Los chrześcijańskich kobiet w świecie islamu. Klub „Polonia Christiana” zaprasza na 5 października do Krakowa

2023-09-28 00:00:00
Los chrześcijańskich kobiet w świecie islamu. Klub „Polonia Christiana” zaprasza na 5 października do Krakowa

O losie kobiet, a w szczególności kobiet chrześcijańskich, w kręgu państw muzułmańskich opowie 5 października Konrad Ciempka. Spotkanie z dyrektorem krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie, pod tytułem „Usłysz jej płacz”, w ramach Klubu „Polonia Christiana”, odbędzie się o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6 na krakowskim Kazimierzu.

 

Znany prelegent

 

Dyrektor krakowskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie Konrad Ciempka jest znany widzom internetowej telewizji PCh24.TV, prowadzonej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Był także prelegentem na spotkaniach Klubu „Polonia Christiana”, a podawane przez niego informacje zawsze poparte są konkretnymi danymi.

 

Głównym hasłem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest pojednanie i solidarność na świecie. Po II wojnie światowej organizacja ta wspierała chrześcijan w krajach rządzonych przez komunistyczne dyktatury, a obecnie pomaga chrześcijanom, którzy żyją w trudnych warunkach w Afryce, Azji czy Ameryce Łacińskiej. Wyznawanie wiary w Chrystusa oznacza tam bardzo często narażanie siebie i bliskich na terror i śmierć.

 

Kto prześladuje chrześcijan?

 

Według danych międzynarodowej organizacji Open Doors, od ponad 67 lat pracującej na rzecz prześladowanych chrześcijan, w około 60 krajach „obecnie ma miejsce największe prześladowanie chrześcijan w historii. Według obecnych szacunków, w 50 krajach, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, około 360 milionów chrześcijan spotyka się z bardzo wysokim lub ekstremalnym poziomem prześladowań i dyskryminacji za wyznawanie Jezusa Chrystusa.”

 

W smutnym rankingu krajów najmocniej prześladujących chrześcijan na niechlubną czołówkę wysuwają się (zaraz po dyktaturze Korei Północnej) państwa muzułmańskie lub takie, w których muzułmanie nie będąc większością (Erytrea, Nigeria) stosują terror wobec wyznawców innych religii.

Pierwszą 10 krajów, w których chrześcijanie są narażeni na największe niebezpieczeństwa, tworzą: 1. Korea Północna, 2. Somalia, 3. Jemen, 4. Erytrea, 5. Libia, 6. Nigeria, 7. Pakistan, 8. Iran, 9. Afganistan, 10. Sudan. Dalej, po plasujących się w niechlubnym rankingu Indiach (miejsce 11) mamy znów kraje muzułmańskie: Syrię, Arabię Saudyjską, Mjanmę (dawna Birma), Malediwy, Mali, Irak i Algierię. Ateistyczne Chiny na 16 miejscu tylko potwierdzają zbieżność antychrześcijańskich działań wojujących islamistów i ateistycznych komunistów.

 

Kobieta w świecie islamu

 

Wiemy, że w świecie islamu miejsce kobiety jest zupełnie inaczej postrzegane niż w cywilizacji chrześcijańskiej. Jeżeli więc chrześcijanom w świecie islamu żyje się trudno, to kobietom chrześcijańskim żyje się wyjątkowo trudno, a ich bezpieczeństwo jest na co dzień zagrożone.

O tym, jak wygląda sytuacja kobiet chrześcijańskich w krajach islamu będą się mogli Państwo dowiedzieć od Konrada Ciempki – osoby mocno znającej realia i dysponującej szeroką wiedzą.

 

Zapraszamy Państwa na czwartek 5 pąździernika br., na godzinę 18.00, na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, którego tytuł brzmi: „Usłysz jej płacz”. Wydarzenie odbędzie się w klubie „Miodosytnia” przy ul. św. Wawrzyńca 6, obok kościoła pw. Bożego Ciała na Kazimierzu. Jeśli Państwo mogą, prosimy o podzielenie się tą informacją z rodziną i znajomymi. Na spotkanie Klubu „Polonia Christiana” wstęp wolny!

Uważny analityk sytuacji w Polsce, Europie i w świecie, autor wielu publikacji poszerzających horyzonty myślenia i spojrzenia na naszą rzeczywistość, prof. Jacek Bartyzel będzie gościem Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu już 1 grudnia. Gdy dzisiaj, pod szyldem demokracji, wprowadza się rozwiązania dalekie od mechanizmów demokratycznych, warto wysłuchać prelekcji pod tytułem „Bożek demokracji”, podczas której poznamy zależności niewidoczne w przekazie mediów głównego nurtu.
Nikt tego nie zrobi za nas, więc idziemy! W obronie normalności i podstawowych praw mieszkańców organizujemy serię protestów w centrum Krakowa – już w najbliższą środę! Tego dnia właśnie radni mają decydować o losach obywatelskiego projektu uchwały likwidującego tzw. strefę czystego transportu w Krakowie. Poniżej zamieszczamy ważne informacje organizacyjne.
Nasza Ojczyzna, wymazana z mapy Europy w czasach zaborów, wyniszczona podczas dwóch wojen światowych i boleśnie doświadczona przez dwa totalitaryzmy – niemiecki hitleryzm i sowiecki komunizm – heroicznym wysiłkiem i ofiarnością całych pokoleń zdołała w XX wieku odzyskać niepodległość i suwerenność.
We wtorek 14 listopada w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” spotkamy się z doktorem Bawerem Aondo-Akaa. Tematem spotkania, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi organizuje kilka dni po Narodowym Święcie Niepodległości, będzie „Nacjonalizm czy patriotyzm? Myśl polityczna Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego i Gilberta Keith Chestertona”.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z filozofem prof. Włodzimierzem Dłubaczem w czwartek 16 listopada w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89. Temat spotkania „O potrzebie filozofii w kulturze” powinien zachęcić do spojrzenia na współczesne relacje kultury i filozofii, szczególnie w kontekście wiary i rewolucyjnych przemian społeczno-kulturowych, jakich doświadczamy coraz mocniej.