetonowanych blokowiskach czy posadzenie drzewa na zabytkowym placu Starego Miasta? Zakup sprzętu dla szpitali czy kolejna droga i niekonieczna przebudowa przestrzeni publicznej? Co sądzą mieszkańcy Krakowa oraz osoby czujące związek z Krakowem o polityce władz miasta w zakresie urządzania terenów zielonych i rekreacyjnych? O tym zostaną poinformowani dziennikarze podczas briefiengu pod Urzędem Miasta Krakowa już 12 maja o godzinie 12.00.
Pod koniec kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udali się do klasztoru sióstr augustianek w Krakowie na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przez kilka dni przebywała tu bowiem delegacja z Cascii, na czele z ojcem Luciano De Michieli’m, rektorem sanktuarium św. Rity i burmistrzem miasta Mario De Carolis’em. Oficjele docenili wkład Stowarzyszenia w propagowanie kultu św. Rity, przekazując na ręce naszych przedstawicieli piękne upominki.