Instytut im. ks. Skargi wspiera życie i rodzinę na Białorusi

2010-08-11 00:00:00
Instytut im. ks. Skargi wspiera życie i rodzinę na Białorusi

Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. P. Skargi pomógł w ub. miesiącu Biuru Rady ds. Rodzin przy Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi zorganizować kurs w Brzozówce, kształcący przyszłych instruktorów tzw. „szkoły rodzenia”. Kilka dni temu sekretarz Biura Rady ds. Rodzin przy KKBB o. Piotr Frosztęga OCD wraz z krajowym Doradcą Życia Rodzinnego s. Barbarą Sajnok przysłali podziękowania, wyrażając nadzieję na dalszą współpracę z Instytutem im. ks. P. Skargi.

W kursie uczestniczyło 28 osób, głównie ginekolodzy, położne, psychologowie, nauczyciele oraz rodzice oczekujący na narodzenie dzieci.

W liście skierowanym do Instytutu organizatorzy szkolenia podkreślili, że program ukierunkowany był na przeżywanie życia małżeńskiego zgodnie z nauką katolicką. Uczestnicy mogli śledzić rozwój dziecka poczętego, a także duchowo i emocjonalnie przygotowywali się do odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Instytut umożliwił zorganizowanie szkolenia opłacając wykładowców z Polski.

Źródło: PiotrSkarga.pl, AS
O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.
W środę 27 września przypada 411 rocznica odejścia z świata doczesnego ks. Piotra Skargi, wielkiego patrioty i kaznodziei narodu. W imieniu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi w kościele pw. św. św. Piotra i Pawła oraz pod pomnikiem ks. Piotra Skargi w Krakowie wieńce od członków i sympatyków stowarzyszenia złożyli przedstawiciele zarządu.
Środowiska patriotyczne północnej Polski uczciły 81. rocznicę powstania Narodowych Sił Zbrojnych. III Patriotyczny Turniej Piłkarski Pamięci Żołnierzy NSZ, uroczysta Msza Święta, Marsz Pamięci Żołnierzy NSZ ulicami elbląskiej starówki oraz konferencja popularno-naukowa i koncert patriotyczny były doskonalą okazją do wspominania polskich patriotów, których powinniśmy dzisiaj naśladować, szczególnie wobec prób anihilacji naszej tożsamości narodowej i wartości od wieków budujących polskość.
Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.