KRAKÓW: już 1 sierpnia wspólna Modlitwa Różańcowa w pierwszy piątek miesiąca

2025-07-22 00:00:00
KRAKÓW: już 1 sierpnia wspólna Modlitwa Różańcowa w pierwszy piątek miesiąca

W pierwszy piątek miesiąca sierpnia, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.

Zaplanowane na 1 sierpnia skupienie to nie tylko wspólna modlitwa, ale także doskonała okazja do spotkania z Apostołami Fatimy – ludźmi kierującymi się  i wcielającymi w życie wartości chrześcijańskie! Dzięki wieloletniej, ofiarnej pracy działaczy i wolontariuszy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, udało nam się zgromadzić we wspólnocie Apostolatu kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Wraz z nimi przeżywamy liczne wydarzenia religijne, cywilizacyjne, historyczne i patriotyczne oraz prowadzimy codzienne i comiesięczne modlitwy.

Pomysł wspólnego odmawiania Modlitwy Różańcowej w pierwszy piątek miesiąca spotkał się z ciepłym i życzliwym odbiorem naszych Przyjaciół. Na kolejną modlitwę do Bazyliki Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie) oraz w formule transmisji na żywo na kanale "Przymierze z Maryją" w serwisie YouTube zapraszamy już 1 sierpnia - w pierwszy piątek miesiąca - o godz. 15.00.

Wszystkich zainteresowanych wspólną modlitwą (szczególnie z Krakowa i okolic) zapraszamy do osobistego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. Z kolei osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w naszym skupieniu modlitewnym w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie prosimy o duchową obecność i łączność z nami za pośrednictwem Internetu.

Całość wydarzenia będzie transmitowana na stronie:

https://www.youtube.com/@przymierzezmaryjatv/streams

Na początku września obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. To bardzo dobra okazja, aby za pośrednictwem Matki Bożej zwrócić się do Tronu Bożego z wołaniem o pokój. Dlatego właśnie Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi prowadzi aktualnie kampanię „Królowo Pokoju, oddaję się pod Twoją Opiekę!” i zaprasza do udziału w niej wszystkich, którym sprawa pokoju leży na sercu.
Już za miesiąc, 19 września, przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi w imieniu osób biorących udział w naszej kampanii złożą w La Salette, w miejscu objawienia Matki Bożej, karty zawierzenia z podziękowaniami oraz prośbami do Saletyńskiej Pani. Wtedy też w 180. Rocznicę objawień podarujemy Maryi okazały bukiet pięknych róż, takich, jakie przyozdabiały suknię Niepokalanej podczas objawienia, a za wszystkich uczestników naszej akcji zostanie odprawiona Msza.
– Wszelkie argumenty zawiodły. Z grzeczności jednak przyjął Cudowny Medalik. Potem proponowałem mu spowiedź. „Nie jestem przygotowany, żadną miarą” – brzmiała odpowiedź. Lecz w tym samym momencie padł na kolana, jakby wyższą siłą zmuszony. Spowiedź się zaczęła; młody człowiek płakał jak dziecko. Niepokalana zwyciężyła – opowiadał swoim współbraciom o tym cudownym nawróceniu św. Maksymilian Maria Kolbe, którego kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci obchodzimy 14 sierpnia.
Proroctwa przygotowały świat na nadejście Zbawiciela, a ci, którzy nie uwierzyli w nie, odrzucili Pana Jezusa, skazując Go na śmierć krzyżową. Siebie zaś skazali na ryzyko potępienia. To przejmująca lekcja także dla nas: ignorowanie Bożych ostrzeżeń zawsze niesie za sobą tragiczne skutki. Aby nie powielać błędów historii i nauczyć się odczytywać znaki czasów, warto sięgnąć po wyjątkową książkę „Proroctwa nie lekceważcie! Przepowiednie dla Polski”.
Coraz więcej młodych ludzi odchodzi dziś od Boga i Kościoła. Jeśli i Ty borykasz się z tym problemem w swoim otoczeniu, mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Weź udział w naszej kampanii „Jak utrzymać wiarę dzieci?”, odbierz wyjątkowy poradnik dla rodziców, dziadków oraz chrzestnych i dowiedz się, jak rozmawiać z dziećmi o wierze, modlić się o ich nawrócenie i nie tracić nadziei na ich powrót do Chrystusa.