Już ponad 300 tysięcy katolików podpisało Synowską Prośbę do Papieża Franciszka

2015-06-29 00:00:00
Już ponad 300 tysięcy katolików podpisało Synowską Prośbę do Papieża Franciszka
Już ponad 300 tysięcy osób z całego świata podpisało Synowską Prośbę do Papieża Franciszka. Wskutek zamieszania wywołanego ubiegłorocznymi obradami synodu ds. rodziny i w obliczu zbliżającej się wielkimi krokami drugiej jego sesji, wielu katolików kieruje w stronę Papieża prośbę o zdecydowane słowo  w obronie tradycyjnego nauczania o rodzinie.

 

Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznego synodu część postępowo nastawionych biskupów z Niemiec i Ameryki Południowej starała się przeforsować możliwość udzielania Komunii Świętej osobom żyjącym w związkach niesakramentalnych. W przygotowanym przez niektórych liberalnych biskupów roboczym dokumencie znalazł się postulat, aby „zaakceptować i dowartościować orientację homoseksualną”. Kontrowersyjne zapisy ostatecznie nie znalazły się w oficjalnej wersji dokumentu, niepokojem jednak może napawać fakt, że za jego zachowaniem opowiedziała się większość uczestniczących w obradach biskupów.

 

W obliczu tych niepokojących tendencji, tysiące katolików z całego świata postanowiło zwrócić się do Ojca Świętego, aby ów – prawem nadanym przez samego Pana Jezusa – przerwał wszelkie szkodliwe spekulacje.  Zauważamy ogólne zamieszanie spowodowane wrażeniem, jakoby w nauczaniu Kościoła powstał wyłom, który mógłby doprowadzić do zaakceptowania cudzołóstwa poprzez dopuszczenie osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach cywilnych, do Komunii Świętej. Nie dość tego, sugeruje się nawet, jakoby Kościół mógł w przyszłości zaakceptować jednoznacznie potępione, jako sprzeczne z Prawem Bożym i naturalnym, praktyki i związki homoseksualne (…). Wszak w takiej sytuacji słowo Waszej Świątobliwości to naprawdę jedyny sposób, by wyjaśnić zamęt narastający pośród wiernych – piszą autorzy listu do Papieża na stronie RatujmyRodzine.pl.

 

Wśród sygnatariuszy listu znajdziemy wiele znamienitych osobistości. Są to m.in. kard. Jorge Medina Estévez, kard. Raymond Burke, kardynał Walter Brandmüller, arcybiskup Wolfgang Haas, biskup Atanazy Schneider, książę Armand de Merode, książę Michel de Rostolan, profesor Roberto de Mattei, dr Adolpho Lindenberg i dr Caio Xavier da Silveira (przewodniczący Federacji Pro Europa Christiana) i generał Carlos Alfonso Tafur Ganoza – były głównodowodzący peruwiańskiej armii. Znajdziemy wśród nich także Polaków – m.in. prof. Ryszarda Legutko, prof. Jacka Bartyzela czy ks. prof. Dariusza Oko.

 

Zachęcamy do podpisania Synowskiej Prośby za pośrednictwem strony RatujmyRodzine.pl, a także do polubienia oficjalnych profili inicjatywy na Facebooku w wersjach polskiej i angielskiej

28 grudnia, w uroczystość Świętej Rodziny, w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich osób biorących udział w naszej kampanii „Najświętsza Rodzino, bądź naszą obroną!”
Nasz kalendarz „365 dni z Maryją” z motywem przewodnim: „Papiestwo – skała, na której stoi Święty Kościół” pomoże Ci chwalić Boga i Najświętszą Maryję Pannę oraz na nowo odkryć duchowe skarby Kościoła. Zadzwoń do nas pod numer 12 423 44 23 lub odwiedź stronę www.365dni.kalendarzmaryjny.pl i odbierz swój egzemplarz z wizerunkami Fatimskiej Pani oraz dwunastu papieży Kościoła Katolickiego!
27 listopada obchodzimy 195. rocznicę objawień Najświętszej Maryi Panny w paryskim domu Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Siostra Katarzyna Labouré otrzymała wtedy od Matki Bożej jasne polecenie: – Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą nosili go na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę.
„Szkoła przestaje być placówką oświatową, a staje się pobytową placówką psychologiczno-pedagogiczną. Zanika jej podstawowa misja: przekazywanie wiedzy, stawianie wymagań i przygotowanie do życia w dojrzałym społeczeństwie. Konsekwencją tego jest również zagrożenie dla autonomii nauczycieli i de facto zagrożenie dla edukacji domowej, którą próbuje się ograniczyć”, czytamy w specjalnej petycji dotyczącej ratowania polskiej szkoły do Prezydenta RP Karola Nawrockiego przygotowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.
Serdecznie zapraszamy do stolicy Małopolski, gdzie odbędzie się jedyne w swoim rodzaju spotkanie poświęcone fenomenowi tzw. historii ludowej, promowanej od kilku lat przez środowiska lewicowe. Swoje prelekcje wygłoszą prof. Andrzej Nowak oraz Piotr Doerre, historyk i dziennikarz. Spotkanie poprowadzi Łukasz Karpiel, portal PCh24.pl