Budujemy kaplice dla Sudanu

2019-09-06
Budujemy kaplice dla Sudanu

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych. Gorąco zachęcamy do kliknięcia w ten link i wsparcia tej wspaniałej inicjatywy.

300 milionów chrześcijan cierpi w różny sposób z powodu wiary, a co roku przybywa około 100 tysięcy męczenników. Wielu z nich zginęło w Sudanie Południowym – najmłodszym państwie na świecie, które zostało założone w 2011 roku, po 50 latach krwawej wojny. Choć Sudańczykom udało się wywalczyć niepodległość, w kraju tym panuje nieopisana nędza, a ludność wciąż nękana jest przez rebeliantów i muzułmanów.

Katolicy potrzebują pomocy

Nasi katoliccy bracia w Afryce marzą o tym, by móc w normalnych warunkach uczestniczyć we Mszy Świętej. Obecnie modlą się pod drzewami, a podczas pory deszczowej nie mają możliwości, aby udać się na niedzielną Eucharystię.

Dlatego też organizujemy zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic o wymiarach 17 m x 7 m, wysokości 3 m, z 16 oknami i trojgiem drzwi, wyposażonych w 20 ławek, z wydzieloną zakrystią wyposażoną w szaty i naczynia liturgiczne. Aby rozpropagować naszą akcję i osiągnąć ten cel musimy zebrać 115 tysięcy złotych!

Wyjątkowe prezenty

Każdy, kto wesprze naszą kampanię swoim dobrowolnym datkiem i wypełni dane adresowe, otrzyma poświęcony drewniany krzyżyk na rzemyku, zawierający insygnia Męki Pańskiej oraz folder Jeżeli mnie prześladowali, będący cennym źródłem wiedzy na temat prześladowania chrześcijan oraz ich dyskryminacji w życiu publicznym. Więcej na temat akcji można przeczytać na stronie internetowej DlaSudanu.pl.

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie z Fundacją Pro – Prawo do Życia zapraszają na kolejne publiczne różańce w polskich miastach. Pamiętajmy, że moc Różańca jest ogromna, a gorliwa modlitwa może ocalić nie tylko nas, ale również cały świat.
Z wielką radością informujemy, że rozpoczęliśmy dystrybucję najnowszego kalendarza „366 dni z Maryją”. Tym razem drukarnię opuściło aż 770 tysięcy egzemplarzy, których motywem przewodnim jest Najświętszy Sakrament.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne interesujące spotkania. Tym razem powitamy Państwa w Krakowie i Warszawie, gdzie będziemy dyskutować o przebiegu Synodu Amazońskiego konsekwencjach z nim związanych, a także dowiemy się więcej o tym, jak działa zakłamany świat cenzury na przykładzie PRL.
Aż 2900 lilii trafiło przed oblicze Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Kwiaty te, wraz z długim, ozdobnym zwojem zawierającym m.in. Akt poświęcenia się Niepokalanej św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz nazwiska wszystkich uczestników tej edycji, złożyliśmy w Kaplicy Objawień fatimskiego sanktuarium. W intencji naszych Przyjaciół odmówiona została także modlitwa różańcowa.
W ramach kampanii „Święty Benedykcie, broń mnie od złego!” w trzecim kwartale 2019 roku do polskich rodzin trafiło 282 790 medalików krzyżowych św. Benedykta.