Czas stanąć w obronie wiary! „Obrona Kościoła” z nowym serwisem

2023-05-10 00:00:00
Czas stanąć w obronie wiary! „Obrona Kościoła” z nowym serwisem

Według Alessandro Monteduro, dyrektora włoskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, 400 mln chrześcijan żyje obecnie w obszarach, gdzie są zagrożeni prześladowaniami, również utratą życia. Agresja wobec katolików i miejsc kultu religijnego nasila się także w Polsce. Dlatego też powstała świecka inicjatywa „Obrona Kościoła”, dzięki której powstało kilka petycji w pilnych sprawach. Teraz zaprezentowano nowy portal pod adresem ObronaKosciola.pl.

– Nasza inicjatywa jest narzędziem dla wiernych, chcących wyrazić sprzeciw wobec podsycanej przez mainstreamowe media antykatolickiej fali nienawiści. Ten projekt, realizowany przez katolików z całej Polski, jest niezwykle ważny i potrzebny w czasie wzmożonych ataków na chrześcijan – zapraszają inicjatorzy powołania nowej platformy internetowej, mającej na celu obronę Kościoła i ludzi wierzących.

 

Obrona konieczna

 

„Wspólnie bronimy tego, co święte” – takie motto przewodnie pojawia się na banerze głównym nowego portalu pod nazwą „Obrona Kościoła”, który prezentuje nie tylko przykłady prześladowania Kościoła i jego członków, ale także daje możliwość włączania się w akcje petycyjne i szeroko pojmowaną obronę tego, co dla nas święte.

 

Aby przeciwstawić się narastającej fali zła i agresji antychrześcijańskiej (w szczególności antykatolickiej nagonki w Polsce) wierni nauce Chrystusa muszą łączyć swoje siły i pokazywać jedność oraz przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Dzisiaj bowiem w Polsce do wyśmiewania i profanowania świątyń, symboli religijnych i samej nauki Kościoła dochodzi w skali jeszcze kilka lat temu niewyobrażalnej.

 

Ataki na świątynie podczas tzw. strajku kobiet, dewastacje miejsc związanych z postaciami związanymi z Kościołem, dokonywane nawet przez małoletnich, czy wszechobecny w mediach trend poniżania wiary i ludzi wierzących nie mogą pozostawać bez naszej odpowiedzi. Obrona kościołów, kapłanów, wiernych i wspólnoty Kościoła to dzisiaj konieczność.

 

 – W czasie wzrastających ataków na świątynie i katolickich kapłanów, jako wierni jednoczymy się, aby w zorganizowany sposób bronić duchowego bogactwa wiary chrześcijańskiej i jej zasad – wyjaśniają cel powołania „Obrony Kościoła” jej inicjatorzy.

 

Agresja słowna i fizyczna

 

Ataki na Kościół w Polsce to część ogólnoświatowej tendencji medialnego i fizycznego unicestwiania religii chrześcijańskiej. Badania organizacji pozarządowej Open Doors, która od 30 lat podaje państwa, gdzie mniej lub bardziej otwarcie walczy się z religią, wskazują, że w Światowym Indeksie Prześladowań mieści się 50 krajów, w których chrześcijanie są prześladowani z powodu wiary w Chrystusa. W tym smutnym rankingu mówi się, że „siła prześladowań (w 2022 roku – przyp. red.) pozostaje ekstremalnie wysoka w porównaniu z rokiem poprzednim. Nie zmieniły się znacząco szacunki dot. liczby prześladowanych chrześcijan na świecie - nadal jest to ponad 360 milionów chrześcijan. Około 312 mln chrześcijan z 744 mln chrześcijan zamieszkujących kraje ŚIP poddanych jest prześladowaniom na bardzo wysokim lub ekstremalnie wysokim poziomie”.

 

Obrona Kościoła - ruch ogólnopolskiego sprzeciwu

 

Jak pokazują ostatnie lata, przyspieszenie społecznych procesów rewolucyjnych objawia się nie tylko upadkiem moralności, ale również agresją fizyczną wobec katolików i co najmniej milczącym przyzwoleniem na nią. Do ataków na kościoły i kapłanów zachęca też bezkarność tych, którzy dopuszczają się aktów wandalizmu i zwykłego chuligaństwa. Wyroki sądowe tłumaczące antyreligijne profanacje pseudoartystycznymi wizjami tzw. ludzi sztuki i medialny chłam niskich lotów, obrażający naszą wiarę, nie służą kształtowaniu się kultury lecz niszczą dorobek dziedzictwa narodowego, mocno powiązanego z szacunkiem dla religii i oparciem się o moralne zasady Dekalogu.

 

Sami twórcy potrzebnej i odważnej inicjatywy „Obrona Kościoła” określają projekt realizowany przez katolików z całej Polski jako „niezwykle ważny i potrzebny w czasie wzmożonych ataków na chrześcijan. Poprzez petycje, protesty i informowanie o kolejnych aktach agresji, upominamy się o konstytucyjne prawa katolików do wyznawania wiary. Chcemy w ten sposób prowadzić zorganizowaną walkę ze złem, zapuszczającym coraz głębiej korzenie w naszej drogiej Ojczyźnie.”

 

„Obrona Kościoła” to nasza wspólna chrześcijańska odpowiedź na nawałnicę agresji i zła, którym nie możemy się poddawać. Dlatego zachęcamy do regularnych odwiedzin na portalu ObronaKosciola.pl oraz do wspierania na różne sposoby tego pożytecznego dzieła.

 

PiotrSkarga.pl

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Przemiana konsekrowanego chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa to jeden z dowodów na realną obecność Syna Bożego pośród nas. Ozdabiając domy i ołtarze obrazami religijnymi i pięknymi kwiatami oraz idąc w procesji, oddajemy hołd Jezusowi, dając przykład naszej siły i wiary w każdym miejscu naszego codziennego życia – w domach, na ulicach, w miejscu pracy.
To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.
W dniach 7, 15 i 22 czerwca w zapraszamy do Klubów „Polonia Christiana” na prelekcje red. Pawła Chmielewskiego. Będzie to autorski przegląd znanych z historii herezji oraz ich skutków w odniesieniu do dnia dzisiejszego Kościoła. Co łączy herezję z grzechem i celowym rozbijaniem Kościoła, oddalającą Jego członków od zbawienia? Jakie kłamstwa budują współczesną herezję? O tym będzie można podyskutować z redaktorem znanym z publikacji książkowych oraz z portalu PCh24.pl i z kanału telewizyjnego PCh24TV.
25 czerwca ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.
– Jestem katolickim kapłanem. W tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć – tymi słowami zwrócił się do swoich kozackich oprawców Andrzej Bobola, wiedząc, że za odmowę przejścia na prawosławie może spotkać go najokrutniejsza kaźń. Dzisiaj obchodzimy 366. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z katolickich patronów Polski, który w Janowie Poleskim odszedł z świata doczesnego poćwiartowany przez barbarzyńskich żołdaków kozackich 16 maja 1657 roku.