Dziesiąta odsłona kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż”!

luty 2022
Dziesiąta odsłona kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż”!

Dziesiąta odsłona kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż”!

Za nami najkrótszy miesiąc w roku, którego ostatni czwartek wypadł 24 lutego. Tego dnia już po raz dziesiąty odwiedziliśmy włoską Cascię, żeby w szczególny sposób uczcić wielką świętą i cudotwórczynię. A zatem nasza wyjątkowa akcja osiągnęła już dwucyfrową liczbę edycji! Wszystko to dzięki Przyjaciołom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, którzy już niemal od roku dbają o to, aby polskie akcenty były stale obecne w Sanktuarium św. Rity.

Tradycyjnie nasze róże rozmieszczone zostały w czterech alabastrowych wazonach wokół sarkofagu z ziemskim ciałem św. Rity, cztery podłużne bukiety - nad płaskorzeźbami ze złotymi wizerunkami świętych i scen biblijnych, dwa mniejsze - na rogach i jeden długi, przed samym klęcznikiem, z obowiązkową biało-czerwoną wstęgą i nazwą Stowarzyszenia. Dzięki ofiarności naszych Dobrodziejów ludzie modlący się w tym miejscu o wstawiennictwo św. Rity będą wiedzieć, jak wielkim kultem jest otoczona ich orędowniczka w dalekim, słowiańskim kraju.

Ostatni czwartek minionego miesiąca wypadł w szczególnie trudny dzień. To 24 lutego rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę, kraj, który w szczególny sposób znał i rozumiał św. Jan Paweł II, wielki czciciel św. Rity. Módlmy się za wstawiennictwem mniszki z Cascii, aby Bóg czuwał nad wszystkimi broniącymi swojego kraju i bezbronnymi cywilami, aby przyszło opamiętanie dla agresorów, a ludzie wreszcie zaczęli szanować Boże przekazania! Święta Rito, wstawiaj się za nami!