Jeszcze są wejściówki na panele Tygodnia Życia i Wolności

2021-06-09
Jeszcze są wejściówki na panele Tygodnia Życia i Wolności

Przed nami jeszcze kilka dni Tygodnia Życia i Wolności w ramach którego od poniedziałku (7 czerwca) do soboty (12 czerwca) eksperci i dziennikarze dyskutują o trudnych sprawach naszego codziennego życia i wyzwaniach, jakie przed obrońcami życia i wolności stoją w XXI wieku.

 

Już odbyły się panele #Kościół (7 VI) i #Edukacja (8 VI). Przed nami jeszcze cztery tematyczne spotkania, wiążące się z zagadnieniami życia i praw ludzkich:

- #Gospodarka (9 VI),

- #PrawaiWolności (10 VI),

- #Zdrowie (11 VI) oraz

- #ProLife (12 VI).

 

Zapraszamy Państwa do wspólnego rozważania zagadnień odnoszących się do życia i wolności oraz ich zagrożeń przez nową rewolucję, mającą swoje źródła w ideologiach totalitarnych.

 

Jednocześnie informujemy, że wejściówki na panele organizowane w Warszawie (#Gospodarka, #PrawaiWolności, #Zdrowie) są dostępne do piątku włącznie w siedzibie Centrum Życia i Rodziny przy ul. Nowogrodzkiej 42/501, prosimy odbierać je na parterze. Natomiast w Krakowie przy ul. Augustiańskiej 28 (w godzinach 9-17) do piątku włącznie można odbierać wejściówki na sobotni panel #ProLife w ramach Tygodnia Życia i Wolności.

„Prymas Stefan Wyszyński wobec komunizmu i rzeczywistości społeczno – politycznej PRL” oraz „Nowoczesność, antykatolicyzm, antypolonizm. Pruski etos” to tematy dwóch spotkań, które odbędą się w ramach Klubów „Polonia Christiana” w Warszawie. Organizatorami spotkań klubowych są Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”.
Krakowski Klub „Polonia Christiana” już w środę 15 września 2021 r. gościć będzie red. Witolda Gadowskiego. Znany dziennikarz śledczy i komentator wydarzeń politycznych wygłosi prelekcję autorską o obecnej sytuacji „pandemicznej” i korzeniach tych decyzji, które wywróciły nasze dotychczasowe życie do góry nogami. Serdecznie zapraszamy Państwa do przybycia i udziału w tym ciekawie zapowiadającym się spotkaniu.
Kościół katolicki, aby pełnić swoją misję apostolską w współczesnym świecie, musi powrócić do swoich korzeni i w pełni iść drogą wyznaczoną nam przez Zbawiciela. Przeszkodą w wypełnianiu powołania Kościoła Chrystusowego są nie tylko jawni wrogowie cywilizacji chrześcijańskiej, ale także korzystające z osłony duchownych szat osoby, które zapomniały się w grzechu, szkodząc Kościołowi w jego wnętrzu. O skali tego problemu oraz o potrzebie oczyszczenia wspólnoty wiernych z zatrutych owoców opowie powstający w trosce o przyszłość Kościoła film „Lawendowa mafia” – film o konieczności wyboru dobra i prawdy.
Stowarzyszenie „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z prof. dr. hab. Andrzejem Nowakiem w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia na godzinę 18.00 w czwartek 2 września br. Dyskusja w ramach Klubu Polonia Christiana, poprzedzona prelekcją znanego naukowca, toczyć się będzie wokół jakże aktualnego tematu „Putin – źródło imperialnej agresji”.
Bardzo ciepło został przyjęty przez widzów na premierowym pokazie film pt. „Ordo Iuris. Kto za nimi stoi?”. Film zrealizowany przez Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi powstał dzięki wsparciu wielu ludzi dobrej woli. Na warszawskiej premierze dokumentu filmowego doszło też do nieudanej prowokacji środowisk LGBT. Od dzisiaj film o Ordo Iuris, który demaskuje kłamstwa lewicy o tej wyjątkowej w skali europejskiej organizacji prawników, walczących o prawa człowieka i ochronę tradycyjnych wartości, jest dostępny na naszym kanale internetowej TV.