Już 100 tysięcy wiernych dołączyło do akcji Polonia Semper Fidelis

2018-02-06
Już 100 tysięcy wiernych dołączyło do akcji Polonia Semper Fidelis

Minęło zaledwie kilka tygodni, a pod petycją do Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego z prośbą, by potwierdził tradycyjną naukę Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa podpisało się już ponad 100 tysięcy Polaków. Organizatorzy akcji Polonia Semper Fidelis wskazują, iż w niedalekiej perspektywie realne jest podwojenie tego wyniku.

Przypominamy, iż petycję można podpisać na stronie www.poloniasemperfidelis.pl.


Wbrew temu, co głoszą niektóre środowiska, często skupiające się na walce z tradycyjnym nauczaniem Kościoła, głos katolików w Polsce nadal ma ogromne znaczenie. Dowodem na to jest zbiórka podpisów w ramach akcji Polonia Semper Fidelis.

Kampania to zdecydowana odpowiedź wiernych na wątpliwości i niejasności związane z niektórymi zapisami adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”. Przypomnijmy, po jej opublikowaniu w Kościele pojawiły się dyskusje na temat ciągłości nauczania o nierozerwalności małżeństwa. Niemieccy biskupi uznali nawet, że rozwodnicy żyjących w ponownych związkach niesakramentalnych mogą przystępować do Komunii Świętej.

 
Wierni w obronie rodzin  
Zatroskani świeccy wierni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Wystarczył niecały miesiąc, a prośbę do biskupów o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa podpisało już 100 tysięcy katolików. Wynik ten robi wrażenie – właśnie tyle podpisów wymaganych jest na przykład w ramach przewidzianych prawem procedur do złożenia w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy albo do zgłoszenia kandydata na urząd Prezydenta RP.

Można powiedzieć, że wsparcie wiernych dla Konferencji Episkopatu Polski rośnie wraz z przyrostem liczby osób, które dołączyły do akcji. Dlatego też jej organizatorzy, oczekując na zabranie w tej sprawie głosu przez biskupów, chcą przynajmniej podwoić liczne grono sygnatariuszy.

Warto przypomnieć, że polscy biskupi podczas synodów poświęconych rodzinie wielokrotnie stawali w obronie nauczania Kościoła i duchowego dziedzictwa św. Jana Pawła II. Ufamy, że tak będzie również tym razem.

Znane osoby wśród popierających akcję

Na stronie poloniasemperfidelis.pl można złożyć swój podpis pod petycją, który znajdzie się wśród podpisów dostarczonych do abp. Stanisława Gądeckiego. Dostępna jest też bieżąca kwerenda mediów, które poinformowały o akcji.

W witrynie zamieszczono także – rosnącą z każdym dniem – listę znanych osób, które udzieliły akcji publicznego poparcia. Są wśród nich m.in. reżyser i dokumentalista Grzegorz Braun, kompozytor Michał Lorenc, prof. Andrzej Nowak, czy też aktor Radosław Pazura.

 
PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych.
Wtorek trzeciego września to szczególna data dla wszystkich uczestników akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!”. Tego dnia prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu wyjątkową księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa i wyraziły z nim solidarność.