Marzec z Publicznym Różańcem

2018-02-28
Marzec z Publicznym Różańcem
Marzec to kolejny miesiąc, w którym będziemy modlić się w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków. Publiczne Różańce odbędą się w kilkunastu polskich miastach. Serdecznie zapraszamy do naszej publicznej modlitwy.

Poniżej prezentujemy listę miast, w których będziemy się razem modlić:

BIAŁYSTOK, Rynek Kościuszki, 13 marca (wtorek), godz. 19:00
BYDGOSZCZ, Stary Rynek, 13 marca (wtorek), godz. 17:00
BYTOM, Rynek, 3 marca (sobota), godz. 12:00
GDAŃSK, przed budynkiem Rady Miasta, Wały Jagiellońskie 1, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
GDYNIA, ul. Piłsudskiego, przy Urzędzie Miasta, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
GLIWICE, Rynek, pod figurą Matki Bożej, 9 marca (piątek), godz. 19:00
KRAKÓW, Rynek, przed kościołem pw. św. Wojciecha, 13 marca (wtorek), godz. 17:00
ŁOMŻA, Stary Rynek, 3 marca (sobota), godz. 17:00
TCZEW, przed Urzędem Miasta, pl. Piłsudskiego 1, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
TORUŃ, Rynek Staromiejski, przy pomniku Kopernika, 13 marca (sobota), godz. 17:00
WARSZAWA, Krakowskie Przedmieście 64, przed figurą MB Passawskiej, 2 marca (piątek), godz. 19:00
WEJHEROWO, Plac Wejhera, przy pomniku Wejhera, 13 marca (wtorek), godz. 17:30
WROCŁAW, Rynek, pod pręgierzem, 10 marca (sobota), godz. 16:00

Święta Rita wycierpiała w swoim życiu naprawdę wiele, ale nigdy nie zwątpiła w Bożą Opatrzność. Nic więc dziwnego, że stała się wzorem pobożności i chrześcijańskiej wytrwałości dla milionów wiernych na całym świecie. W ostatnich latach dostrzegamy silnie rozwijający się kult św. Rity również w Polsce. 22 lutego przedstawiciel Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi przekazał do sanktuarium w Cascii aż 3750 podziękowań i próśb nadesłanych przez naszych Przyjaciół.
W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Dlatego też zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków w wielu polskich miastach. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie w najbliższych tygodniach odbędą się publiczne Różańce.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w polskich miastach. W tym miesiącu będziemy gościć wielu znakomitych prelegentów m.in.: ks. prof. Tadeusza Guza, dr Aldonę Ciborowską czy mec. Jerzego Kwaśniewskiego.
Pomimo wielokrotnie składanych obietnic, licznych opinii prawników i ponad 36 tysięcy podpisów pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego, rząd nie podjął decyzji o rozpoczęciu procedury wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej, promującej niebezpieczną ideologię gender. Konwencję może jednak obalić Trybunał Konstytucyjny. Wystartowała właśnie zbiórka podpisów pod apelem do posłów na Sejm RP o zaskarżenie traktatu do Trybunału.
Zapraszamy do lektury życzeń z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kierowanych do Państwa przez Prezesa Stowarzyszenia im. Ks. Piotra Skargi - Sławomira Olejniczaka.