Maryja – ratunek na trudne czasy! Już w czwartek red. Bogusław Bajor w Klubie PCh

2023-01-23 00:00:00
Maryja – ratunek na trudne czasy! Już w czwartek red. Bogusław Bajor w Klubie PCh

Krakowski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na interesujące spotkanie z szefem redakcji popularnego magazynu rodzin katolickich „Przymierze z Maryją”. Bogusław Bajor to postać świetnie rozpoznawalna wśród ponad 200 tys. odbiorców tego pisma, jak również wśród Czytelników innych mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

Kim jest Maryja? Dlaczego należy Jej się nasza cześć? I wreszcie, dlaczego, użyte w tytule spotkania, sformułowanie o "trudnych czasach"? Wszak trudne czasy są zawsze – nawet jeśli w życiu społecznym mamy okres względnego spokoju i prosperity, często mamy problemy osobiste, przeżywamy swój trudny czas. Maryja jest wówczas naszą pomocą, która zawsze prowadzi do jedynego rozwiązania naszych spraw – swojego Syna.


Redaktor Bogusław Bajor to przykład człowieka, który w swoim życiu doświadczył szczególnej opieki Matki Bożej. I dlatego też Osobie Matki Zbawiciela poświęcił dużą część swojej twórczości, jak np. książki: „Dar Maryi na trudne czasy. Historia najsłynniejszego medalika świata” (wspólnie z Piotrem Kucharskim), „Świadectwo Bożego Miłosierdzia” (wspólnie z Michałem Wikłem), „Święty Maksymilian. Z miłości do Niepokalanej”, „Nadzieja w Niepokalanej”. O potrzebie oddawania Jej należnej czci, o potędze łask, jakie potrafi dla nas wypraszać, czy też o samej Osobie Matki Bożej, której losy tak często przekłamuje się i wyśmiewa w publikacjach i mediach wrogich Kościołowi, nasz prelegent opowie już w czwartek 26 stycznia.

 

Warto też pamiętać o wielu interesujących artykułach i wywiadach, w których red. Bogusław Bajor pogłębiał tradycję i duchowość katolicką. Jako jednemu z nielicznych dziennikarzy, udało mu się – w ramach programu telewizyjnego „Niewolnik Niepokalanej” - spotkać z ojcem Mateuszem Kolbusem, przeorem Klasztoru Ojców Kamedułów na krakowskich Bielanach. Poniżej mogą Państwo zapoznać się z nagraniem wideo tej rozmowy:

 

 

 

Krakowskie spotkanie z red. Bogusławem Bajorem w ramach Klubu „Polonia Christiana”, zatytułowane „Maryja – ratunek na trudne czasy” odbędzie się w czwartek 26 stycznia 2023 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” przy ul. Św. Wawrzyńca 6 (poziom -1, wejście przy Recepcji).

 

Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:00. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej to „Plac Wolnica” oraz „Św. Wawrzyńca”. Przypominamy, iż na spotkania Klubów „Polonia Christiana” wstęp jest wolny.

 

 

Klub Polonia Christiana - Bogusław Bajor


PiotrSkarga.pl

 

W związku ze zbliżającym się kontynentalnym etapem „Synodu ds. synodalności” Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zwraca się do biskupów, duchowieństwa i wiernych świeckich z apelem o obronę fundamentów naszej wiary.
W czwartek 2 lutego 2023 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczcili 487. rocznicę narodzin patrona naszej organizacji - Sługi Bożego księdza Piotra Skargi. Biało-czerwone wieńce ozdobiły dwa kluczowe dla Jego postaci miejsca w Krakowie: ołtarz boczny kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła z sarkofagiem zawierającym doczesne szczątki Kaznodziei Narodu oraz pomnik na Placu św. Marii Magdaleny.
Dnia 2 lutego 2023 roku minęło 487 lat od narodzin Piotra Skargi – księdza, kaznodziei królewskiego, wielkiego patrioty, wybitnego pisarza religijnego i politycznego, wychowawcy całych pokoleń Polaków. Obecnie również Sługi Bożego, jako że z niegasnącą nadzieją oczekujemy pomyślnego zakończenia ostatniego etapu procesu beatyfikacyjnego.
Upadek moralny i rozpowszechnianie błędów Rosji na kolejne państwa to rzeczywistość, którą coraz mocniej odczuwamy w wyniku przedłużającej się wojny rosyjsko – ukraińskiej za naszą wschodnią granicą. Odkrycie źródeł i motywów działań Rosji ułatwi poznanie filmu pt. „Wszystkie maski Kremla” oraz przewidziana po emisji prelekcja prof. Mieczysława Ryby.
Zbrodnie sowieckiego aparatu represji, dokonane jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, skierowane były przeciwko Polakom mieszkającym od wieków na terenach, które po rewolucji bolszewickiej znalazły się w Związku Sowieckim. O metodach i skutkach antypolskiej operacji NKWD opowie Marcin Więckowski, autor książki „Dom nad Płoską”, w czwartek 2 lutego o godzinie 18.00 w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”.