Film ”Luter i rewolucja protestancka” w Białymstoku – zapraszamy na pokaz

2017-11-28
Film ”Luter i rewolucja protestancka” w Białymstoku – zapraszamy na pokaz
Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza do stolicy Podlasia na bezpłatną emisję filmu Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka”. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal PCh24.pl oraz magazyn „Polonia Christiana”. 

Białostocki pokaz filmu odbędzie się w Kino TON przy Rynku Kościuszki 2 już w dniu 3 grudnia 2017 roku, o godzinie 19:00. Po pokazie odbędzie się krótkie spotkanie z Grzegorzem Braunem, reżyserem dzieła. 

Uwaga! Wstęp będzie możliwy za okazaniem darmowej wejściówki. Prosimy odbierać je w Katolickiej Księgarni św. Kazimierza przy Kinie TON na Placu Kościuszki 2 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00, a także – jeśli jeszcze zostaną wolne bilety - w sobotę od 9:00 do 14:00. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Pod tym linkiem mogą Państwo obejrzeć zwiastun produkcji i zaproszenie do jej obejrzenia, skierowane do wszystkich naszych Czytelników przez reżysera Grzegorza Brauna.

Serdecznie zapraszamy! 


PiotrSkarga.pl
Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.
Znani publicyści i eksperci magazynu "Polonia Christiana" przywołują synodalną debatę o małżeństwie i jego nierozerwalności.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?
Prezentujemy wszystkie listy napisane i opublikowane przez pochodzącego z Italii arcybiskupa. Opisał w nich skalę i charakter nadużyć seksualnych popełnianych przez ludzi Kościoła.