Msza Święta w intencji Przyjaciół SKCH w Sudanie Południowym!

2019-10-15
Msza Święta w intencji Przyjaciół SKCH w Sudanie Południowym!

10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.

Nasi katoliccy bracia z Sudanu mają się z czego cieszyć, gdyż prawdopodobnie w najbliższym czasie będzie można rozpocząć prace przy budowie dwóch kaplic filialnych w Piirciok i Kowic, wioskach należących do parafii w Yirol.

Z potrzebnych na ten cel 115 000 złotych w naszej zbiórce brakuje jeszcze 23 000! Mamy nadzieję, że uda się zebrać wymaganą kwotę - wszystko zależy jednak od ofiarności Darczyńców! Bardzo zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Prosimy także o upowszechnianie informacji dotyczących naszej akcji np. poprzez udostępnienie linku do strony: DlaSudanu.pl.

Uroczystości rozpoczęły się rano od procesji wiernych. Poprowadziły ją grupy parafialne oraz młodzież szkolna ubrana w charakterystyczne kolorowe mundurki. O godz. 11:00 rozpoczęła się Msza św. w kościele parafialnym, sprawowana w intencji Ofiarodawców. Następnie uroczysty przemarsz wyruszył w kierunku Szkoły Podstawowej im. św. Daniela Comboniego, gdzie odbyła się świecka część uroczystości i wspólny posiłek.

Kolejną Mszę św. w intencji osób biorących udział w naszej akcji o. Krzysztof Zębik odprawi w Yirol już 8 grudnia 2019 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Będzie to prawdopodobnie okazja do uroczystego zakończenia akcji zbiórki środków na budowę kaplic.


PiotrSkarga.pl
Już ponad 6 tysięcy Polaków podpisało petycję do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dość bezkarności LGBT – pod tym hasłem protestują polscy katolicy, którzy domagają się surowego ukarania sprawców profanacji na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, którzy pomnik Chrystusa niosącego Krzyż oszpecili sześciobarwną „tęczową” flagą i chustą anarchistycznej organizacji Antifa.
Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.
Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.
Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.