Jak dobrze przeżyć Adwent? Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z ks. Marcinem Kostką FSSP

2022-11-24 00:00:00
Jak dobrze przeżyć Adwent? Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z ks. Marcinem Kostką FSSP

„Adwent w Tradycji Kościoła” – to temat spotkania z ks. Marcinem Kostką FSSP, jakie organizuje Klub „Polonia Christiana” w Krakowie w czwartek 1 grudnia w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia”. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wgłębienia się w znaczenie Adwentu i wykorzystania tego okresu ważnego w kalendarzu Kościoła Katolickiego w sposób godny i odbudowujący naszą duchowość.

 

Ksiądz Marcin Kostka FSSP jest Przełożonym Domu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra w Krakowie oraz Naczelnikiem Harcerstwa Rzeczpospolitej Polskiej. To duchowny zasłużony dla środowiska tradycji katolickiej w Krakowie, posługuje również m.in. w Poznaniu, Wrześni, Nowym Targu i Myślenicach. Wielkim dorobkiem księdza Marcina Kostki FSSP jest praca formacyjna z młodzieżą, prowadzona w duchu kształtowania charakterów otwartych na cnoty chrześcijańskie.

Ksiądz Kostka własnym wysiłkiem zbudował prężnie działającą organizację harcerską pod nazwą Harcerskie Drużyny Specjalnościowe, w której pełni funkcję komendanta, a formacja tego harcerstwa nawiązuje do najpiękniejszych wzorów wychowania patriotycznego, w tym do etosu rycerstwa. Przełożony Domu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra w Krakowie głosi również rekolekcje i wykłady w całym kraju, publikuje w prasie dla katolików, m. in w wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi „Przymierzu z Maryją” i magazynie „Polonia Christiana”. Jest ponadto autorem materiałów edukacyjnych, m.in. o księdzu Gurgaczu, kapelanie podziemia, zamordowanym przez komunistów. Za ogromną pracę religijną i patriotyczną został w 2021 roku uhonorowany Nagrodą im. Ks. Piotra Skargi.

Na organizowanym 1 grudnia w Krakowie spotkaniu klubowym ks. Marcin Kostka FSSP będzie opowiadał o miejscu Adwentu w Tradycji Kościoła i ważności dobrego przygotowania się na święta Bożego Narodzenia.

- Żaden okres liturgiczny nie jest łatwy do przeżycia. W Adwencie potrzeba wyciszenia, skupienia, a tego tak mało dookoła nas. Wystawy sklepowe, śpiewy kolęd czy piosenek świątecznych w czasie robienia zakupów czy chodzenia po centrach handlowych zatracają sens oczekiwania, bo po co czekać, skoro to już mam wszystko wokół siebie. Nie dajmy się zwariować. I chociaż w domu pielęgnujmy te tradycyjne zwyczaje Adwentowe. Pamiętajmy, że jaki Adwent, takie święta. Jeśli będziemy odpowiednio przygotowani, to Boże Narodzenia stanie się w naszej rodzinie przeżyciem, z którego łask będziemy czerpać w chwilach trudności, konfliktów i problemów – mówił w przeprowadzonej w 2013 roku rozmowie z portalem PCh24.pl ksiądz  Sebastian Heliosz, wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach – Murckach.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia skorzystajmy z okazji spotkania się i rozmowy z ks. Marcinem Kostką FSSP, kapłanem wyjątkowym, prowadzącym swoich słuchaczy drogą wiary i służby Ojczyźnie.

Klubowe spotkanie z ks. Marcinem Kostką FSSP odbędzie się w czwartek, 1 grudnia, w Krakowie w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” przy ulicy św. Wawrzyńca 6 (obok kościoła Bożego Ciała na Kazimierzu, najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: ul. Św. Wawrzyńca lub Plac Wolnica) o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

Krakowski Klub „Polonia Christiana” zachęca też do dobrego przygotowania się w czasie Adwentu do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz do podawania informacji o możliwości spotkania się z zasłużonym kapłanem Państwa znajomym.

PiotrSkarga.pl

Redaktor Paweł Chmielewski to pisarz i publicysta katolicki, który nie chowa głowy w piasek nawet wobec najtrudniejszych problemów, trapiących Kościół Katolicki. Jego odważne, pełne faktów i odwołań źródłowych prelekcje wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Najbliższa okazja do wysłuchania red. Chmielewskiego i zadania mu pytań już w czwartek 15 grudnia w Elblągu.
Dlaczego dla wielu środowisk Feliks Koneczny wciąż jest autorem niemile widzianym lub wręcz znienawidzonym? Jakie opory napotyka – po dekadach komunistycznego zniewolenia i prób cenzurowania – kolejna próba przywrócenia z niepamięci tego wybitnego historiozofa i twórcy nauki o cywilizacji? Odpowiedzi na te pytania poszuka prelegent naszego krakowskiego Klubu „Polonia Christiana” Kajetan Rajski, który spotka się z nami już w czwartek 15 grudnia.
W poniedziałek 19 grudnia o godzinie 10:00 w Krakowie przed Sądem Lekarskim odbędzie się rozprawa przeciwko doktorowi nauk medycznych Zbigniewowi Martyce, który kwestionował sensowność powszechnego testowania przeciw COVID-19. To kolejna próba egzekwowania represji wobec lekarza, który sprzeciwił się agresywnej rządowej narracji i interesom korporacyjnym. Próba, która oburzyła liczne środowiska społeczne, organizujące w dniu rozprawy protest.
Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na niezwykle ciekawe spotkanie autorskie, poświęcone wydanej niedawno książce pt. "Akita. Więcej ostrzeżeń nie będzie". To przejmująca opowieść o objawieniach Maryjnych w japońskiej Akicie, które zawierają ostrzeżenia skierowane pod adresem Kościoła i całego świata. Już w czwartek 8 grudnia 2022 r. spotka się z Państwem autor publikacji, redaktor naczelny pisma "Polonia Christiana" Jerzy Wolak.
We wtorek 29 listopada 2022 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wyjątkową przesyłkę. Specjalnie oznaczone pudło zawierało nieco ponad 27 tysięcy podpisów, pochodzących od osób, które poparły i podpisały petycję do polskiego rządu o interwencję wobec przyjęcia przez Polskę szkodliwych przepisów "ekologicznej" agendy UE.