Już 100 tysięcy wiernych dołączyło do akcji Polonia Semper Fidelis

2018-02-06
Już 100 tysięcy wiernych dołączyło do akcji Polonia Semper Fidelis

Minęło zaledwie kilka tygodni, a pod petycją do Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego z prośbą, by potwierdził tradycyjną naukę Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa podpisało się już ponad 100 tysięcy Polaków. Organizatorzy akcji Polonia Semper Fidelis wskazują, iż w niedalekiej perspektywie realne jest podwojenie tego wyniku.

Przypominamy, iż petycję można podpisać na stronie www.poloniasemperfidelis.pl.


Wbrew temu, co głoszą niektóre środowiska, często skupiające się na walce z tradycyjnym nauczaniem Kościoła, głos katolików w Polsce nadal ma ogromne znaczenie. Dowodem na to jest zbiórka podpisów w ramach akcji Polonia Semper Fidelis.

Kampania to zdecydowana odpowiedź wiernych na wątpliwości i niejasności związane z niektórymi zapisami adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”. Przypomnijmy, po jej opublikowaniu w Kościele pojawiły się dyskusje na temat ciągłości nauczania o nierozerwalności małżeństwa. Niemieccy biskupi uznali nawet, że rozwodnicy żyjących w ponownych związkach niesakramentalnych mogą przystępować do Komunii Świętej.

 
Wierni w obronie rodzin  
Zatroskani świeccy wierni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Wystarczył niecały miesiąc, a prośbę do biskupów o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa podpisało już 100 tysięcy katolików. Wynik ten robi wrażenie – właśnie tyle podpisów wymaganych jest na przykład w ramach przewidzianych prawem procedur do złożenia w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy albo do zgłoszenia kandydata na urząd Prezydenta RP.

Można powiedzieć, że wsparcie wiernych dla Konferencji Episkopatu Polski rośnie wraz z przyrostem liczby osób, które dołączyły do akcji. Dlatego też jej organizatorzy, oczekując na zabranie w tej sprawie głosu przez biskupów, chcą przynajmniej podwoić liczne grono sygnatariuszy.

Warto przypomnieć, że polscy biskupi podczas synodów poświęconych rodzinie wielokrotnie stawali w obronie nauczania Kościoła i duchowego dziedzictwa św. Jana Pawła II. Ufamy, że tak będzie również tym razem.

Znane osoby wśród popierających akcję

Na stronie poloniasemperfidelis.pl można złożyć swój podpis pod petycją, który znajdzie się wśród podpisów dostarczonych do abp. Stanisława Gądeckiego. Dostępna jest też bieżąca kwerenda mediów, które poinformowały o akcji.

W witrynie zamieszczono także – rosnącą z każdym dniem – listę znanych osób, które udzieliły akcji publicznego poparcia. Są wśród nich m.in. reżyser i dokumentalista Grzegorz Braun, kompozytor Michał Lorenc, prof. Andrzej Nowak, czy też aktor Radosław Pazura.

 
PiotrSkarga.pl

Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.
Znani publicyści i eksperci magazynu "Polonia Christiana" przywołują synodalną debatę o małżeństwie i jego nierozerwalności.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?
Prezentujemy wszystkie listy napisane i opublikowane przez pochodzącego z Italii arcybiskupa. Opisał w nich skalę i charakter nadużyć seksualnych popełnianych przez ludzi Kościoła.