Film „Via Dolorosa - Droga zbawienia” na antenie TVP Polonia 9 maja

2021-05-09
Film „Via Dolorosa - Droga zbawienia” na antenie TVP Polonia 9 maja

Widzowie TVP Polonia już po raz kolejny będą mieli okazję obejrzeć film pt. „Via Dolorosa - Droga zbawienia”, zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. „Via Dolorosa” to dokument, który posługuje się obrazami współczesnymi, ale pełni oddaje znany nam z Pisma Świętego przekaz i pomaga w zrozumieniu tajemnicy Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Wielkim wzbogaceniem wyjątkowego dokumentu jest komentarz Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego, który przenosi nas w atmosferę czasów, gdy na Ziemi Świętej był obecny Jezus Chrystus.

 

Zrozumieć i przeżyć

 

Emisja filmu została zaplanowana na 9 maja 2021 w TVP Polonia o godz. 12.50, tuż po transmisji Regina Coeli z Watykanu. Po raz pierwszy widzowie TVP Polonia mogli zobaczyć ten film w Wielki Czwartek i Wielki Piątek tego roku. Wędrując dzięki twórcom filmu po miejscach związanych z naszym Zbawicielem, przeżyjemy głębiej tajemnicę, która ostatecznie przyniosła światu radosną nowinę.

 

„Via Dolorosa” to dzieło poświęcone Drodze Krzyżowej, męczeńskiej śmierci Pana Jezusa i Jego zmartwychwstania, ale niesie w sobie przekaz ważny także dzisiaj dla każdego z nas – przekaz o zwycięstwa Jezusa na Krzyżu. Oglądając ten dokument i skupiając się na stacjach Drogi Krzyżowej mamy okazję dokonać głębokiej refleksji nad tym, co daje nam nasza wiara.

 

Widząc, jak dziś wygląda Golgota, Boży Grób czy inne miejsca związane z męczeńską śmiercią Zbawiciela, możemy lepiej przeżyć i przemyśleć wydarzenia, jakie zmieniły świat ponad dwa tysiące lat temu.

W drodze po Jerozolimie będziemy mieli wyjątkowego przewodnika, Ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego, znawcy zagadnień dotyczących Ziemi Świętej, którego historyczno – teologiczny komentarz jest cennym dopełnieniem przekazu płynącego z tego filmu.

 

Dzielimy się wspólnym sukcesem

 

Film wyreżyserowany przez Michała Wikieła i wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi został doceniony i wyróżniony podczas XXXV Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020” pod patronatem m.in. ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej bp Romualda Kamińskiego oraz przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witolda Kołodziejskiego.

Oglądając film „Via Dolorosa” warto wiedzieć, że jego wyjątkowość polega m.in. na zaangażowaniu się w jego powstanie zarówno Twórców, jak i Darczyńców. Film powstał dzięki 1073 Darczyńcom, którzy wsparli Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi pieniędzmi na tę wartościową produkcję. Sukcesem wszystkich – Darczyńców i Autorów filmu – jest więc specjalne wyróżnienie dla filmu na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „Niepokalana 2020”.

Tym większą radością dla Darczyńców i Autorów filmu „Via Dolorosa” będzie dotarcie z radosną nowiną o zwycięstwie Jezusa Chrystusa do widzów TVP Polonia. Możliwość podzielenia się z widzami TVP ciekawym przekazem o fundamencie naszej wiary cieszy i dodaje sił w trudnych czasach dla chrześcijaństwa.

Znany dziennikarz, pisarz, publicysta i poeta Witold Gadowski zaprasza na najbliższą niedzielę na spotkanie/manifestację na Rynek w Krakowie. Jak podaje portal PCh24.pl, początek wydarzenia wyznaczono na godzinę 16.00. Przypomnijmy, że Witold Gadowski jest jednym z uczestników kończącego się w sobotę Tygodnia Życia i Wolności, którego organizatorami są Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Polonia Christiana.
Jeszcze tylko dwa trwać będzie Tydzień Życia i Wolności. Na piątek i sobotę zaplanowane zostały dwa niezwykle ważne tematy, dotyczące wyzwań, jakie nasiliły się w ostatnim czasie. Tematem wiodącym piątku będzie #Zdrowie, a soboty – ostatniego dnia Tygodnia Życia i Wolności – #ProLife. Zapraszamy do przybycia na to wydarzenie – w piątek od godz. 16:30 w Warszawie oraz w sobotę od godz. 16:00 w Krakowie – i wysłuchania prelekcji oraz debat licznego grona ekspertów.
Przed nami jeszcze kilka dni Tygodnia Życia i Wolności w ramach którego od poniedziałku (7 czerwca) do soboty (12 czerwca) eksperci i dziennikarze dyskutują o trudnych sprawach naszego codziennego życia i wyzwaniach, jakie przed obrońcami życia i wolności stoją w XXI wieku.
Dzisiaj o godzinie 17.00 prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak otworzy Tydzień Życia i Wolności, w którym mogą wziąć Państwo udział do soboty 12 czerwca. Tematem pierwszego dnia będzie #Kościół.
Już w poniedziałek 7 czerwca 2021 r. startuje Tydzień Życia i Wolności, który nasza redakcja objęła patronatem medialnym. Przez 6 kolejnych dni wystąpi ponad 50 prelegentów. Wydarzenie to będzie można śledzić na żywo zarówno przez internet, jak też i stacjonarnie. Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w spotkaniach.