Coraz liczniejsi! Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa

2018-06-18
Coraz liczniejsi! Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa
Radosne święto tysięcy zwolenników ochrony życia od poczęcia i normalnej rodziny - w niedzielę 17 czerwca 2018 roku przez Kraków przeszedł Marsz Dla Życia i Rodziny. Impreza odbyła się pod Wawelem już po raz szósty.

Najpierw była modlitwa, którą rozpoczął prowadzący tegoroczny marsz Piotr Podlecki. Po godzinie 10:30 pochód wyruszył z Placu Matejki i przeszedł zaplanowaną uprzednio trasą. Radosna i kolorowa oprawa, a także wspaniała muzyka ze strony tradycyjnego szkockiego zespołu.

Przypomnijmy, iż organizatorem marszu od początku tej inicjatywy w Krakowie jest Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.

Maszerujący przez cały czas podnosili hasła związane z obroną życia i rodziny. Niejednokrotnie również zwracano uwagę na zagrożenia, jakie niesie za sobą opieszałość polskich władz w sprawie obrony życia. Demonstranci chcieli w tej sposób dać wyraz, że nie zgadzają się na „czarnomarszową”, wulgarną i nieludzką propagandę oraz że jest do droga, która doprowadzi do upadku Rzeczypospolitej”.

„Politycy! Czy słyszycie? Chrońcie dzieci! Chrońcie życie!”

„Polska wolna, niepodległa,
życia dzieci będzie strzegła!”

„Politycy! Czy słyszycie?
Dzieci w Polsce tracą życie!”

„Do polityków głos Polaków woła:
Brońcie rodziny! Brońcie Kościoła!”

„Przyjdą wybory… skreślimy potwory!”

„Nie ma wolności bez moralności!”

„Chłopak i dziewczyna –
to normalna rodzina!”

„Aborcja – morderstwem
a nie dobrodziejstwem!”

„Tylko rodzina
niepodległość utrzyma!”

„Mniej podatków – więcej dzieci!”

„Niepodległa za życiem!”

„Niepodległość bez aborcji!”

„Nie lewacka,
nie laicka
tylko Polska katolicka!”

„Poznaj dziewczynę – załóż rodzinę!”

„Niskie podatki
dla ojca i matki!”

„Stop aborcji!”

„Stop gender!”

„Polska zawsze wierna!”

To tylko niektóre z haseł, jakie padły w niedzielę w Krakowie. Każde z nich pokazuje, że nie ma Rzeczypospolitej bez rodziny, a Polacy nie zgadzają się na obowiązujący od 25 lat „krwawy kompromis aborcyjny”.

Pełną relację z Marszu Dla Życia i Rodziny, jak również liczne fotografie i materiał wideo można odnaleźć na portalu PCh24.pl.

PiotrSkarga.pl


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.