Msza Święta w intencji Przyjaciół SKCH w Sudanie Południowym!

2019-10-15
Msza Święta w intencji Przyjaciół SKCH w Sudanie Południowym!

10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.

Nasi katoliccy bracia z Sudanu mają się z czego cieszyć, gdyż prawdopodobnie w najbliższym czasie będzie można rozpocząć prace przy budowie dwóch kaplic filialnych w Piirciok i Kowic, wioskach należących do parafii w Yirol.

Z potrzebnych na ten cel 115 000 złotych w naszej zbiórce brakuje jeszcze 23 000! Mamy nadzieję, że uda się zebrać wymaganą kwotę - wszystko zależy jednak od ofiarności Darczyńców! Bardzo zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Prosimy także o upowszechnianie informacji dotyczących naszej akcji np. poprzez udostępnienie linku do strony: DlaSudanu.pl.

Uroczystości rozpoczęły się rano od procesji wiernych. Poprowadziły ją grupy parafialne oraz młodzież szkolna ubrana w charakterystyczne kolorowe mundurki. O godz. 11:00 rozpoczęła się Msza św. w kościele parafialnym, sprawowana w intencji Ofiarodawców. Następnie uroczysty przemarsz wyruszył w kierunku Szkoły Podstawowej im. św. Daniela Comboniego, gdzie odbyła się świecka część uroczystości i wspólny posiłek.

Kolejną Mszę św. w intencji osób biorących udział w naszej akcji o. Krzysztof Zębik odprawi w Yirol już 8 grudnia 2019 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będzie to prawdopodobnie okazja do uroczystego zakończenia akcji zbiórki środków na budowę kaplic.


PiotrSkarga.pl
Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” oraz dyskusję z jego twórcami i producentami. Film zostanie wyświetlony 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ulicy św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (obok kościoła Bożego Ciała). Wstęp wolny!
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na premierę filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden”, która odbędzie się już 28 listopada o godzinie 18.30 w kinie Kinoteka Multiplex, Pl. Defilad w Warszawie. Ten niezwykle wartościowy dokument opowiada o licznych niebezpieczeństwach związanych z uczłowieczaniem zwierząt i zezwierzęcaniem ludzi.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wspólnie z Fundacją Pro – Prawo do Życia zapraszają na kolejne publiczne różańce w polskich miastach. Pamiętajmy, że moc Różańca jest ogromna, a gorliwa modlitwa może ocalić nie tylko nas, ale również cały świat.
Z wielką radością informujemy, że rozpoczęliśmy dystrybucję najnowszego kalendarza „366 dni z Maryją”. Tym razem drukarnię opuściło aż 770 tysięcy egzemplarzy, których motywem przewodnim jest Najświętszy Sakrament.