Globalizm nową odsłoną marksizmu? Spotkania z Witoldem Gadowskim na Pomorzu Zachodnim

2023-04-05 00:00:00
Globalizm nową odsłoną marksizmu? Spotkania z Witoldem Gadowskim na Pomorzu Zachodnim

W Szczecinie i w Stargardzie zapraszamy na spotkania Klubów „Polonia Christiana” pod wspólnym tytułem „Globalizm - neomarksizm w praktyce". Będzie można wysłuchać i porozmawiać z Witoldem Gadowskim, redaktorem znanym z analitycznych ocen rzeczywistości oraz dokonującym trafnych prognoz zmian społeczno – gospodarczych.

Dokąd zmierza świat?

 

W jakim stopniu globalizm i marksizm mają wspólne korzenie, a w jakim zbieżne cele? Skąd biorą się pomysły na ograniczanie naszej wolności i dokąd zmierza świat przeregulowany normami prawnymi i sankcjami uderzającymi w swobodę ludzi?

Takie pytania zadajemy sobie coraz częściej widząc rozpędzoną machinę biurokratyczną, mielącą swobodę jednostki ludzkiej, ingerującą w życie prywatne i wdrażającą społeczno – gospodarczą „urawniłowkę”, z nieszczęsnymi pomysłami burzenia porządku moralnego i ekonomicznego.

Czy jesteśmy skazani na omnipotentne państwo? Czy musimy rezygnować z wolności i prawa do decydowania o sobie i swoich dzieciach? Jaki będzie „nowy (nie)ład” społeczny, który wyznaczać będzie narzucana ideologia, wyłaniająca się z konglomeratu pseudoekologizmu, ateizmu, wielokulturowości i centralnej redystrybucji pieniędzy.

 

Zamiennik marksizmu?

 

Wobec katastrofy jawnego marksizmu, który próbował zbudować nowy ład międzynarodowy, światowa lewica (sponsorowana przez wielki kapitał) zmieniła szyld i dzisiaj dąży do neosocjalizmu za cenę pozornego bezpieczeństwa.

O tych problemach wielokrotnie mówił redaktor Witold Gadowski, prowadzący własny kanał na YouTube (Gadowski TV) i często goszczący w programach wydawanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi kanału PCh24TV (m.in. programu „Prawy Prosty Plus”).

– Najbardziej na wolność mogli sobie pozwolić ludzie, którzy posiadali pieniądze. Niekoniecznie magnaci finansowi, ale tak zwana klasa średnia, ludzie, którzy mieli na to, żeby nie martwić się o codzienne rachunki. Mogli wtedy myśleć, oddawać się czynnościom estetycznym. Dziś ludzie tacy jak Klaus Schwab i architekci zmian, które się dokonują, zmierzają do tego, żeby klasę średnią zniszczyć – a tym samym zniszczyć ostatnią grupę ludzi, których stać na wolność. Ludzi najemnych rzadko stać na wolność, nie mają na to czasu; ludzi zapracowanych, którym jeszcze doda się prac, nie stać na to, żeby myśleć o górnolotnych sprawach. Oni muszą myśleć o tym żeby utrzymać siebie i swoje rodziny przy życiu, o statusie egzystencjalnym. Myślę, że zamysł operacji na pieniądzu, jaki przeprowadza światowa finansjera, polega na tym, żeby zniszczyć klasę średnią oraz całkowicie skontrolować ludzi w ich zachowaniach ekonomicznych. Stąd też istnieje nacisk na wprowadzenie pieniądza elektronicznego i likwidacje gotówki. W ten sposób zniknie jedna z ostatnich wolności, jaką była wolność wydawania pieniędzy. Państwo będzie kontrolować wszystkie nasze dochody i zacznie kontrolować wydatki – ostrzegał w styczniu 2022 roku w rozmowie z PCh24TV Witold Gadowski.

 

Przyjdź na spotkania w Szczecinie i Stargardzie

Bezpośrednie spotkania z znanym publicystą i dziennikarzem odbędą się:

  • w Stargardzie (sobota 15 kwietnia o godz. 13:00) w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej 17;

  • w Szczecinie (w tym samym dniu) w auli Salesianum przy ul. Św. Jana Bosko 1 o godz. 19.00.

Żywe słowo i żywa dyskusja z ciekawym prelegentem i wokół jakże aktualnego tematu „Globalizm - neomarksizm w praktyce" są najlepszą okazją do budowania własnego oglądu na krajowe i światowe wydarzenia, o których w największych mediach niewiele się mówi. Wstęp na obydwa spotkania jest bezpłatny.

 

PiotrSkarga.pl

 

O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.
W środę 27 września przypada 411 rocznica odejścia z świata doczesnego ks. Piotra Skargi, wielkiego patrioty i kaznodziei narodu. W imieniu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem ks. Piotra Skargi w Krakowie wieńce od członków i sympatyków stowarzyszenia złożyli przedstawiciele zarządu.
Środowiska patriotyczne północnej Polski uczciły 81. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. III Patriotyczny Turniej Piłkarski Pamięci Żołnierzy NSZ, uroczysta Msza Święta, Marsz Pamięci Żołnierzy NSZ ulicami elbląskiej starówki oraz konferencja popularno-naukowa i koncert patriotyczny były doskonalą okazją do wspominania polskich patriotów, których powinniśmy dzisiaj naśladować, szczególnie wobec prób anihilacji naszej tożsamości narodowej i wartości od wieków budujących polskość.
Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.