Druga edycja kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”

2020-01-17
Druga edycja kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej. Szczegóły na www.CudaLourdes.pl.

Mięło już ponad 160 lat od czasu Maryjnych objawień w Lourdes, gdzie między 11 lutego a 16 lipca 1858 roku Matka Boża ukazała się Bernadecie Soubirous aż osiemnaście razy. Od tego czasu miejsce to stało się jednym z największych na świecie ośrodków kultu Maryjnego, do którego udaje się co roku średnio 6 milionów pielgrzymów z całego świata.

Wielu z nich przybywa tam po cud i tego cudu doświadcza, dlatego też w 2018 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zorganizowało kampanię „Lourdes – lek dla duszy i ciała”, w ramach której jego przedstawiciele zawieźli do Francji aż 51 760 podziękowań i próśb do Matki Bożej nadesłanych przez wiernych z całej Polski.

Kampania spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, dlatego Stowarzyszenie postanowiło, że ta piękna inicjatywa musi zostać wznowiona. W związku z tym uruchomiono stronę internetowa www.CudaLourdes.pl, na której można zamówić pakiet „Lourdes – lek dla duszy i ciała”, a więc zyskać:

  • Poświęcony pamiątkowy medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień Matki Bożej w Lourdes;
  • Ciekawą broszurę zawierającą życiorys św. Bernadety, historię objawień w Lourdes oraz modlitwy;
  • A także okazję, by napisać i złożyć u stóp Matki Bożej z Lourdes swój problem lub prośbę. Można także podziękować Pani z Lourdes za otrzymane łaski!

Wszystkie prośby i podziękowania zostaną wydrukowane i 12 lutego 2020 roku złożone w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes. Tego dnia, za wszystkich, którzy wezmą udział w naszej akcji, w Kaplicy Domu Pielgrzyma w Lourdes zostanie odprawiona Msza Święta!

PiotrSkarga.pl

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na arcyciekawe wydarzenie. Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” będzie gościem spotkania zatytułowanego „Dogmat i tiara”. Wygłosi na nim prelekcję odnoszącą się do jego najnowszej publikacji wydanej przez Wydawnictwo Fronda.
Wystartowaliśmy z wyjątkową akcją, w ramach której każdy katolik może zawierzyć swój dom lub mieszkanie Maryi Królowej Rodzin.
Film dokumentalny „Via Dolorosa” wyprodukowany przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi został wyróżniony na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”.
Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.
Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.