Finał wielkopostnej akcji ”W Jego Krwi nasze odkupienie” – zwoje z 90 tysiącami podpisów już w Jerozolimie!
2018-08-13
W ramach zainicjowanej w tym roku kampanii Instytutu Ks. Piotra Skargi, niemal 90 tysięcy polskich katolików oddało się Najdroższej Krwi Chrystusa. Nasza delegacja w Jerozolimie w dniu 26 lipca złożyła nazwiska czcicieli Krwi Zbawiciela, wypisane na specjalnych zwojach, w Bazylice Grobu Pańskiego.

Pracownicy Instytutu dostarczyli do Jerozolimy skrzynię z drzewa oliwnego.  – Skrzynię wykonał polski artysta, w jej wnętrzu znajduje się pięć zwojów (na pamiątkę pięciu Ran Pana Jezusa) z podpisami prawie 90 tysięcy polskich katolików, którzy wzięli udział w naszej akcji – tłumaczy Michał Wikieł. – Zamierzamy złożyć skrzynię, wraz ze zwojami, w katolickiej kaplicy Bazyliki – dodaje Bogusław Bajor.

W tym samym dniu w katolickiej kaplicy Grobu Bożego odbyła się Msza Święta, podczas której kapłan modlił się w intencjach wszystkich osób, które w ostatnich miesiącach, zachęcone przez organizatorów akcji, odmówiły Akt osobistego poświęcenia się Najdroższej Krwi Chrystusa. – To osoby wielkiej wiary, które zechciały odmówić ten Akt wierząc, że dzięki niemu wydarzy się wielkie duchowe dobro – powiedział celebrans. 

– Dziękujemy Bogu za tę akcję. Mamy nadzieję, że tak liczne zaangażowanie się w nią polskich katolików przyniesie duchowe owoce im samym, ale także całemu polskiemu Kościołowi, a w konsekwencji i naszej ojczyźnie. To, że mogliśmy złożyć je w samym Grobie Pańskim, jest także wielkim wyróżnieniem dla wszystkich czcicieli Jego Najdroższej Krwi – podsumowuje Michał Wikieł z Instytutu Księdza Piotra Skargi.

PiotrSkarga.pl

Interesujący artykuł?  

 
skrzynia ze zwojami złożona w ramach finału akcji Instytutu Ks. Piotra Skargi
przedstawiciele Instytutu Ks. Skargi złożyli w Jerozolimie wielkie zwoje z nazwiskami uczestników akcji
przedstawiciele Instytutu Ks. Skargi złożyli w Jerozolimie wielkie zwoje z nazwiskami uczestników akcji
W Jerozolimie odprawiono także Mszę Świętą
Zwoje z nazwiskami uczestników akcji
Dzięki akcji Instytutu Ks. Piotra Skargi okolicznościowa skrzynia znalazła stałe, honorowe miejsce w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie