Adwentowy numer ”Przymierza z Maryją” już w rękach Czytelników

2017-12-04
Adwentowy numer ”Przymierza z Maryją” już w rękach Czytelników
Święta Godne czy wygodne? Oto pytanie, które w kontekście przygotowania na tegoroczne świętowanie narodzin naszego Zbawiciela stawiają redaktorzy dwumiesięcznika „Przymierze z Maryją”. To już 97. numer popularnego wśród polskich katolików pisma, który nie tylko zawiera tematykę adwentową i świąteczną, ale również porusza wiele innych istotnych spraw. Serdecznie zapraszamy do jego lektury.
 

W najnowszym „Przymierzu z Maryją” uwagę poświęcono społeczno-kulturowemu otoczeniu Świąt Bożego Narodzenia oraz okresu bezpośrednio je poprzedzającego. Redakcja pisma zaprosiła do rozmowy prezesów Instytutu Ks. Piotra Skargi, Sławomira Olejniczaka i Sławomira Skibę o ocenę całości tych zjawisk, które coraz częściej nie mają nic wspólnego z istotą Świąt, a jedynie zakłócają ich pobożne przeżycie.

 

Interesujące są również dwa pozostałe artykuły w dziale poświęconym Tematowi Numeru. Mateusz Ciupka w artykule „Boże Narodzenie w okopach” przypomniał trudne realia grudniowych dni w tych latach XX wieku, w których Święta Narodzenia Pańskiego przeżywano z karabinem w ręku, na pierwszej linii frontu. Z kolei Agnieszka Stelmach nakreśliła opowieść o irlandzkiej, bożonarodzeniowej pastorałce.

 

Polecamy także Państwa uwadze interesującą rozmowę z ks. dr. Przemysławem Drągiem, dyrektorem Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Konferencji Episkopatu Polski. Marcin Austyn rozmawia z nim o występujących u rodzin polskich emigrantów problemach, zarówno związanych z uzależnieniami, jak też i ze zdradami małżeńskimi, zagubieniem duchowym, kłopotami natury psychologicznej.

 

Czytając listopadowo-grudniowe „Przymierze z Maryją”, nie można pominąć także działów „Blask Kościoła” (wraz z artykułem o Wspólnocie Betlejemitów) oraz „Słowa Kapłana”, w którym ks. Adam Martyna dzieli się z Czytelnikami ciekawymi spostrzeżeniami, zebranymi przez lata praktyki odwiedzin duszpasterskich. To szczególnie przydatna lektura w kontekście zbliżającej się świąteczno-noworocznej wizyty „po kolędzie”.

 

Przypominamy, iż dwumiesięcznik „Przymierze z Maryją” można w banalnie prosty sposób zamówić za pomocą naszej strony internetowej – wystarczy kliknąć tutaj, aby przejść do strony z formularzem. Zamawiając to pismo, dołączą Państwo do ponad 320-tysięcznej rodziny korespondentów Instytutu Ks. Piotra Skargi.


PiotrSkarga.pl


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.