Marzec z Publicznym Różańcem

2018-02-28
Marzec z Publicznym Różańcem
Marzec to kolejny miesiąc, w którym będziemy modlić się w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. Publiczne Różańce odbędą się w kilkunastu polskich miastach. Serdecznie zapraszamy do naszej publicznej modlitwy.

Poniżej prezentujemy listę miast, w których będziemy się razem modlić:

BIAŁYSTOK, Rynek Kościuszki, 13 marca (wtorek), godz. 19:00
BYDGOSZCZ, Stary Rynek, 13 marca (wtorek), godz. 17:00
BYTOM, Rynek, 3 marca (sobota), godz. 12:00
GDAŃSK, przed budynkiem Rady Miasta, Wały Jagiellońskie 1, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
GDYNIA, ul. Piłsudskiego, przy Urzędzie Miasta, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
GLIWICE, Rynek, pod figurą Matki Bożej, 9 marca (piątek), godz. 19:00
KRAKÓW, Rynek, przed kościołem pw. św. Wojciecha, 13 marca (wtorek), godz. 17:00
ŁOMŻA, Stary Rynek, 3 marca (sobota), godz. 17:00
TCZEW, przed Urzędem Miasta, pl. Piłsudskiego 1, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
TORUŃ, Rynek Staromiejski, przy pomniku Kopernika, 13 marca (sobota), godz. 17:00
WARSZAWA, Krakowskie Przedmieście 64, przed figurą MB Passawskiej, 2 marca (piątek), godz. 19:00
WEJHEROWO, Plac Wejhera, przy pomniku Wejhera, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
WROCŁAW, Rynek, pod pręgierzem, 10 marca (sobota), godz. 16:00

25 października aktywiści LGBT zamierzają przeprowadzić w polskich szkołach kolejną edycję tzw. „tęczowego piątku”. Na terenie placówek edukacyjnych w całej Polsce może dojść do licznych prób homoseksualnej deprawacji dzieci i młodzieży, dlatego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zbiera podpisy pod petycją do ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz wszystkich kuratoriów w naszym kraju, w której Polacy sprzeciwiają się propagowaniu dewiacji wśród najmłodszych.
Już po raz szesnasty, 12 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się Kongres Konserwatywny. W tym roku, z racji jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, główny temat sięgał do korzeni naszej inicjatywy, zwłaszcza jej podstaw ideowych, jakimi są dzieła brazylijskiego myśliciela katolickiego, prof. Plinia Correi de Oliveira.
10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.