Budujemy kaplice dla Sudanu

2019-09-06
Budujemy kaplice dla Sudanu

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych. Gorąco zachęcamy do kliknięcia w ten link i wsparcia tej wspaniałej inicjatywy.

300 milionów chrześcijan cierpi w różny sposób z powodu wiary, a co roku przybywa około 100 tysięcy męczenników. Wielu z nich zginęło w Sudanie Południowym – najmłodszym państwie na świecie, które zostało założone w 2011 roku, po 50 latach krwawej wojny. Choć Sudańczykom udało się wywalczyć niepodległość, w kraju tym panuje nieopisana nędza, a ludność wciąż nękana jest przez rebeliantów i muzułmanów.

Katolicy potrzebują pomocy

Nasi katoliccy bracia w Afryce marzą o tym, by móc w normalnych warunkach uczestniczyć we Mszy Świętej. Obecnie modlą się pod drzewami, a podczas pory deszczowej nie mają możliwości, aby udać się na niedzielną Eucharystię.

Dlatego też organizujemy zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic o wymiarach 17 m x 7 m, wysokości 3 m, z 16 oknami i trojgiem drzwi, wyposażonych w 20 ławek, z wydzieloną zakrystią wyposażoną w szaty i naczynia liturgiczne. Aby rozpropagować naszą akcję i osiągnąć ten cel musimy zebrać 115 tysięcy złotych!

Wyjątkowe prezenty

Każdy, kto wesprze naszą kampanię swoim dobrowolnym datkiem i wypełni dane adresowe, otrzyma poświęcony drewniany krzyżyk na rzemyku, zawierający insygnia Męki Pańskiej oraz folder Jeżeli mnie prześladowali, będący cennym źródłem wiedzy na temat prześladowania chrześcijan oraz ich dyskryminacji w życiu publicznym. Więcej na temat akcji można przeczytać na stronie internetowej DlaSudanu.pl.

PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.
Wtorek trzeciego września to szczególna data dla wszystkich uczestników akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!”. Tego dnia prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu wyjątkową księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa i wyraziły z nim solidarność.
Klub Polonia Christiana w Warszawie zaprasza na wykład prof. Mieczysława Ryby pt. „Ofensywa ideologii LGBT w Polsce”.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na film ,,Rewolucja totalnej wolności", autorstwa cenionego reżysera Jarosława Mańki. Film zostanie wyświetlony 11 września w Skarżysku Kamiennej, a dzień później w Radomiu. Wstęp wolny!