Mary Wagner na wolności – prezentujemy szczegóły wyroku kanadyjskiego sądu

2017-09-13
Mary Wagner na wolności – prezentujemy szczegóły wyroku kanadyjskiego sądu

We wtorek 12 września 2017 roku sędzia Rick Libman zdecydował o odstąpieniu od karania dalszym więzieniem działaczki prolife, pomimo starań prokuratury o karę pozbawienia wolności na okres 18 miesięcy. Uwadze sądu nie mogło ujść ogromne poparcie jakie napłynęło dla Mary Wagner z różnych stron świata, w tym szczególnie z Polski.


„Dziękujemy sędziemu Libmanowi za jego decyzję, która jest krokiem w dobrą stronę. W mniej niż miesiąc Mary Wagner otrzymała ponad 850 listów, 34 000 tysiące emaili oraz 67 000 podpisów pod petycjami wpierających ją i jej zaangażowanie w obronę nienarodzonych dzieci” - powiedział Jim Hughes, prezes Campaign Life Coalition i wiceprezes International Right to Life Federation. „Ta zdecydowana odpowiedź jest odzwierciedleniem globalnego sprzeciwu wobec aborcji w Kanadzie” – dodał.


15 sierpnia tego roku sędzia Libman odroczył skazanie Mary Wagner, aby mogła przedłożyć listy od swoich sympatyków i przyjaciół, które wyrażają pozytywne opinie na jej temat. Zaraz po tym, Wagner poprosiła o przesyłanie listów wspierających obronę nienarodzonych dzieci. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W przeciągu kilku tygodni niewyobrażalna liczba ludzi z różnych stron świata odpowiedziała na jej prośbę.


„Potrzebujemy więcej ludzi takich jak Mary, którzy rzeczywiście rozumieją sytuację kobiet i ich nienarodzonych dzieci" - powiedział Hughes. "Aborcja jest wielką niesprawiedliwością w tym kraju (w Kanadzie red.) i mocno wspieramy Mary w jej odważnym przedsięwzięciu narażania własnego życia, aby kobiety wybierały życie dla swoich dzieci”.


Wśród głosów, które miały realny wpływ na decyzje sędziego znalazło się ponad 15 000 podpisów pod petycją przeprowadzoną przez portal Popierajmy.pl oraz 15 000 emaili wysłanych do sędziego Libmana za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl.

 

PiotrSkarga.pl

 

Pomimo wielokrotnie składanych obietnic, licznych opinii prawników i ponad 36 tysięcy podpisów pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego, rząd nie podjął decyzji o rozpoczęciu procedury wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, promującej niebezpieczną ideologię gender. Konwencję może jednak obalić Trybunał Konstytucyjny. Wystartowała właśnie zbiórka podpisów pod apelem do posłów na Sejm RP o zaskarżenie traktatu do Trybunału.
W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Dlatego też zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków w wielu polskich miastach. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie w najbliższych tygodniach odbędą się publiczne Różańce.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w polskich miastach. W tym miesiącu będziemy gościć wielu znakomitych prelegentów m.in.: ks. prof. Tadeusza Guza, dr Aldonę Ciborowską czy mec. Jerzego Kwaśniewskiego.
Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej najnowszej akcji Twoja róża u św. Rity z Cascii. Chcąc podziękować św. Ricie za opiekę nad nami, pragniemy, aby każdy czciciel orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych mógł ofiarować jej swoją prawdziwą czerwoną różę. Aby poznać szczegóły tej inicjatywy, a następnie do niej dołączyć, wystarczy kliknąć w ten link.