Budujemy kaplice dla Sudanu

2019-09-06
Budujemy kaplice dla Sudanu

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych. Gorąco zachęcamy do kliknięcia w ten link i wsparcia tej wspaniałej inicjatywy.

300 milionów chrześcijan cierpi w różny sposób z powodu wiary, a co roku przybywa około 100 tysięcy męczenników. Wielu z nich zginęło w Sudanie Południowym – najmłodszym państwie na świecie, które zostało założone w 2011 roku, po 50 latach krwawej wojny. Choć Sudańczykom udało się wywalczyć niepodległość, w kraju tym panuje nieopisana nędza, a ludność wciąż nękana jest przez rebeliantów i muzułmanów.

Katolicy potrzebują pomocy

Nasi katoliccy bracia w Afryce marzą o tym, by móc w normalnych warunkach uczestniczyć we Mszy Świętej. Obecnie modlą się pod drzewami, a podczas pory deszczowej nie mają możliwości, aby udać się na niedzielną Eucharystię.

Dlatego też organizujemy zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic o wymiarach 17 m x 7 m, wysokości 3 m, z 16 oknami i trojgiem drzwi, wyposażonych w 20 ławek, z wydzieloną zakrystią wyposażoną w szaty i naczynia liturgiczne. Aby rozpropagować naszą akcję i osiągnąć ten cel musimy zebrać 115 tysięcy złotych!

Wyjątkowe prezenty

Każdy, kto wesprze naszą kampanię swoim dobrowolnym datkiem i wypełni dane adresowe, otrzyma poświęcony drewniany krzyżyk na rzemyku, zawierający insygnia Męki Pańskiej oraz folder Jeżeli mnie prześladowali, będący cennym źródłem wiedzy na temat prześladowania chrześcijan oraz ich dyskryminacji w życiu publicznym. Więcej na temat akcji można przeczytać na stronie internetowej DlaSudanu.pl.

PiotrSkarga.pl

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.