Mary Wagner na wolności – prezentujemy szczegóły wyroku kanadyjskiego sądu

2017-09-13
Mary Wagner na wolności – prezentujemy szczegóły wyroku kanadyjskiego sądu

We wtorek 12 września 2017 roku sędzia Rick Libman zdecydował o odstąpieniu od karania dalszym więzieniem działaczki prolife, pomimo starań prokuratury o karę pozbawienia wolności na okres 18 miesięcy. Uwadze sądu nie mogło ujść ogromne poparcie jakie napłynęło dla Mary Wagner z różnych stron świata, w tym szczególnie z Polski.


„Dziękujemy sędziemu Libmanowi za jego decyzję, która jest krokiem w dobrą stronę. W mniej niż miesiąc Mary Wagner otrzymała ponad 850 listów, 34 000 tysiące emaili oraz 67 000 podpisów pod petycjami wpierających ją i jej zaangażowanie w obronę nienarodzonych dzieci” - powiedział Jim Hughes, prezes Campaign Life Coalition i wiceprezes International Right to Life Federation. „Ta zdecydowana odpowiedź jest odzwierciedleniem globalnego sprzeciwu wobec aborcji w Kanadzie” – dodał.


15 sierpnia tego roku sędzia Libman odroczył skazanie Mary Wagner, aby mogła przedłożyć listy od swoich sympatyków i przyjaciół, które wyrażają pozytywne opinie na jej temat. Zaraz po tym, Wagner poprosiła o przesyłanie listów wspierających obronę nienarodzonych dzieci. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W przeciągu kilku tygodni niewyobrażalna liczba ludzi z różnych stron świata odpowiedziała na jej prośbę.


„Potrzebujemy więcej ludzi takich jak Mary, którzy rzeczywiście rozumieją sytuację kobiet i ich nienarodzonych dzieci" - powiedział Hughes. "Aborcja jest wielką niesprawiedliwością w tym kraju (w Kanadzie red.) i mocno wspieramy Mary w jej odważnym przedsięwzięciu narażania własnego życia, aby kobiety wybierały życie dla swoich dzieci”.


Wśród głosów, które miały realny wpływ na decyzje sędziego znalazło się ponad 15 000 podpisów pod petycją przeprowadzoną przez portal Popierajmy.pl oraz 15 000 emaili wysłanych do sędziego Libmana za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl.

 

PiotrSkarga.pl

 

Dzwonnica klasztoru świętego Benedykta w Nursji, która ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu uczestników naszej akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.
Księga z wyrazami poparcia złożonymi przez wiernych w ramach akcji zorganizowanej na platformie protestuj.pl trafiła do rąk abp. Andrzeja Dzięgi. Pamiątkową księgę przekazali członkowie zarządu Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi: Sławomir Olejniczak i Sławomir Skiba.
Dobiegła końca druga edycja kampanii „Twoja róża u świętej Rity w Cascii”. Tym razem wierni z Polski przekazali do Sanktuarium świętej Rity aż 3880 róż. Za wszystkich uczestników akcji, 21 maja, w wigilię wspomnienia orędowniczki w sprawach trudnych i beznadziejnych, została odprawiona Msza Święta.
W 2019 roku Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziło zbiórkę środków na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Z radością możemy ogłosić, że pierwsza z nich, w miejscowości Kowic, jest już gotowa!
Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec.