Coraz liczniejsi! Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa

2018-06-18
Coraz liczniejsi! Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa
Radosne święto tysięcy zwolenników ochrony życia od poczęcia i normalnej rodziny - w niedzielę 17 czerwca 2018 roku przez Kraków przeszedł Marsz Dla Życia i Rodziny. Impreza odbyła się pod Wawelem już po raz szósty.

Najpierw była modlitwa, którą rozpoczął prowadzący tegoroczny marsz Piotr Podlecki. Po godzinie 10:30 pochód wyruszył z Placu Matejki i przeszedł zaplanowaną uprzednio trasą. Radosna i kolorowa oprawa, a także wspaniała muzyka ze strony tradycyjnego szkockiego zespołu.

Przypomnijmy, iż organizatorem marszu od początku tej inicjatywy w Krakowie jest Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.

Maszerujący przez cały czas podnosili hasła związane z obroną życia i rodziny. Niejednokrotnie również zwracano uwagę na zagrożenia, jakie niesie za sobą opieszałość polskich władz w sprawie obrony życia. Demonstranci chcieli w tej sposób dać wyraz, że nie zgadzają się na „czarnomarszową”, wulgarną i nieludzką propagandę oraz że jest do droga, która doprowadzi do upadku Rzeczypospolitej”.

„Politycy! Czy słyszycie? Chrońcie dzieci! Chrońcie życie!”

„Polska wolna, niepodległa,
życia dzieci będzie strzegła!”

„Politycy! Czy słyszycie?
Dzieci w Polsce tracą życie!”

„Do polityków głos Polaków woła:
Brońcie rodziny! Brońcie Kościoła!”

„Przyjdą wybory… skreślimy potwory!”

„Nie ma wolności bez moralności!”

„Chłopak i dziewczyna –
to normalna rodzina!”

„Aborcja – morderstwem
a nie dobrodziejstwem!”

„Tylko rodzina
niepodległość utrzyma!”

„Mniej podatków – więcej dzieci!”

„Niepodległa za życiem!”

„Niepodległość bez aborcji!”

„Nie lewacka,
nie laicka
tylko Polska katolicka!”

„Poznaj dziewczynę – załóż rodzinę!”

„Niskie podatki
dla ojca i matki!”

„Stop aborcji!”

„Stop gender!”

„Polska zawsze wierna!”

To tylko niektóre z haseł, jakie padły w niedzielę w Krakowie. Każde z nich pokazuje, że nie ma Rzeczypospolitej bez rodziny, a Polacy nie zgadzają się na obowiązujący od 25 lat „krwawy kompromis aborcyjny”.

Pełną relację z Marszu Dla Życia i Rodziny, jak również liczne fotografie i materiał wideo można odnaleźć na portalu PCh24.pl.

PiotrSkarga.pl


25 października aktywiści LGBT zamierzają przeprowadzić w polskich szkołach kolejną edycję tzw. „tęczowego piątku”. Na terenie placówek edukacyjnych w całej Polsce może dojść do licznych prób homoseksualnej deprawacji dzieci i młodzieży, dlatego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zbiera podpisy pod petycją do ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz wszystkich kuratoriów w naszym kraju, w której Polacy sprzeciwiają się propagowaniu dewiacji wśród najmłodszych.
Już po raz szesnasty, 12 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się Kongres Konserwatywny. W tym roku, z racji jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, główny temat sięgał do korzeni naszej inicjatywy, zwłaszcza jej podstaw ideowych, jakimi są dzieła brazylijskiego myśliciela katolickiego, prof. Plinia Correi de Oliveira.
10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.