Marzec z Publicznym Różańcem

2018-02-28
Marzec z Publicznym Różańcem
Marzec to kolejny miesiąc, w którym będziemy modlić się w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. Publiczne Różańce odbędą się w kilkunastu polskich miastach. Serdecznie zapraszamy do naszej publicznej modlitwy.

Poniżej prezentujemy listę miast, w których będziemy się razem modlić:

BIAŁYSTOK, Rynek Kościuszki, 13 marca (wtorek), godz. 19:00
BYDGOSZCZ, Stary Rynek, 13 marca (wtorek), godz. 17:00
BYTOM, Rynek, 3 marca (sobota), godz. 12:00
GDAŃSK, przed budynkiem Rady Miasta, Wały Jagiellońskie 1, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
GDYNIA, ul. Piłsudskiego, przy Urzędzie Miasta, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
GLIWICE, Rynek, pod figurą Matki Bożej, 9 marca (piątek), godz. 19:00
KRAKÓW, Rynek, przed kościołem pw. św. Wojciecha, 13 marca (wtorek), godz. 17:00
ŁOMŻA, Stary Rynek, 3 marca (sobota), godz. 17:00
TCZEW, przed Urzędem Miasta, pl. Piłsudskiego 1, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
TORUŃ, Rynek Staromiejski, przy pomniku Kopernika, 13 marca (sobota), godz. 17:00
WARSZAWA, Krakowskie Przedmieście 64, przed figurą MB Passawskiej, 2 marca (piątek), godz. 19:00
WEJHEROWO, Plac Wejhera, przy pomniku Wejhera, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
WROCŁAW, Rynek, pod pręgierzem, 10 marca (sobota), godz. 16:00

Wielki Post to szczególny czas dla każdego katolika, dlatego też, jak co roku Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi zachęca, aby godnie przeżyć te 40 dni i dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomóc w przygotowaniach może bezpłatny e-book Wielki Post, zawierający 40 wartościowych rozważań.
Instytut Ks. Piotra Skargi kontynuuje akcję propagującą kult świętego Michała Archanioła. Każdy uczestnik kampanii otrzymuje bezpłatny e-book QUIS UT DEUS oraz zestaw kolorowych tapet na komputer, smartfona lub tablet. Ponadto już 24 marca o godzinie 9:00, za każdego z nich w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo zostanie odprawiona Msza Święta.
W marcu 2019 roku odbędą się dwa przedpremierowe pokazy nowej ekranizacji, której powstanie aktywnie wspiera Instytut Ks. Piotra Skargi. Zapraszamy Państwa do kin w Krakowie i Warszawie na film „Rewolucja totalnej wolności”.
Prowadzona od blisko dwóch dekach przez Instytut Ks. Piotra Skargi akcja propagowania wizerunku Matki Bożej Fatimskiej za pomocą popularnego kalendarza ściennego w tym roku odniosła kolejny sukces. Właśnie wyczerpaliśmy cały nakład i tym samym kończymy rozprowadzanie kalendarzy.
Już ponad 25 tysięcy Polaków podpisało petycję do premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z apelem o wypowiedzenie przez nasz kraj niebezpiecznej konwencji stambulskiej. Dokument pod pozorem walki z przemocą przemyca do polskiego prawa postulaty ideologii gender. Petycję cały czas można podpisać na stronie ZatrzymajGender.pl