10 000 lilii dla Fatimskiej Pani

marzec 2017
10 000 lilii dla Fatimskiej Pani

10 000 lilii dla Fatimskiej Pani

21 lipca 2017 roku delegacja Instytutu udała się do Fatimy, gdzie złożyła bukiet 10 000 białych lilii. Ponadto w tamtejszej Kaplicy Objawień ofiarowała księgę z nazwiskami ponad 90 000 osób, które odmówiły Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 

W 2017 roku przypadł niezwykły Jubileusz Stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie. W związku z tym Instytut zorganizował specjalną akcję. W jej ramach zachęcał swoich Dobrodziejów do ufundowania niezwykłego prezentu dla Matki Bożej, by przeprosić Ją i wynagrodzić Jej wszelkie zniewagi i bluźnierstwa, których dopuszcza się wobec Niej nasz świat. Z pomocą Przyjaciół Instytutu udało się dostarczyć do Fatimy 10 000 białych lilii. Ogromny bukiet zawierał taką liczbę kwiatów (100 x 100 = 10 000), by to świętowanie uczynić stokroć piękniejszym i godniejszym uczczenia Matki Bożej Fatimskiej. W przygotowaniu tego niezwykłego daru pomógł nam polski hodowca, który stworzył specjalnie dla nas nową odmianę białej lilii, nazwaną oczywiście „Fatimska Pani”.

 

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zakończyła spektakularnym sukcesem – 91 359 Polaków odpowiedziało na wezwanie prezesa Sławomira Olejniczaka i odmówiło Akt oddania się Niepokalanej według św. Maksymiliana Marii Kolbego i potwierdziło to przesłaniem podpisanej karty. Ich nazwiska zostały uwiecznione w pamiątkowej księdze, którą przedstawiciele Instytutu ofiarowali – wraz z kwiatami – w Kaplicy Objawień Matki Bożej w Fatimie.

 

Warto zaznaczyć, że Instytut Księdza Piotra Skargi otrzymał oficjalne podziękowanie, przesłane w imieniu rektora Sanktuarium Fatimskiego za tę i inne akcje, które zorganizował z okazji stulecia Objawień Matki Bożej w Fatimie w 2017 roku.

 

Przeczytaj więcej na www.PCh24.pl.