Mary Wagner na wolności – prezentujemy szczegóły wyroku kanadyjskiego sądu

2017-09-13
Mary Wagner na wolności – prezentujemy szczegóły wyroku kanadyjskiego sądu

We wtorek 12 września 2017 roku sędzia Rick Libman zdecydował o odstąpieniu od karania dalszym więzieniem działaczki prolife, pomimo starań prokuratury o karę pozbawienia wolności na okres 18 miesięcy. Uwadze sądu nie mogło ujść ogromne poparcie jakie napłynęło dla Mary Wagner z różnych stron świata, w tym szczególnie z Polski.


„Dziękujemy sędziemu Libmanowi za jego decyzję, która jest krokiem w dobrą stronę. W mniej niż miesiąc Mary Wagner otrzymała ponad 850 listów, 34 000 tysiące emaili oraz 67 000 podpisów pod petycjami wpierających ją i jej zaangażowanie w obronę nienarodzonych dzieci” - powiedział Jim Hughes, prezes Campaign Life Coalition i wiceprezes International Right to Life Federation. „Ta zdecydowana odpowiedź jest odzwierciedleniem globalnego sprzeciwu wobec aborcji w Kanadzie” – dodał.


15 sierpnia tego roku sędzia Libman odroczył skazanie Mary Wagner, aby mogła przedłożyć listy od swoich sympatyków i przyjaciół, które wyrażają pozytywne opinie na jej temat. Zaraz po tym, Wagner poprosiła o przesyłanie listów wspierających obronę nienarodzonych dzieci. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W przeciągu kilku tygodni niewyobrażalna liczba ludzi z różnych stron świata odpowiedziała na jej prośbę.


„Potrzebujemy więcej ludzi takich jak Mary, którzy rzeczywiście rozumieją sytuację kobiet i ich nienarodzonych dzieci" - powiedział Hughes. "Aborcja jest wielką niesprawiedliwością w tym kraju (w Kanadzie red.) i mocno wspieramy Mary w jej odważnym przedsięwzięciu narażania własnego życia, aby kobiety wybierały życie dla swoich dzieci”.


Wśród głosów, które miały realny wpływ na decyzje sędziego znalazło się ponad 15 000 podpisów pod petycją przeprowadzoną przez portal Popierajmy.pl oraz 15 000 emaili wysłanych do sędziego Libmana za pośrednictwem serwisu Protestuj.pl.

 

PiotrSkarga.pl

 

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przy poparciu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego oraz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi zbiórkę pieniędzy na budowę dwóch kaplic w diecezji Rumbek w Sudanie Południowym. Aby zapewnić naszym katolickim braciom godziwe warunki do modlitwy, musimy zebrać 115 tysięcy złotych.
Wtorek trzeciego września to szczególna data dla wszystkich uczestników akcji „Murem za abp. Markiem Jędraszewskim!”. Tego dnia prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak przekazał metropolicie krakowskiemu wyjątkową księgę poparcia. Znalazły się w niej nazwiska 55 tysięcy osób, które za pośrednictwem portalu popierajmy.pl stanęły w obronie arcybiskupa i wyraziły z nim solidarność.
Klub Polonia Christiana w Warszawie zaprasza na wykład prof. Mieczysława Ryby pt. „Ofensywa ideologii LGBT w Polsce”.