Elbląg - o tzw. zielonym ładzie, który w praktyce oznacza ekoterror

2024-03-06 00:00:00
Elbląg - o tzw. zielonym ładzie, który w praktyce oznacza ekoterror
Realizacja celów tzw. agendy klimatycznej zaczyna powoli przypominać instalowanie komunizmu metodami mieńszewików, a czasami wprost bolszewików. Czy wdrożenie Zielonego Ładu doprowadzi do masowego terroru wobec milionów obywateli, którzy nie będą chcieli zrezygnować ze swojej własności, wolności i dotychczasowego poziomu życia? O tych gigantycznych zagrożeniach będzie mówił w Elblągu wiceprezes naszego Stowarzyszenia.

Rewolucyjny projekt przebudowy świata wedle założeń Agendy ONZ 2030 nie stanowi już jakiejś odległej perspektywy, ale wdziera się do naszego życia z ogromnym impetem. Wszyscy zaczynamy odczuwać pierwsze skutki realizacji tej dystopijnej wizji. Już w tym roku wchodzi w życie unijna dyrektywa dotycząca wymogu sporządzania certyfikatów energetycznych dla wszystkich budynków o przeznaczeniu mieszkalnym, która - mimo kosztowności jej realizacji - tak naprawdę stanowi zaledwie przedsionek głębszych zmian. Pierwsze dwa miasta w Polsce, tj. Warszawa i Kraków wprowadzają szkodliwe "strefy czystego transportu", wymuszając tym samym ograniczenia prywatnej mobilności samochodowej i jawną dyskryminację najbiedniejszych mieszkańców tych miast i związków metropolitalnych. To już się dzieje na naszych oczach. 

A co będzie dalej? Czy unijni biurokraci wraz z posłusznym im rządem warszawskim są w stanie np. zabronić nam sprzedaży lub kupna domów i mieszkań? Czy jest realnym scenariusz eliminacji z produkcji i sprzedaży za nieco ponad dekadę dowolnego nowego samochodu z silnikiem spalinowym?! Tych zagrożeń i stawianych w ich świetle pytań jest dużo więcej. I tej problematyce będzie poświęcone najbliższe spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Elblągu, które organizujemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Elbląscy Patrioci. Prelegentem spotkania będzie wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach.  Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się bliżej z publikacją, która równo rok temu po raz pierwszy ujrzała światło dzienne, a na kartach której opisano scenariusze rozwoju i realizacji rewolucyjnej Agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju. O tym, jakie w warstwie deklaratywnej są to cele i jak w praktyce realizuje się je, poczynając od szczebla międzynarodowego, a kończąc na unijnych programach, opłacanych brukselskimi dotacjami w ramach współpracy z samorządami, napisaliśmy w raporcie "Zrównoważony rozwój. Zaklęcie globalistów, instrument totalnego zniewolenia". Co istotne z perspektywy katolickiej, publikacja ukazuje również negatywną rolę współczesnej, „franciszkowej” retoryki w nauczaniu Kościoła oraz zaangażowanie papieża w realizację Agendy 2030. Książkę w formacie e-bookowym (plik pdf) można bezpłatnie odebrać na tej stronie. Jak dotąd, uczyniło tak już blisko 4 tys. osób.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z red. Arkadiuszem Stelmachem, zatytułowane „Ekoterror, czyli zielony ład w praktyce”. Spotkanie organizujemy razem z Elbląskimi Patriotami. Odbędzie się w środę 20 marca 2024 r. o godz. 18:00 przy ul. Łączności 3 w Elblągu. Wstęp wolny!

piotrskarga.pl
Oto ten moment: dajmy zdecydowną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.
To będzie prelekcja niezwykle ciekawa, dotykająca najważniejszego wydarzenia politycznego najbliższych tygodni - wyborów do Parlamentu Europejskiego. Naszym gościem w warszawskim „Klubie” będzie dr hab. prof. KUL Mieczysław Ryba. Temat spotkania to „Wybory do Parlamentu Europejskiego: podległość czy suwerenność Polski?". Wstęp wolny!
Od antypedagogiki do antyedukacji - czy w tym kierunku musi zmierzać polski system edukacyjny? Jakie są alternatywy? To pytania ważne nie tylko dla tych, którzy mają dzieci w wieku szkolnym. To dyskusja pokoleniowa, traktująca o przyszłości naszego kraju - bo, jak prawił kanclerz Zamoyski, „takie będą rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Do tej dyskusji zapraszamy w ramach najbliższego spotkania naszego „Klubu” w Opolu.