Coraz liczniejsi! Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa
2018-06-18
Radosne święto tysięcy zwolenników ochrony życia od poczęcia i normalnej rodziny - w niedzielę 17 czerwca 2018 roku przez Kraków przeszedł Marsz Dla Życia i Rodziny. Impreza odbyła się pod Wawelem już po raz szósty.

Najpierw była modlitwa, którą rozpoczął prowadzący tegoroczny marsz Piotr Podlecki. Po godzinie 10:30 pochód wyruszył z Placu Matejki i przeszedł zaplanowaną uprzednio trasą. Radosna i kolorowa oprawa, a także wspaniała muzyka ze strony tradycyjnego szkockiego zespołu.

Przypomnijmy, iż organizatorem marszu od początku tej inicjatywy w Krakowie jest Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.

Maszerujący przez cały czas podnosili hasła związane z obroną życia i rodziny. Niejednokrotnie również zwracano uwagę na zagrożenia, jakie niesie za sobą opieszałość polskich władz w sprawie obrony życia. Demonstranci chcieli w tej sposób dać wyraz, że nie zgadzają się na „czarnomarszową”, wulgarną i nieludzką propagandę oraz że jest do droga, która doprowadzi do upadku Rzeczypospolitej”.

„Politycy! Czy słyszycie? Chrońcie dzieci! Chrońcie życie!”

„Polska wolna, niepodległa,
życia dzieci będzie strzegła!”

„Politycy! Czy słyszycie?
Dzieci w Polsce tracą życie!”

„Do polityków głos Polaków woła:
Brońcie rodziny! Brońcie Kościoła!”

„Przyjdą wybory… skreślimy potwory!”

„Nie ma wolności bez moralności!”

„Chłopak i dziewczyna –
to normalna rodzina!”

„Aborcja – morderstwem
a nie dobrodziejstwem!”

„Tylko rodzina
niepodległość utrzyma!”

„Mniej podatków – więcej dzieci!”

„Niepodległa za życiem!”

„Niepodległość bez aborcji!”

„Nie lewacka,
nie laicka
tylko Polska katolicka!”

„Poznaj dziewczynę – załóż rodzinę!”

„Niskie podatki
dla ojca i matki!”

„Stop aborcji!”

„Stop gender!”

„Polska zawsze wierna!”

To tylko niektóre z haseł, jakie padły w niedzielę w Krakowie. Każde z nich pokazuje, że nie ma Rzeczypospolitej bez rodziny, a Polacy nie zgadzają się na obowiązujący od 25 lat „krwawy kompromis aborcyjny”.

Pełną relację z Marszu Dla Życia i Rodziny, jak również liczne fotografie i materiał wideo można odnaleźć na portalu PCh24.pl.

PiotrSkarga.pl


Interesujący artykuł?