Instytut im. ks. Skargi wspiera życie i rodzinę na Białorusi

2010-08-11 00:00:00
Instytut im. ks. Skargi wspiera życie i rodzinę na Białorusi

Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. P. Skargi pomógł w ub. miesiącu Biuru Rady ds. Rodzin przy Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi zorganizować kurs w Brzozówce, kształcący przyszłych instruktorów tzw. „szkoły rodzenia”. Kilka dni temu sekretarz Biura Rady ds. Rodzin przy KKBB o. Piotr Frosztęga OCD wraz z krajowym Doradcą Życia Rodzinnego s. Barbarą Sajnok przysłali podziękowania, wyrażając nadzieję na dalszą współpracę z Instytutem im. ks. P. Skargi.

W kursie uczestniczyło 28 osób, głównie ginekolodzy, położne, psychologowie, nauczyciele oraz rodzice oczekujący na narodzenie dzieci.

W liście skierowanym do Instytutu organizatorzy szkolenia podkreślili, że program ukierunkowany był na przeżywanie życia małżeńskiego zgodnie z nauką katolicką. Uczestnicy mogli śledzić rozwój dziecka poczętego, a także duchowo i emocjonalnie przygotowywali się do odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Instytut umożliwił zorganizowanie szkolenia opłacając wykładowców z Polski.

Źródło: PiotrSkarga.pl, AS
Odrzucenie zgłoszonego przez Lewicę projektu ustawy o wprowadzeniu bezkarności za zabijanie dzieci nienarodzonych do 12 tygodnia ciąży to sukces, ale jeszcze nie zwycięstwo środowisk opowiadających się za życiem. Pamiętajmy, że w szufladach sejmowych nadal czekają jeszcze trzy projekty proaborcyjnych ustaw, które także należy odrzucić. Pokażmy naszym parlamentarzystom, że Polska twardo stoi za życiem, które warunkuje przyszłość państwa i narodu.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odrzucił większością głosów projekt ustawy depenalizującej aborcyjne zabijanie dzieci nienarodzonych. Dzięki przekraczającej polityczne podziały postawie posłów, jednoznacznemu głosowi Kościoła oraz nadzwyczajnej mobilizacji społeczeństwa, nie powiódł się ustawowy zamach na konstytucyjnie gwarantowaną ochronę życia (art. 38 Konstytucji), umocnioną utrwalonym orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, a wywodzoną z przyrodzonej, niezbywalnej i nienaruszalnej godności człowieka (art. 30 Konstytucji).
11 lipca uznawany jest za symboliczną datę początku rzezi dokonywanej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów od 1943 roku aż do okresu po II wojnie światowej. Dopiero rozbicie band OUN/UPA i odcięcie ich od cywilnego zaplecza zakończyło pożogę, której rozmiar do dzisiaj przeraża. Przeraża tym bardziej, że wciąż nie brakuje na Ukrainie i w środowiskach emigracji ukraińskiej gloryfikatorów przywódców ruchu szowinistów, posługujących się najbardziej zbrodniczymi metodami; gloryfikatorów zbrodniarzy, których ofiarą padały dzieci, starcy i kobiety w ciąży.
Kontynuują misję świętego Benedykta – patrona Europy. Poznali prawdziwy smak życia. Oto mnisi, którzy przetrwali ogromny kataklizm, a następnie odbudowali wspaniały ośrodek duchowny w Nursji i własnym życiem dają przykład wzrastania do świętości. Takie spotkanie, jak to, które organizujemy dla Państwa już w piątek 19 lipca, nie zdarza się często. Zapraszamy – wstęp wolny!
5 lipca, w Pierwszy Piątek Miesiąca, w kościele Bożego Ciała w Krakowie odbyła się pierwsza wspólna modlitwa Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”. W modlitwie uczestniczyło kilkadziesiąt osób na miejscu oraz ponad 650 za pośrednictwem internetu.