Film ”Fatima – orędzie wciąż aktualne” już wkrótce w Radomiu

2017-11-27 00:00:00
Film ”Fatima – orędzie wciąż aktualne” już wkrótce w Radomiu
Instytut Ks. Piotra Skargi zaprasza na projekcję nowego filmu dokumentalnego pt. „Fatima - orędzie wciąż aktualne”. Odbędzie się ona w czwartek 7 grudnia 2017 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej ORATORIUM św. Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej  22 w Radomiu.
 

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny, aż do wyczerpania miejsc.

 

„Fatima - orędzie wciąż aktualne” to najnowszy film znanego krakowskiego reżysera Jarosława Mańki. Autor przenosi nas w różne zakamarki świata: z Polski pod Kreml, a potem do Brazylii, Włoch i Portugalii. Wielu występujących w filmie rozmówców odpowiada na pytania o przesłanie, które dla współczesnego świata niosą objawienia fatimskie.

 

Sam reżyser mówi, że celem filmu jest rozpropagowanie orędzia fatimskiego i przypomnienie warunków wypowiedzianych przez Matkę Bożą w Fatimie. Warunków, które mogą uratować świat, a które są tak proste do spełnienia: pokuta, odmawianie Różańca, praktyka pierwszych pięciu sobót miesiąca i... zawierzenie Rosji Jej sercu przez papieża.

 

Film został nagrodzony na XXXII Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów KSF Niepokalana 2017 za walory patriotyczno-edukacyjne, a w kategorii „dokument”, dodatkowo zajął trzecie miejsce.

 
W filmie wypowiadają się między innymi:
Abp. Tadeusz Kondrusiewicz - metropolita mińsko-mohylewski
Abp. Mieczysław Mokrzycki - metropolita lwowski, Ukraina
Abp. Jan Babjak SJ - metropolita preszowski, Słowacja

Dr Antonio Borelii- fatimolog , autor książki „Fatima , orędzie tragedii czy nadziei?" wydanej w Polsce w nakładzie ponad 1 miliona egzemplarzy

Ks. dr Tomasz Jegierski-prezes Fundacji „Zakon Rycerski Chrystusa Króla-Cristeros”

Książe Betrand de Orleans  e Braganca- tytularny następca tronu Cesarstwa Brazylii

Prof. Andrzej Nowak-historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Prof. Roberto de Mattei-historyk Kościoła, Włochy
Julio Loredo de Izcue-publicysta katolicki, Peru

Ks. Krzysztof Czapla SAC-kustosz Sanktuarium M.B Fatimskiej w Zakopanem

Ks. Erich Maria Fiuk-parafia Beresniki na Uralu, Rosja

Ks. Jarosław Cielecki –  dyrektor AGTV Vatican Service News

Ks. Stanisław Firut SAC- Dowbysz-Ukraina

o. Mirosław Kopczewski OFM Conv.-w latach 1994-99 pracował w Moskwie

ks. Guy Pages - autor książki „Islam-cała prawda”, Paryż –Francja

 
 
Czas trwania filmu: 1 godz. 12 min.
 

Emisja odbędzie się 7 grudnia 2017 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej ORATORIUM św. Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej  22 w Radomiu.

 
Serdecznie zapraszamy!
 
PiotrSkarga.pl
Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.