Jak dobrze przeżyć Adwent? Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z ks. Marcinem Kostką FSSP

2022-11-24 00:00:00
Jak dobrze przeżyć Adwent? Klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z ks. Marcinem Kostką FSSP

„Adwent w Tradycji Kościoła” – to temat spotkania z ks. Marcinem Kostką FSSP, jakie organizuje Klub „Polonia Christiana” w Krakowie w czwartek 1 grudnia w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia”. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wgłębienia się w znaczenie Adwentu i wykorzystania tego okresu ważnego w kalendarzu Kościoła Katolickiego w sposób godny i odbudowujący naszą duchowość.

 

Ksiądz Marcin Kostka FSSP jest Przełożonym Domu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra w Krakowie oraz Naczelnikiem Harcerstwa Rzeczpospolitej Polskiej. To duchowny zasłużony dla środowiska tradycji katolickiej w Krakowie, posługuje również m.in. w Poznaniu, Wrześni, Nowym Targu i Myślenicach. Wielkim dorobkiem księdza Marcina Kostki FSSP jest praca formacyjna z młodzieżą, prowadzona w duchu kształtowania charakterów otwartych na cnoty chrześcijańskie.

Ksiądz Kostka własnym wysiłkiem zbudował prężnie działającą organizację harcerską pod nazwą Harcerskie Drużyny Specjalnościowe, w której pełni funkcję komendanta, a formacja tego harcerstwa nawiązuje do najpiękniejszych wzorów wychowania patriotycznego, w tym do etosu rycerstwa. Przełożony Domu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra w Krakowie głosi również rekolekcje i wykłady w całym kraju, publikuje w prasie dla katolików, m. in w wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi „Przymierzu z Maryją” i magazynie „Polonia Christiana”. Jest ponadto autorem materiałów edukacyjnych, m.in. o księdzu Gurgaczu, kapelanie podziemia, zamordowanym przez komunistów. Za ogromną pracę religijną i patriotyczną został w 2021 roku uhonorowany Nagrodą im. Ks. Piotra Skargi.

Na organizowanym 1 grudnia w Krakowie spotkaniu klubowym ks. Marcin Kostka FSSP będzie opowiadał o miejscu Adwentu w Tradycji Kościoła i ważności dobrego przygotowania się na święta Bożego Narodzenia.

- Żaden okres liturgiczny nie jest łatwy do przeżycia. W Adwencie potrzeba wyciszenia, skupienia, a tego tak mało dookoła nas. Wystawy sklepowe, śpiewy kolęd czy piosenek świątecznych w czasie robienia zakupów czy chodzenia po centrach handlowych zatracają sens oczekiwania, bo po co czekać, skoro to już mam wszystko wokół siebie. Nie dajmy się zwariować. I chociaż w domu pielęgnujmy te tradycyjne zwyczaje Adwentowe. Pamiętajmy, że jaki Adwent, takie święta. Jeśli będziemy odpowiednio przygotowani, to Boże Narodzenia stanie się w naszej rodzinie przeżyciem, z którego łask będziemy czerpać w chwilach trudności, konfliktów i problemów – mówił w przeprowadzonej w 2013 roku rozmowie z portalem PCh24.pl ksiądz  Sebastian Heliosz, wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach – Murckach.

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia skorzystajmy z okazji spotkania się i rozmowy z ks. Marcinem Kostką FSSP, kapłanem wyjątkowym, prowadzącym swoich słuchaczy drogą wiary i służby Ojczyźnie.

Klubowe spotkanie z ks. Marcinem Kostką FSSP odbędzie się w czwartek, 1 grudnia, w Krakowie w sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” przy ulicy św. Wawrzyńca 6 (obok kościoła Bożego Ciała na Kazimierzu, najbliższe przystanki komunikacji miejskiej: ul. Św. Wawrzyńca lub Plac Wolnica) o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

Krakowski Klub „Polonia Christiana” zachęca też do dobrego przygotowania się w czasie Adwentu do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz do podawania informacji o możliwości spotkania się z zasłużonym kapłanem Państwa znajomym.

PiotrSkarga.pl

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na nową prelekcję doskonale znanego czytelnikom PCh24.pl i widzom PCh24TV red. Pawła Chmielewskiego. Wydarzenia w Stolicy Apostolskiej i wokół niej przybierają coraz bardziej gwałtowny obrót. Nasz gość podzieli się nami wiedzą oraz sposobami interpretowania kierunku, w jakim zmierza Kościół Katolicki. Zapraszamy!
Uważny analityk sytuacji w Polsce, Europie i w świecie, autor wielu publikacji poszerzających horyzonty myślenia i spojrzenia na naszą rzeczywistość, prof. Jacek Bartyzel będzie gościem Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu już 1 grudnia. Gdy dzisiaj, pod szyldem demokracji, wprowadza się rozwiązania dalekie od mechanizmów demokratycznych, warto wysłuchać prelekcji pod tytułem „Bożek demokracji”, podczas której poznamy zależności niewidoczne w przekazie mediów głównego nurtu.
Nikt tego nie zrobi za nas, więc idziemy! W obronie normalności i podstawowych praw mieszkańców organizujemy serię protestów w centrum Krakowa – już w najbliższą środę! Tego dnia właśnie radni mają decydować o losach obywatelskiego projektu uchwały likwidującego tzw. strefę czystego transportu w Krakowie. Poniżej zamieszczamy ważne informacje organizacyjne.
Nasza Ojczyzna, wymazana z mapy Europy w czasach zaborów, wyniszczona podczas dwóch wojen światowych i boleśnie doświadczona przez dwa totalitaryzmy – niemiecki hitleryzm i sowiecki komunizm – heroicznym wysiłkiem i ofiarnością całych pokoleń zdołała w XX wieku odzyskać niepodległość i suwerenność.
We wtorek 14 listopada w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” spotkamy się z doktorem Bawerem Aondo-Akaa. Tematem spotkania, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi organizuje kilka dni po Narodowym Święcie Niepodległości, będzie „Nacjonalizm czy patriotyzm? Myśl polityczna Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego i Gilberta Keith Chestertona”.