My chcemy Boga – polscy katolicy chcą zniesienia restrykcji w kościołach

2020-05-12
My chcemy Boga – polscy katolicy chcą zniesienia restrykcji w kościołach

Polscy katolicy poprzez serwis Protestuj.pl apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o zniesienie restrykcji wobec wiernych, którzy chcą uczestniczyć w nabożeństwach. Petycję podpisało już blisko 30 tysięcy osób. To jednak nie koniec. Organizatorzy zaznaczają, że grono bardzo szybko się powiększa i już niedługo spodziewać możemy się dotarcia do kolejnej okrągłej liczby. Do protestu dołączyć można klikając w ten link.

 

Rząd, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, rozpoczął luzowanie obostrzeń, które wprowadził w związku z panującą praktycznie na całym świecie pandemią koronawirusa. Życie w Polsce powoli zaczyna wracać do normy. Obywatele mogą swobodniej się przemieszczać, uprawiać aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, udać się na zakupy do galerii handlowych, a już wkrótce otwarte zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i studia tatuażu.

Katolicy dostrzegają w planach rządu rażącą niesprawiedliwość. Nadal nie mogą w pełni uczestniczyć w celebracji niedzielnych mszy świętych. Absurdalne ograniczenie do jednej osoby znajdującej się na powierzchni piętnastu metrów kwadratowych sprawia, że w obrzędach brać udział może jedynie małe grono wiernych. Problem jest szczególnie widoczny na wsiach, gdzie kościoły są mniejsze, często jeden przypada na kilka miejscowości, a wiernych oczekujących na sakramenty niejednokrotnie jest więcej niż w ośrodkach miejskich.

Sygnatariusze petycji zainicjowanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wskazują, że bezterminowe i arbitralne limity dotyczące ilości wiernych w świątyniach są sprzeczne z zasadą wolności religii gwarantowaną każdemu przez art. 53. ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, a także rażąco wykraczają poza zakres działań niezbędnych do podjęcia w ramach ochrony zdrowia i życia obywateli.

Pod petycją podpisało się już ponad 28 000 obywateli. Oni, podobnie jak arcybiskup Stanisław Gądecki, nie wyobrażają sobie, „by nowa normalność miała oznaczać trwałe, liczone w latach odizolowanie większości społeczeństwa od możliwości osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i w innych obrzędach religijnych”.

Przypomnijmy, że obowiązkiem katolików jest przystąpienie do spowiedzi oraz komunii świętej w okresie Wielkanocy, który w tym roku trwać będzie do 7 czerwca. Wielu z nich czekało na tę chwilę do okresu Wielkiego Tygodnia. Na ten czas przypadły jednak najostrzejsze restrykcje, które związane były z początkowym stadium rozwoju pandemii. Tymczasem obecnie, gdy notowanych przypadków jest mniej, obywatele zaczynają dopominać się o swoje podstawowe prawa.

Efektem jest nieustannie powiększająca się liczba sygnatariuszy petycji do prezesa Rady Ministrów. Organizatorzy wierzą, że nacisk, który wywrą na rząd, który wiele razy odwoływał się do wartości katolickich, a wielu polityków mieni się członkami Kościoła, pozwoli w krótkim czasie zakończyć restrykcje i bez problemów przywrócić życie duchowe w naszym kraju.

Petycję można podpisać na stronie: Protestuj.pl.

Po skandalicznym „wyczynie” przedstawicieli skrajnej lewicy, którzy sprofanowali pomnik Chrystusa dźwigającego krzyż, znajdujący się przed bazyliką świętego Krzyża na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, na portalu Protestuj.pl zamieszczono petycję, z apelem do władz o surowe ukaranie sprawców. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca swoich Przyjaciół i Darczyńców, aby licznie włączyli się w akcję masowego protestu przeciwko profanacji świętych dla katolików i Polaków symboli.
Kolejna akcja prowadzona przez nasze Stowarzyszenie zakończona! W kampanii Od zarazy wybaw nas, Panie, której uczestnicy mogli otrzymać e-book o tym samym tytule, wzięło udział ponad 1000 osób. W ich intencji została odprawiona Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w dniu wspomnienia świętego Szymona z Lipnicy.
Stowarzyszenie Kultury Prawnej Ordo Iuris zorganizowało zbiórkę podpisów pod międzynarodową petycją, której celem jest powstrzymanie Konwencji Stambulskiej i wypowiedzenie jej przez europejskie rządy. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich swoich Przyjaciół, którym bliskie są konserwatywne wartości, do wsparcia jej swoim podpisem, który można złożyć tutaj!
Już ponad 17 tysięcy Polaków podpisało petycję skierowaną do Very Jourowej, wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, domagając się zaprzestania szantażu na polskich samorządowcach, którzy podpisali Samorządową Kartę Praw Rodziny. Swój sprzeciw można wyrazić na stronie protestuj.pl, gdzie został zamieszczony list do Komisarz odpowiedzialnej za kwestie praworządności.
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i święto Niepokalanego Serca Maryi to święta, które są szczególnie bliskie wszystkim pobożnym i tradycyjnym katolikom. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zachęca wszystkich wiernych szczególnie do poświęcenia się Bożemu Sercu. Taki akt wraz Tarczą Najświętszego Serca Jezusowego, można otrzymać, biorąc udział w kampanii Zaufaj Bożemu Sercu. Dotychczas w ramach tej akcji, za pośrednictwem strony sercejezusa.pl, pakiet otrzymało już 638 042 osoby.