Metropolita Lwowski dziękuje osobom, które wsparły akcję naszego stowarzyszenia

2023-05-09 00:00:00
Metropolita Lwowski dziękuje osobom, które wsparły akcję naszego stowarzyszenia

Wiosną ubiegłego roku ważyły się losy Ukrainy napadniętej przez Rosję. W tych trudnych chwilach Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi podjęło się organizacji zbiórki na rzecz Kościoła na Ukrainie. Za ten odruch serca Polaków Arcybiskup Metropolita Lwowski Mieczysław Mokrzycki skierował ciepłe słowa podziękowania na ręce prezesa Sławomira Olejniczaka.

 

- Święty Jan Paweł II powiedział: „Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów”. Taki właśnie czas jest dzisiaj. Brakuje słów, aby wyrazić prawdę o tym, co dokonuje się na naszych oczach. Brakuje słów, aby wyrazić wdzięczność, za dobro i solidarność. Jest jednak jedno słowo – DZIĘKUJĘ!” – tymi słowami podziękował Metropolita Lwowski wszystkim uczestnikom zbiórki, dzięki której udało się przekazać 300 tys. zł pomocy humanitarnej na rzecz Kościoła na Ukrainie.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi wiosną 2022 roku zdecydowało się przeprowadzić zbiórkę pieniędzy, które miały być przekazane Kościołowi na Ukrainie. Dodatkowo Stowarzyszenie na początku akcji pod nazwą „Polacy Ukrainie” wsparło tę inicjatywę kwotą 100 tys. zł.


Dzięki zbiórce publicznej, prowadzonej z pasterskim błogosławieństwem Arcybiskupa Lwowa Mieczysława Mokrzyckiego, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi dotarło do tysięcy ludzi dobrej woli, widzących wielkie problemy bytowe nie tylko milionów uchodźców wojennych, ale także osób potrzebujących wsparcia na samej Ukrainie. Owocem zbiórki przeprowadzonej przez nasze stowarzyszenie była kwota 300 tys. zł, która została przekazana jako pomoc ukraińskiemu Kościołowi katolickiemu.

- Adresatami podziękowań od Arcybiskupa Metropolity Lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego są wszyscy ludzie o otwartych sercach, którzy włączyli się w naszą akcję „Polacy Ukrainie”. Pamiętamy, że w pierwszych miesiącach eskalacji wojny Rosji przeciw państwu ukraińskiemu nikt nie wiedział, co stanie się za dzień albo tydzień. W tym niepewnym czasie darczyńcy, którzy za pośrednictwem Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi udzielili pomocy wiernym za Bugiem i Sanem wyrażali wielkie zrozumienie i empatię wobec ofiar wojny. Nie tylko tych na froncie, ale także wobec ludności cywilnej, której sytuacja drastycznie pogorszyła się w wyniku działań wojennych. W imieniu naszego stowarzyszenia jeszcze raz serdecznie im dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji – mówi Piotr Kucharski, dyrektor Działu Kontaktów Publicznych stowarzyszenia.

 

PiotrSkarga.pl

Boże Ciało, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim. Przemiana konsekrowanego chleba oraz wina w Ciało i Krew Chrystusa to jeden z dowodów na realną obecność Syna Bożego pośród nas. Ozdabiając domy i ołtarze obrazami religijnymi i pięknymi kwiatami oraz idąc w procesji, oddajemy hołd Jezusowi, dając przykład naszej siły i wiary w każdym miejscu naszego codziennego życia – w domach, na ulicach, w miejscu pracy.
To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa. Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy – o tym wszystkim opowie gość naszych najbliższych spotkań we Wrocławiu i w Krakowie, dr Jakub Majewski.
W dniach 7, 15 i 22 czerwca w zapraszamy do Klubów „Polonia Christiana” na prelekcje red. Pawła Chmielewskiego. Będzie to autorski przegląd znanych z historii herezji oraz ich skutków w odniesieniu do dnia dzisiejszego Kościoła. Co łączy herezję z grzechem i celowym rozbijaniem Kościoła, oddalającą Jego członków od zbawienia? Jakie kłamstwa budują współczesną herezję? O tym będzie można podyskutować z redaktorem znanym z publikacji książkowych oraz z portalu PCh24.pl i z kanału telewizyjnego PCh24TV.
25 czerwca ulicami Krakowa przejdzie „Krakowski Marsz dla Życia i Rodziny”. Radosny pochód obrońców rodziny i życia ruszy z Placu Matejki o godzinie 12:00. Hasło tegorocznego marszu brzmi: „Polsko! Walcz o swoje dzieci!”. Obrona dzieci to zarazem obrona rodziny i zasad, które budują nasz naród od ponad tysiąca lat.
– Jestem katolickim kapłanem. W tej wierze się urodziłem i w niej też chcę umrzeć – tymi słowami zwrócił się do swoich kozackich oprawców Andrzej Bobola, wiedząc, że za odmowę przejścia na prawosławie może spotkać go najokrutniejsza kaźń. Dzisiaj obchodzimy 366. rocznicę męczeńskiej śmierci jednego z katolickich patronów Polski, który w Janowie Poleskim odszedł z świata doczesnego poćwiartowany przez barbarzyńskich żołdaków kozackich 16 maja 1657 roku.