Argentyna: parlamentarzyści chcą usunąć symbole religijne z przestrzeni publicznej

2010-11-23 00:00:00
Argentyna: parlamentarzyści chcą usunąć symbole religijne z przestrzeni publicznej

Argentyńska parlamentarzystka, Alicia Gutierrez wystąpiła z wnioskiem usunięcia ze sfery publicznej wszelkich symboli religijnych, by nikogo nie dyskryminować. Ostro sprzeciwił się temu abp Jose Maria Arancerdo z diecezji Santa Fe de la Vera Cruz, który stwierdził, że niepotrzebnie wywołuje się problem, który nie istnieje.

Hierarcha przypomniał, że obecność symboli religijnych w życiu i historii społeczności jest „ważną zasadą, która musi być rozumiana i respektowana”. Przypomniał, że najważniejsze wydarzenia w historii Argentyny są ściśle związane z symboliką religijną i odnoszą się wprost do Boga, jak choćby inwokacja zawarta w konstytucji. Zwrócił uwagę, że nie można zapominać o przodkach, tworzących państwo, którzy byli osobami religijnymi.

Nie ma także żadnych podstaw, by twierdzić, że obecność symboli religijnych dyskryminuje kogokolwiek. – Nasi prawodawcy powinni wykazać się dojrzałością historyczną i polityczną ostrożnością, przyjmując do rozpatrzenia tego typu wniosek –stwierdził abp Arancerdo.

Źródło: CNA, AS
Gdy 16 lat temu na ulice Warszawy wyruszył pierwszy „Marsz dla Życia i Rodziny” trudno byłoby uwierzyć, że w polskich miastach może dojść do masowych wystąpień zwolenników zabijania dzieci poczętych, że plakaty broniące życia poczętego będą dewastowane, a w mediach będą królować permisywne postawy i ataki na chrześcijaństwo. Dlatego po sukcesach tegorocznych pokojowych demonstracji na ulicach polskich miast nie możemy przerywać walki o przetrwanie rodzin i wartości cementujących nasz naród od ponad tysiąca lat. W obronie cywilizacji życia liczy się każdy umysł i każda para rąk.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi nie zapomina o swoim Czcigodnym Patronie. W przypadającą na dzień 27 września rocznicę śmierci Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi delegacja Stowarzyszenia na czele z prezesem Sławomirem Olejniczakiem złożyła wieńce z kwiatów pod pomnikiem ks. Piotra Skargi oraz przy Jego sarkofagu.
W naszym krakowskim Marszu dla Życia i Rodziny zdecydowanie warto pójść – dla siebie, dla bliskich, a przede wszystkim - dla naszych dzieci i wnuków. Jeśli jednak ktoś jeszcze zastanawia się nad uczestnictwem w tym patriotycznym święcie rodzin, które rozpocznie się już w niedzielę 25 września o godz. 12 na Placu Matejki, poniższe argumenty rozwieją wszelkie wątpliwości.
Nie ma porządku społecznego bez pełnego miłości życia rodzinnego. Nie ma zdrowych relacji w rodzinie bez oparcia się o wartości cywilizacji życia. Jej wrogowie negują prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, prawo do wolności i do własności prywatnej, warunkującej wolność. Dlatego do udziału w Marszach dla Życia i Rodziny zachęcają znani obrońcy cywilizacji chrześcijańskiej. Pamiętajmy – idąc w niedzielę 25 września w VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie okazujemy nasze wsparcie dla walki o zachowanie normalności w rodzinach, w narodzie i w Ojczyźnie.
W dniu 13 września 2022 r. redakcja portalu PCh24.pl, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, uzyskała informację o jednostronnej decyzji pracowników spółki zależnej Google LLC o zablokowaniu na siedem dni kanału PCh24TV – Polonia Christiana na platformie YouTube. Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wyraża stanowczy protest wobec powtarzających się ze strony pracowników serwisu YouTube praktyk cenzorskich, które w rażący sposób łamią konstytucyjną zasadę wolności słowa, obowiązującą wszystkie funkcjonujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej środki społecznego przekazu.