Mocny debiut na dużym ekranie. Zapraszamy na film „Umrzesz. I co dalej” w Warszawie

2023-03-07 00:00:00
Mocny debiut na dużym ekranie. Zapraszamy na film „Umrzesz. I co dalej” w Warszawie

Już w środę 15 marca 2023 r. o godz. 17 warszawskie kino „Luna” pokaże premierowo najnowszą produkcję studia PCh24TV. Pod prowokacyjnym tytułem „Umrzesz. I co dalej?” twórcy dokumentu chcą skłonić katolików do odkrycia rzeczywistości śmierci i jej znaczenia dla każdego człowieka. Zachęcamy do odbioru bezpłatnych wejściówek i przybycia na ten pokaz.

Na ekranie nie zabraknie ciekawych postaci, takich jak wybitny teolog ks. prof. Edward Staniek, czy też dr Radosław Czosnowski – ordynator oddziału paliatywnego szpitala w Nowym Targu. Z kolei swój udział na premierze w charakterze panelistów już potwierdzili ks. prof. Robert Skrzypczak oraz Prezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, tym bardziej, że tematyka filmu i dobór występujących w nim ekspertów czyni to dzieło wyjątkowym. Autorzy filmu – Anna Nowogrodzka-Patryarcha i Łukasz Korzeniowski – zadbali o to, by oprócz wzruszających scen z udziałem tych, którzy dobijają do kresu swojej ziemskiej wędrówki, jak również i osób im towarzyszących, znalazło się w nim mocne, krzepiące przesłanie. Przesłanie, które zanurzone jest w tradycyjnym, katolickim rozumieniu sensu umierania i dalszych losów człowieka po śmierci.

 

Premierowa projekcja filmu „Umrzesz. I co dalej?” odbędzie się 15 marca 2023 r. (środa) w warszawskim kinie Luna, przy ul. Marszałkowskiej 28. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 17:00.

 

Udział w debacie, która odbędzie się bezpośrednio po filmie (około godz. 18:15), zapowiedzieli prezes Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak oraz ks. prof. Robert Skrzypczak.

 

Uwaga! Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Można ją odebrać w kasie kina Luna od poniedziałku do piątku w godzinach 17-21 oraz w soboty i niedziele w godzinach 12-21. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też o dostępności wejściówek decyduje kolejność zgłoszeń.PiotrSkarga.pl

 

Po niezwykle udanym spotkaniu w Krakowie, podczas którego przybyli widzowie szczelnie wypełnili salę konferencyjną, ojciec dr Michał Chaberek OP odwiedzi Olsztyn i Elbląg, gdzie wygłosi swój wykład pt. „Czy człowiek pochodzi od małpy?”. Nie zabraknie przekonujących dowodów i prowokujących pytań. Zapraszamy na te spotkania.
Gorzów Wielkopolski oraz Szczecin to dwa miasta, w których Kluby „Polonia Christiana” organizują spotkania z pisarzem Stanisławem Srokowskim, poświęcone przypomnieniu tragedii jaką zgotowali ukraińscy nacjonaliści Polakom na Kresach Wschodnich w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę rzezi wołyńskiej i przypomnienie losów naszych rodaków powinniśmy traktować jako nasz narodowy obowiązek pamiętania o tysiącach pomordowanych.
W środę 22 marca w krakowskim kinie „Kijów” zaprezentowany zostanie film ważmy dla każdego chrześcijanina. „Umrzesz i co dalej?” to przekaz dający wiele nadziei, przygotowujący do ważnego i nieuchronnego wydarzenia w życiu każdego człowieka, które współczesny świat zdaje się pomijać, pozostawiając osobę umierającą i jej najbliższych bez pomocy duchowej.
Ogromne zainteresowanie raportem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi o zrównoważonym rozwoju i rozwój wydarzeń wokół Stolicy Apostolskiej z ostatnich miesięcy wymagają pogłębienia analizy wpływu zrównoważonego rozwoju na poczynania Kościoła. Nowy wykład na ten temat wygłosi w ramach Klubu „Polonia Christiana” red. Paweł Chmielewski.
W czasie, gdy przeciwnicy tradycyjnych wartości wyśmiewają się z cnót takich, jak czystość, pokora, miłość czy umiarkowanie, naszym obowiązkiem jest przypominanie postaci, które stanowiły w historii Kościoła przykłady godne naśladowania. O Marii Goretti, jej życiu i śmierci opowie o. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz podczas krakowskiego spotkania Klubu „Polonia Christiana”.