Dzwonnica w Nursji jest już gotowa!

2020-05-27
Dzwonnica w Nursji jest już gotowa!

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji "Święty Benedykcie – broń mnie ode złego"! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.

Święty Benedykt z Nursji znany był z wielkiej czci dla Krzyża Świętego. To dzięki Jego regule zakonnej, opartej na modlitwie i pracy, na naszym kontynencie rozkwitła wiara chrześcijańska, a on sam został nazwany Patronem Europy.


Polscy katolicy zainspirowani Jego postacią, uczestnicy akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego, otrzymali pakiet, którego głównym elementem był medalik krzyżowy świętego Benedykta. To jeden z najstarszych i najbardziej czczonych medalików w historii Kościoła katolickiego.


W przesyłce znalazła się także broszura o tym wyjątkowym świętym i Jego kulcie, poświęcony wizerunek Benedykta wraz z egzorcyzmem w języku polskim i łacińskim, a także karta na podziękowania i prośby do Patrona Europy.

Nasza inicjatywa odbiła się szerokim echem. Dzięki intensywnej, wielokanałowej promocji  i propagowaniu kultu świętego Benedykta, wspomniane pakiety trafiły do ponad 284 000 osób. Wielu spośród nich zdecydowało się na finansowe wsparcie przedsięwzięcia. Pozwoliło to na przeznaczenie przez nasze Stowarzyszenie wkładu finansowego do dzieła odbudowy XVI-wiecznego kościoła, zniszczonego podczas trzęsienia ziemi, które nawiedziło Nursję w 2016 roku. Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski możliwa jest renowacja świątyni, fasady i dzwonnicy. I co najważniejsze – dzwonnica jest już gotowa!

Kolejna Msza Święta za wszystkich uczestników akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego, odbędzie się w Nursji, w klasztorze św. Benedykta 24 października 2020 roku o godzinie 10.00.


Aby dołączyć do tej kampanii wystarczyć odwiedzić stronę internetową swietybenedykt.org i wypełnić formularz zamówieniowy.

Film dokumentalny „Via Dolorosa” wyprodukowany przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi został wyróżniony na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”.
Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.
Ponad 52 tysiące podpisów, które złożyli Polacy w ramach akcji Wyrzućmy konwencję gender z Polski!, trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej. Swój podpis nadal można złożyć na stronie zatrzymajgender.pl.
Już ponad 9 tysięcy Polaków podpisało petycję do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dość bezkarności LGBT – pod tym hasłem protestują polscy katolicy, którzy domagają się surowego ukarania sprawców profanacji na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, którzy pomnik Chrystusa niosącego Krzyż oszpecili sześciobarwną „tęczową” flagą i chustą anarchistycznej organizacji Antifa.
Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.