Globalizm nową odsłoną marksizmu? Spotkania z Witoldem Gadowskim na Pomorzu Zachodnim

2023-04-05 00:00:00
Globalizm nową odsłoną marksizmu? Spotkania z Witoldem Gadowskim na Pomorzu Zachodnim

W Szczecinie i w Stargardzie zapraszamy na spotkania Klubów „Polonia Christiana” pod wspólnym tytułem „Globalizm - neomarksizm w praktyce". Będzie można wysłuchać i porozmawiać z Witoldem Gadowskim, redaktorem znanym z analitycznych ocen rzeczywistości oraz dokonującym trafnych prognoz zmian społeczno – gospodarczych.

Dokąd zmierza świat?

 

W jakim stopniu globalizm i marksizm mają wspólne korzenie, a w jakim zbieżne cele? Skąd biorą się pomysły na ograniczanie naszej wolności i dokąd zmierza świat przeregulowany normami prawnymi i sankcjami uderzającymi w swobodę ludzi?

Takie pytania zadajemy sobie coraz częściej widząc rozpędzoną machinę biurokratyczną, mielącą swobodę jednostki ludzkiej, ingerującą w życie prywatne i wdrażającą społeczno – gospodarczą „urawniłowkę”, z nieszczęsnymi pomysłami burzenia porządku moralnego i ekonomicznego.

Czy jesteśmy skazani na omnipotentne państwo? Czy musimy rezygnować z wolności i prawa do decydowania o sobie i swoich dzieciach? Jaki będzie „nowy (nie)ład” społeczny, który wyznaczać będzie narzucana ideologia, wyłaniająca się z konglomeratu pseudoekologizmu, ateizmu, wielokulturowości i centralnej redystrybucji pieniędzy.

 

Zamiennik marksizmu?

 

Wobec katastrofy jawnego marksizmu, który próbował zbudować nowy ład międzynarodowy, światowa lewica (sponsorowana przez wielki kapitał) zmieniła szyld i dzisiaj dąży do neosocjalizmu za cenę pozornego bezpieczeństwa.

O tych problemach wielokrotnie mówił redaktor Witold Gadowski, prowadzący własny kanał na YouTube (Gadowski TV) i często goszczący w programach wydawanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi kanału PCh24TV (m.in. programu „Prawy Prosty Plus”).

– Najbardziej na wolność mogli sobie pozwolić ludzie, którzy posiadali pieniądze. Niekoniecznie magnaci finansowi, ale tak zwana klasa średnia, ludzie, którzy mieli na to, żeby nie martwić się o codzienne rachunki. Mogli wtedy myśleć, oddawać się czynnościom estetycznym. Dziś ludzie tacy jak Klaus Schwab i architekci zmian, które się dokonują, zmierzają do tego, żeby klasę średnią zniszczyć – a tym samym zniszczyć ostatnią grupę ludzi, których stać na wolność. Ludzi najemnych rzadko stać na wolność, nie mają na to czasu; ludzi zapracowanych, którym jeszcze doda się prac, nie stać na to, żeby myśleć o górnolotnych sprawach. Oni muszą myśleć o tym żeby utrzymać siebie i swoje rodziny przy życiu, o statusie egzystencjalnym. Myślę, że zamysł operacji na pieniądzu, jaki przeprowadza światowa finansjera, polega na tym, żeby zniszczyć klasę średnią oraz całkowicie skontrolować ludzi w ich zachowaniach ekonomicznych. Stąd też istnieje nacisk na wprowadzenie pieniądza elektronicznego i likwidacje gotówki. W ten sposób zniknie jedna z ostatnich wolności, jaką była wolność wydawania pieniędzy. Państwo będzie kontrolować wszystkie nasze dochody i zacznie kontrolować wydatki – ostrzegał w styczniu 2022 roku w rozmowie z PCh24TV Witold Gadowski.

 

Przyjdź na spotkania w Szczecinie i Stargardzie

Bezpośrednie spotkania z znanym publicystą i dziennikarzem odbędą się:

  • w Stargardzie (sobota 15 kwietnia o godz. 13:00) w Domu Kultury Kolejarza przy ul. Szczecińskiej 17;

  • w Szczecinie (w tym samym dniu) w auli Salesianum przy ul. Św. Jana Bosko 1 o godz. 19.00.

Żywe słowo i żywa dyskusja z ciekawym prelegentem i wokół jakże aktualnego tematu „Globalizm - neomarksizm w praktyce" są najlepszą okazją do budowania własnego oglądu na krajowe i światowe wydarzenia, o których w największych mediach niewiele się mówi. Wstęp na obydwa spotkania jest bezpłatny.

 

PiotrSkarga.pl

 

Odrzucenie zgłoszonego przez Lewicę projektu ustawy o wprowadzeniu bezkarności za zabijanie dzieci nienarodzonych do 12 tygodnia ciąży to sukces, ale jeszcze nie zwycięstwo środowisk opowiadających się za życiem. Pamiętajmy, że w szufladach sejmowych nadal czekają jeszcze trzy projekty proaborcyjnych ustaw, które także należy odrzucić. Pokażmy naszym parlamentarzystom, że Polska twardo stoi za życiem, które warunkuje przyszłość państwa i narodu.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odrzucił większością głosów projekt ustawy depenalizującej aborcyjne zabijanie dzieci nienarodzonych. Dzięki przekraczającej polityczne podziały postawie posłów, jednoznacznemu głosowi Kościoła oraz nadzwyczajnej mobilizacji społeczeństwa, nie powiódł się ustawowy zamach na konstytucyjnie gwarantowaną ochronę życia (art. 38 Konstytucji), umocnioną utrwalonym orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, a wywodzoną z przyrodzonej, niezbywalnej i nienaruszalnej godności człowieka (art. 30 Konstytucji).
11 lipca uznawany jest za symboliczną datę początku rzezi dokonywanej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów od 1943 roku aż do okresu po II wojnie światowej. Dopiero rozbicie band OUN/UPA i odcięcie ich od cywilnego zaplecza zakończyło pożogę, której rozmiar do dzisiaj przeraża. Przeraża tym bardziej, że wciąż nie brakuje na Ukrainie i w środowiskach emigracji ukraińskiej gloryfikatorów przywódców ruchu szowinistów, posługujących się najbardziej zbrodniczymi metodami; gloryfikatorów zbrodniarzy, których ofiarą padały dzieci, starcy i kobiety w ciąży.
Kontynuują misję świętego Benedykta – patrona Europy. Poznali prawdziwy smak życia. Oto mnisi, którzy przetrwali ogromny kataklizm, a następnie odbudowali wspaniały ośrodek duchowny w Nursji i własnym życiem dają przykład wzrastania do świętości. Takie spotkanie, jak to, które organizujemy dla Państwa już w piątek 19 lipca, nie zdarza się często. Zapraszamy – wstęp wolny!
5 lipca, w Pierwszy Piątek Miesiąca, w kościele Bożego Ciała w Krakowie odbyła się pierwsza wspólna modlitwa Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”. W modlitwie uczestniczyło kilkadziesiąt osób na miejscu oraz ponad 650 za pośrednictwem internetu.