Bezpłatny pokaz filmu „Credo” w Elblągu już w środę 18 grudnia

2024-12-16 00:00:00
Bezpłatny pokaz filmu „Credo” w Elblągu już w środę 18 grudnia

Kardynał Gerhard Ludwig Müller, biskup Athanasius Schneider ORC, biskup Joseph Strickland oraz ojciec Jan Strumiłowski OCist to duchowni występujący w filmie „Credo”, przekazujący nam cenną wiedzę o współczesnym Kościele. Film zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i Przyjaciołom będzie wyemitowany w środę 18 grudnia w Elblągu. Na bezpłatny pokaz zapraszają Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci.

 

Duchowni walczący o zachowanie naszej wiary, dochowujący wierności Tradycji i Nauce Kościoła Powszechnego to osoby, które podzielą się z widzami filmu „Credo” przekazem budującym każdego z nas w czasie zawieruchy duchowej i moralnej, jaką ludzie rozpętali w XXI wieku.

 

Z dalekiej Astany, stolicy Kazachstanu, pokazane zostały w filmie „Credo” trudne warunki codziennej posługi duszpasterskiej bp. Athanasiusa Schneidera. Bp. Joseph Strickland z USA nie tylko da świadectwo swojej walki z rewolucją w Kościele, ale również podzieli się przemyśleniami nad tym, czym prawdziwie jest, a czym nie jest Chrystusowy Kościół. W Stolicy Piotrowej została nagrana rozmowa z kard. Gerhardem Müllerem, a z Polski popłynie do nas głos ojca Jana Strumiłowskiego OCist., znanego czytelnikom i widzom mediów wydawanych przez nasze Stowarzyszenie.

 

Jak pisaliśmy na portalu PCh24.pl w czasie prowadzenia zbiórki na produkcję i promocję tego filmu: Katolicy na całym świecie błądzą lub wręcz próbują oszukiwać samych siebie. Coraz częściej opowiadają się za ideologicznymi pomysłami, otwarcie sprzecznymi z tym, co od tysiącleci naucza Kościół. Czy jest recepta na ten chaos, z którego często wyłania się mimowolne poszukiwanie prawdziwej doktryny? Dodajmy, doktryny, której stróżowie – ich pasterze – zdają się sami nie pamiętać, lub celowo ją zniekształcać? Ta recepta istnieje. Zadania jej wiernego, a przy tym atrakcyjnego przedstawienia podjęli się twórcy nowego filmu „Credo”.

 

Obejrzenie i dyskusja nad treściami przekazu filmu „Credo” to sposób na odnalezienie katolickiej drogi dla siebie i najbliższych w czasie chaosu i zamętu, jaki budują od lat środowiska wrogie Kościołowi. To także okazja do nabrania dystansu i refleksji, tak nam potrzebnych w czasie adwentowego oczekiwania na Boże Narodzenie.

Zapraszamy Państwa na bezpłatny pokazy tej wyjątkowej produkcji do siedziby Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci przy ul. Łączności 3 w Elblągu. Emisja filmu „Credo” rozpocznie się o godzinie 18.00.

Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.