Licznie zebrani Lublinianie wzięli udział w projekcji dokumentalnego filmu "Skarga", przedstawiającego sylwetkę największego polskiego kaznodziei ks. Piotra Skargi Pawęskiego. Lubelski pokaz został zorganizowany z inicjatywy Instytutu im. ks. Piotra Skargi w ramach aktualnie obchodzonego roku ks. Skargi. Lubelscy widzowie mieli także możliwość zapoznania się ze szczegółami powstawania dzieła.
Wprowadzenia do filmu oraz przybliżenia sylwetki ks. Piotra Skargi dokonał jeden ze znawców tematu prof. Mieczysław Ryba.
Lubelska projekcja wpisuje się w program ogólnopolskich pokazów filmu o ks. Piotrze Skardze. Dzieło to będzie można obejrzeć także w Świdniku. „Skarga” będzie wyświetlany w jednym ze świdnickich liceów ogólnokształcących (godz. 13:00) oraz Galerii Sztuki (godz. 17:00). Z kolei 23. listopada o godz. 17:00 dzieło Jarosława Mańki będzie wyświetlane w Puławach w Sali Teatralnej, Parafii Miłosierdzia Bożego. O szczegółach projekcji poinformujemy w późniejszym czasie.
22 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się pierwsze w 2026 roku spotkanie w ramach krakowskiego Klubu „Polonia Christiana”, w którym udział wezmą znani Państwu doskonale goście autorskich programów Krystiana Kratiuka i Łukasza Karpiela, czyli „Ja, Katolik. EXTRA” oraz „Prawy Prosty PLUS”.
Apelujemy do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o pośmiertne nadanie Orderu Orła Białego księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu. Druga rocznica śmierci kapłana, przypadająca 9 stycznia, jest momentem zobowiązującym. To czas, by Rzeczpospolita oddała należny hołd człowiekowi, który przez całe życie służył Prawdzie, pamięci ofiar ludobójstwa wołyńskiego, polskim katolikom oraz Rzeczypospolitej Polskiej, działając na rzecz dobra wspólnego.
W najbliższy Pierwszy Piątek Miesiąca, 2 stycznia o godz. 15.00, odbędzie się pierwsza w roku 2026wspólna modlitwa Różańcowa Apostołów Fatimy. Zapraszamy na nią do Bazyliki Bożego Ciała w Krakowie przy ul. Bożego Ciała 26.
Ks. bp Wiesław Mering przyjął od przedstawicieli Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi pamiątkową księgę z 22 424 podpisami wiernych, którzy w ten sposób zechcieli wesprzeć duchownych odważnie stających w obronie prawdy.