Nie obrażajcie Matki Bożej! Zaprotestuj przeciwko skandalicznej publikacji portalu Deon.pl

2017-11-30
Nie obrażajcie Matki Bożej! Zaprotestuj przeciwko skandalicznej publikacji portalu Deon.pl
Na portalu Deon.pl opublikowano artykuł, który rażąco obraża cześć Maryi. Nie może to spotkać się z naszą obojętnością. Dlatego apelujemy o modlitwę wynagradzającą Panu Jezusowi pohańbienie Jego Matki, a także o udział w internetowym proteście, który uruchomiliśmy na stronie Protestuj.pl.

Wystarczy kliknąć w ten link, aby przejść do serwisu Protestuj.pl i dołączyć do akcji zorganizowanej w odpowiedzi na haniebny artykuł.

Co takiego wydarzyło się na stronach prowadzonego pod kuratelą Jezuitów portalu?

Sprawę dokładnie nakreślił redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk:

"Deon.pl od czasu do czasu przedrukowuje teksty z progresywnego pisma America Magazine. Jednym z takich tekstów był artykuł Michaela S. Neubecka (zatytułowany w polskim przekładzie Maryja to kobieta. Jaka była naprawdę?), nauczyciela, który opowiadał uczniom o Matce Bożej.

Jako, że Neubeck uczył chłopców, twierdził, że miał trudność w opowiadaniu im o Maryi – gdyż jestona kobietą. Z pomocą przyszły mu więc obrazy przedstawiające Matkę Bożą. Wśród nich znalazł się obraz Edvarda Muncha, Madonna. To znane dzieło, obrazujące nagą kobietę w ekstazie, przedstawioną w taki sposób, by kojarzyła się w absolutnie niedwuznaczny sposób – podkreślali to już pierwsi recenzenci prac Muncha."  

Dopuszczenie się przez Deon.pl pohańbienia czci Maryi nie może spotkać się z naszą obojętnością.

Jako katolicy musimy powiedzieć dosyć!


Można to zrobić podpisując protest przeciwko obrażaniu Matki Bożej. Trafi on do ojca Jacka Siepsiaka, szefa portalu Deon.pl, Piotra Żyłki - redaktora naczelnego portalu Deon.pl oraz ojca Jakuba Kołacza SJ - prowincjała Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego.

Naszym obowiązkiem jest również modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, za obrazę, której doznało poprzez publikację portalu Deon.pl.

Niech pierwsza sobota miesiąca grudnia, jako dzień który wskazała sam Matka Boża, będzie okazją do szczególnie intensywnej modlitwy ekspijacyjnej.

PiotrSkarga.pl


Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza do udziału w drugiej edycji kampanii „Lourdes – lek dla duszy i ciała”. Na każdego uczestnika akcji czeka poświęcony medalik, wydany specjalnie z okazji 160. rocznicy objawień w Lourdes, ciekawa broszura, a także możliwość zapisania swoich podziękowań i próśb do Matki Bożej.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na panel dyskusyjny pod tytułem „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Spotkanie ma dać odpowiedź na pytanie czy z perspektywy polskiego katolika Rosja może być rzeczywistą alternatywą dla pogrążonego w kryzysie tożsamości i wiary Zachodu? Panel odbędzie się 21 stycznia (wtorek) w godzinach 18.30 – 21.30 w Centrum Prasowym Foksal (Dom Dziennikarza Sala A) przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
Posłowie Lewicy oraz Koalicji Obywatelskiej coraz śmielej wypowiadają się na temat usunięcia symbolu Męki Jezusa Chrystusa z sali obrad Sejmu. Przeciwko kolejnemu frontalnemu atakowi na Krzyż mobilizuje się katolicka opinia publiczna. W serwisie Protestuj.pl powstała petycja protestacyjna do szefów sejmowych klubów oraz Marszałka Sejmu, w której Polacy domagają się pozostawienia Krzyża w Sejmie. Podpisy pod nią spływają w lawinowym tempie.
Już po raz drugi katolicy z Sudanu Południowego modlili się za Darczyńców, którzy pomagają im zbudować murowane kaplice w Piirciok i Kowic za pośrednictwem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Zębik odprawił za wszystkich Dobrodziejów Mszę św. w tymczasowej kaplicy w sudańskiej miejscowości Khadula.
Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi zaprasza na pokaz filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” oraz dyskusję z jego twórcami i producentami. Film zostanie wyświetlony 16 grudnia (poniedziałek) o godzinie 18.30 w sali konferencyjnej Hotelu Miodosytnia przy ulicy św. Wawrzyńca 6 w Krakowie (obok kościoła Bożego Ciała). Wstęp wolny!