Klub Polonia Christiana wyrusza w Polskę

2019-04-04
Klub Polonia Christiana wyrusza w Polskę

Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w wielu polskich miastach. W kwietniu odwiedzimy Olsztyn, Białystok, Poznań, Kraków, Warszawę i Wrocław.

 

Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań:

 

8 kwietnia (poniedziałek), godzina 18:00, Kraków, lokal Klubu Polonia Christiana, ul. Skawińska 13, projekcja filmu: „Fatima – orędzie wciąż aktualne” (w reż. Jarosława Mańki) wraz z dyskusją na temat pokuty i nawrócenia z udziałem uczestników.

 

11 kwietnia (czwartek), godzina 18:00, Olsztyn, Hotelu Kopernik przy Alei Warszawskiej 37, spotkanie z Marcinem Beściakiem zatytułowane „Czy można udowodnić, że dusza ludzka jest nieśmiertelna? Dlaczego zwierzęta nie pójdą do Nieba?".

 

11 kwietnia (czwartek), godzina 18:00, Białystok, Sala kolumnowa (II piętro) w Centrum Astoria ul. Sienkiewicza 4 (wejście od rynku Kościuszki), spotkanie z Mariuszem Dzierżawskim zatytułowane „Edukacja seksualna – sposób na zniszczenie człowieczeństwa”.

 

11 kwietnia, (czwartek), godzina 18.00, Warszawa, Sala Konferencyjna  Domu Literatury w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem pt. „Wielkie Księstwo Litewskie – mit czy rzeczywistość?”.

 

16 kwietnia (wtorek), godz. 18.00, Wrocław ul. Kuźnicza 11–13 (I piętro) oraz

 

17 kwietnia (środa), godz. 18.00, Poznań, Dom Technika (FSNT NOT), sala nr 118 (I piętro), ul. H. Wieniawskiego 5/9 ), spotkania z Krystianem Kratiukiem redaktorem naczelnym PCh24.pl i publicystą magazynu „Polonia Christiana”, pod tytułem „Droga krzyżowa Kościoła. Rola świeckich w dobie kryzysu Kościoła”.

 

PiotrSkarga.pl

W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Dlatego też zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków w wielu polskich miastach. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie w najbliższych tygodniach odbędą się publiczne Różańce.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w polskich miastach. W tym miesiącu będziemy gościć wielu znakomitych prelegentów m.in.: ks. prof. Tadeusza Guza, dr Aldonę Ciborowską czy mec. Jerzego Kwaśniewskiego.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?
Pomimo wielokrotnie składanych obietnic, licznych opinii prawników i ponad 36 tysięcy podpisów pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego, rząd nie podjął decyzji o rozpoczęciu procedury wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, promującej niebezpieczną ideologię gender. Konwencję może jednak obalić Trybunał Konstytucyjny. Wystartowała właśnie zbiórka podpisów pod apelem do posłów na Sejm RP o zaskarżenie traktatu do Trybunału.
Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.