Akcja różańcowa amerykańskiego TFP

2010-08-13 00:00:00
Akcja różańcowa amerykańskiego TFP

Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) jak co roku organizuje akcję różańcową polegającą na odmawianiu Różańca w tym samym czasie w kraju w różnych miejscach publicznych. Tym razem czciciele Maryi z grupy America Needs Fatima zamierzają przepraszać za różnego rodzaju bluźnierstwa, jak choćby niedawny teledysk piosenkarki Lady Gaga.

Jak zaznaczają organizatorzy akcji, najnowszy teledysk Lady Gagi zatytułowany „Alejandro” jest wyjątkowo odrażający i antykościelny. Wychwala on homoseksualizm, przypadkowy seks i sadomasochizm.

Widoczni na teledysku tancerze wraz z główną wykonawczynią atakują Kościół katolicki wykorzystując celowo święte wizerunki, krzyże i habity zakonne. Jest to szczególnie szokujące widowisko, które wymaga ostrego potępienia na całym świecie. Tymczasem nie ma stosownej reakcji, a Lady Gaga przez swoje ekscesy nie tylko nie jest odrzucana, ale wręcz zyskuje na popularności wśród młodzieży, a nawet wśród dzieci.

Organizatorzy Krucjaty Różańcowej w USA namawiają do wzięcia udziału w akcji, by przepraszać za podobne bluźnierstwa, jednocześnie prosząc Naszego Pana i Matkę Bożą o łaski potrzebne do zwalczania tego typu grzechów. Różaniec jest bowiem nadprzyrodzoną bronią, mającą potężną moc, o czym mogło się nieraz przekonać wielu czcicieli Maryi.

Akcja różańcowa ma być przeprowadzona 16 października tego roku. Doświadczenia poprzednich lat pokazują, że ludzie bardzo doceniają to przedsięwzięcie i chętnie się w nie angażują.

Źródło: TFP.org, AS
O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.
W środę 27 września przypada 411 rocznica odejścia z świata doczesnego ks. Piotra Skargi, wielkiego patrioty i kaznodziei narodu. W imieniu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem ks. Piotra Skargi w Krakowie wieńce od członków i sympatyków stowarzyszenia złożyli przedstawiciele zarządu.
Środowiska patriotyczne północnej Polski uczciły 81. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. III Patriotyczny Turniej Piłkarski Pamięci Żołnierzy NSZ, uroczysta Msza Święta, Marsz Pamięci Żołnierzy NSZ ulicami elbląskiej starówki oraz konferencja popularno-naukowa i koncert patriotyczny były doskonalą okazją do wspominania polskich patriotów, których powinniśmy dzisiaj naśladować, szczególnie wobec prób anihilacji naszej tożsamości narodowej i wartości od wieków budujących polskość.
Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.