Jak odpoczywać po katolicku? Najnowszy numer ”Polonia Christiana”
2017-07-11
W najnowszym numerze „Polonia Christiana” odpowiadamy na pytanie o obowiązki i zakazy dotyczące katolików na wakacjach. „A może na pielgrzymkę…?” spróbuje przekonać nas w swoim artykule Paweł Szczepanik. Bogna Białecka wyjaśni dlaczego odpoczynek jest tak ważny, a Mateusz Ziomber zada kluczowe pytanie - „Odpoczynek, ale jaki?

 

Najnowsze wydanie magazynu „Polonia Christiana” to istna uczta dla katolickich czytelników! Wywiadów udzielili naszym dziennikarzom bowiem kardynał Joseph Zen z Hong Kongu (surowo recenzujący postęp dialogu między Watykanem a Rzymem), kardynał Raymond Leo Burke (przypominający o dziesięcioleciu „uwolnienia” Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim), ksiądz profesor Dariusz Oko (przyrównujący ideologię gender do „marksizmu dla opętanych seksem”) oraz profesor Roberto de Mattei (udowadniający, że błędy Rosji o których mówiła Matka Boża w Fatimie nie ograniczają się do bezbożnego komunizmu).

 

Nasi publicyści poruszają również inne tematy, których obawiają się podjąć autorzy polskich pism, czy to na prawicy czy lewicy. I tak na przykład Grzegorz Braun pisze o chorobie polskiego systemu szkolnictwa wyższego a Stanisław Michalkiewicz o zgubnych konsekwencjach przymusowych ubezpieczeń. Krystian Kratiuk przedstawia „mapy Polskiego pęknięcia” a Jerzy Wolak niebezpieczną drogę do Canossy, w którą – jak się zdaje – wyruszyli niedawno przedstawiciele Stolicy Apostolskiej.

 

Prócz tych trudnych tematów nie zabraknie w najnowszym numerze dwumiesięcznika „Polonia Christiana” również piękna i dobra. Mogą Państwo przeczytać na naszych łamach także o świętości, która powinna być cechą każdego arystokraty, o przepięknych polskich godzinkach, o skarbcu liturgicznym jakim pozostaje Kanon Rzymski, oraz o kształtowaniu estetyki i poszukiwaniu harmonii w nauce kaligrafii.

 

Nie zabraknie także felietonów: o sześciu prawdach niewiary, katolicyzmie jako ostoi normalności oraz o nędzy utylitaryzmu.

 

A wszystko to za jedyne 12 zł!

 

Już od piątku 7 lipca w dobrych sklepach i salonach prasowych!

 


 

Interesujący artykuł?