Już 100 tysięcy wiernych dołączyło do akcji Polonia Semper Fidelis

2018-02-06
Już 100 tysięcy wiernych dołączyło do akcji Polonia Semper Fidelis

Minęło zaledwie kilka tygodni, a pod petycją do Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego z prośbą, by potwierdził tradycyjną naukę Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa podpisało się już ponad 100 tysięcy Polaków. Organizatorzy akcji Polonia Semper Fidelis wskazują, iż w niedalekiej perspektywie realne jest podwojenie tego wyniku.

Przypominamy, iż petycję można podpisać na stronie www.poloniasemperfidelis.pl.


Wbrew temu, co głoszą niektóre środowiska, często skupiające się na walce z tradycyjnym nauczaniem Kościoła, głos katolików w Polsce nadal ma ogromne znaczenie. Dowodem na to jest zbiórka podpisów w ramach akcji Polonia Semper Fidelis.

Kampania to zdecydowana odpowiedź wiernych na wątpliwości i niejasności związane z niektórymi zapisami adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia”. Przypomnijmy, po jej opublikowaniu w Kościele pojawiły się dyskusje na temat ciągłości nauczania o nierozerwalności małżeństwa. Niemieccy biskupi uznali nawet, że rozwodnicy żyjących w ponownych związkach niesakramentalnych mogą przystępować do Komunii Świętej.

 
Wierni w obronie rodzin  
Zatroskani świeccy wierni postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Wystarczył niecały miesiąc, a prośbę do biskupów o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa podpisało już 100 tysięcy katolików. Wynik ten robi wrażenie – właśnie tyle podpisów wymaganych jest na przykład w ramach przewidzianych prawem procedur do złożenia w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy albo do zgłoszenia kandydata na urząd Prezydenta RP.

Można powiedzieć, że wsparcie wiernych dla Konferencji Episkopatu Polski rośnie wraz z przyrostem liczby osób, które dołączyły do akcji. Dlatego też jej organizatorzy, oczekując na zabranie w tej sprawie głosu przez biskupów, chcą przynajmniej podwoić liczne grono sygnatariuszy.

Warto przypomnieć, że polscy biskupi podczas synodów poświęconych rodzinie wielokrotnie stawali w obronie nauczania Kościoła i duchowego dziedzictwa św. Jana Pawła II. Ufamy, że tak będzie również tym razem.

Znane osoby wśród popierających akcję

Na stronie poloniasemperfidelis.pl można złożyć swój podpis pod petycją, który znajdzie się wśród podpisów dostarczonych do abp. Stanisława Gądeckiego. Dostępna jest też bieżąca kwerenda mediów, które poinformowały o akcji.

W witrynie zamieszczono także – rosnącą z każdym dniem – listę znanych osób, które udzieliły akcji publicznego poparcia. Są wśród nich m.in. reżyser i dokumentalista Grzegorz Braun, kompozytor Michał Lorenc, prof. Andrzej Nowak, czy też aktor Radosław Pazura.

 
PiotrSkarga.pl

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.