Adwentowy numer ”Przymierza z Maryją” już w rękach Czytelników

2017-12-04
Adwentowy numer ”Przymierza z Maryją” już w rękach Czytelników
Święta Godne czy wygodne? Oto pytanie, które w kontekście przygotowania na tegoroczne świętowanie narodzin naszego Zbawiciela stawiają redaktorzy dwumiesięcznika „Przymierze z Maryją”. To już 97. numer popularnego wśród polskich katolików pisma, który nie tylko zawiera tematykę adwentową i świąteczną, ale również porusza wiele innych istotnych spraw. Serdecznie zapraszamy do jego lektury.
 

W najnowszym „Przymierzu z Maryją” uwagę poświęcono społeczno-kulturowemu otoczeniu Świąt Bożego Narodzenia oraz okresu bezpośrednio je poprzedzającego. Redakcja pisma zaprosiła do rozmowy prezesów Instytutu Ks. Piotra Skargi, Sławomira Olejniczaka i Sławomira Skibę o ocenę całości tych zjawisk, które coraz częściej nie mają nic wspólnego z istotą Świąt, a jedynie zakłócają ich pobożne przeżycie.

 

Interesujące są również dwa pozostałe artykuły w dziale poświęconym Tematowi Numeru. Mateusz Ciupka w artykule „Boże Narodzenie w okopach” przypomniał trudne realia grudniowych dni w tych latach XX wieku, w których Święta Narodzenia Pańskiego przeżywano z karabinem w ręku, na pierwszej linii frontu. Z kolei Agnieszka Stelmach nakreśliła opowieść o irlandzkiej, bożonarodzeniowej pastorałce.

 

Polecamy także Państwa uwadze interesującą rozmowę z ks. dr. Przemysławem Drągiem, dyrektorem Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin Konferencji Episkopatu Polski. Marcin Austyn rozmawia z nim o występujących u rodzin polskich emigrantów problemach, zarówno związanych z uzależnieniami, jak też i ze zdradami małżeńskimi, zagubieniem duchowym, kłopotami natury psychologicznej.

 

Czytając listopadowo-grudniowe „Przymierze z Maryją”, nie można pominąć także działów „Blask Kościoła” (wraz z artykułem o Wspólnocie Betlejemitów) oraz „Słowa Kapłana”, w którym ks. Adam Martyna dzieli się z Czytelnikami ciekawymi spostrzeżeniami, zebranymi przez lata praktyki odwiedzin duszpasterskich. To szczególnie przydatna lektura w kontekście zbliżającej się świąteczno-noworocznej wizyty „po kolędzie”.

 

Przypominamy, iż dwumiesięcznik „Przymierze z Maryją” można w banalnie prosty sposób zamówić za pomocą naszej strony internetowej – wystarczy kliknąć tutaj, aby przejść do strony z formularzem. Zamawiając to pismo, dołączą Państwo do ponad 320-tysięcznej rodziny korespondentów Instytutu Ks. Piotra Skargi.


PiotrSkarga.pl


Już po raz szesnasty, 12 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się Kongres Konserwatywny. W tym roku, z racji jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, główny temat sięgał do korzeni naszej inicjatywy, zwłaszcza jej podstaw ideowych, jakimi są dzieła brazylijskiego myśliciela katolickiego, prof. Plinia Correi de Oliveira.
10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.