Coraz liczniejsi! Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa

2018-06-18
Coraz liczniejsi! Marsz Dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa
Radosne święto tysięcy zwolenników ochrony życia od poczęcia i normalnej rodziny - w niedzielę 17 czerwca 2018 roku przez Kraków przeszedł Marsz Dla Życia i Rodziny. Impreza odbyła się pod Wawelem już po raz szósty.

Najpierw była modlitwa, którą rozpoczął prowadzący tegoroczny marsz Piotr Podlecki. Po godzinie 10:30 pochód wyruszył z Placu Matejki i przeszedł zaplanowaną uprzednio trasą. Radosna i kolorowa oprawa, a także wspaniała muzyka ze strony tradycyjnego szkockiego zespołu.

Przypomnijmy, iż organizatorem marszu od początku tej inicjatywy w Krakowie jest Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi.

Maszerujący przez cały czas podnosili hasła związane z obroną życia i rodziny. Niejednokrotnie również zwracano uwagę na zagrożenia, jakie niesie za sobą opieszałość polskich władz w sprawie obrony życia. Demonstranci chcieli w tej sposób dać wyraz, że nie zgadzają się na „czarnomarszową”, wulgarną i nieludzką propagandę oraz że jest do droga, która doprowadzi do upadku Rzeczypospolitej”.

„Politycy! Czy słyszycie? Chrońcie dzieci! Chrońcie życie!”

„Polska wolna, niepodległa,
życia dzieci będzie strzegła!”

„Politycy! Czy słyszycie?
Dzieci w Polsce tracą życie!”

„Do polityków głos Polaków woła:
Brońcie rodziny! Brońcie Kościoła!”

„Przyjdą wybory… skreślimy potwory!”

„Nie ma wolności bez moralności!”

„Chłopak i dziewczyna –
to normalna rodzina!”

„Aborcja – morderstwem
a nie dobrodziejstwem!”

„Tylko rodzina
niepodległość utrzyma!”

„Mniej podatków – więcej dzieci!”

„Niepodległa za życiem!”

„Niepodległość bez aborcji!”

„Nie lewacka,
nie laicka
tylko Polska katolicka!”

„Poznaj dziewczynę – załóż rodzinę!”

„Niskie podatki
dla ojca i matki!”

„Stop aborcji!”

„Stop gender!”

„Polska zawsze wierna!”

To tylko niektóre z haseł, jakie padły w niedzielę w Krakowie. Każde z nich pokazuje, że nie ma Rzeczypospolitej bez rodziny, a Polacy nie zgadzają się na obowiązujący od 25 lat „krwawy kompromis aborcyjny”.

Pełną relację z Marszu Dla Życia i Rodziny, jak również liczne fotografie i materiał wideo można odnaleźć na portalu PCh24.pl.

PiotrSkarga.pl


Wielki Post to szczególny czas dla każdego katolika, dlatego też, jak co roku Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi zachęca, aby godnie przeżyć te 40 dni i dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomóc w przygotowaniach może bezpłatny e-book Wielki Post, zawierający 40 wartościowych rozważań.
Instytut Ks. Piotra Skargi kontynuuje akcję propagującą kult świętego Michała Archanioła. Każdy uczestnik kampanii otrzymuje bezpłatny e-book QUIS UT DEUS oraz zestaw kolorowych tapet na komputer, smartfona lub tablet. Ponadto już 24 marca o godzinie 9:00, za każdego z nich w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo zostanie odprawiona Msza Święta.
W marcu 2019 roku odbędą się dwa przedpremierowe pokazy nowej ekranizacji, której powstanie aktywnie wspiera Instytut Ks. Piotra Skargi. Zapraszamy Państwa do kin w Krakowie i Warszawie na film „Rewolucja totalnej wolności”.
Prowadzona od blisko dwóch dekach przez Instytut Ks. Piotra Skargi akcja propagowania wizerunku Matki Bożej Fatimskiej za pomocą popularnego kalendarza ściennego w tym roku odniosła kolejny sukces. Właśnie wyczerpaliśmy cały nakład i tym samym kończymy rozprowadzanie kalendarzy.
Już ponad 25 tysięcy Polaków podpisało petycję do premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z apelem o wypowiedzenie przez nasz kraj niebezpiecznej konwencji stambulskiej. Dokument pod pozorem walki z przemocą przemyca do polskiego prawa postulaty ideologii gender. Petycję cały czas można podpisać na stronie ZatrzymajGender.pl