Nie obrażajcie Matki Bożej! Zaprotestuj przeciwko skandalicznej publikacji portalu Deon.pl

2017-11-30
Nie obrażajcie Matki Bożej! Zaprotestuj przeciwko skandalicznej publikacji portalu Deon.pl
Na portalu Deon.pl opublikowano artykuł, który rażąco obraża cześć Maryi. Nie może to spotkać się z naszą obojętnością. Dlatego apelujemy o modlitwę wynagradzającą Panu Jezusowi pohańbienie Jego Matki, a także o udział w internetowym proteście, który uruchomiliśmy na stronie Protestuj.pl.

Wystarczy kliknąć w ten link, aby przejść do serwisu Protestuj.pl i dołączyć do akcji zorganizowanej w odpowiedzi na haniebny artykuł.

Co takiego wydarzyło się na stronach prowadzonego pod kuratelą Jezuitów portalu?

Sprawę dokładnie nakreślił redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk:

"Deon.pl od czasu do czasu przedrukowuje teksty z progresywnego pisma America Magazine. Jednym z takich tekstów był artykuł Michaela S. Neubecka (zatytułowany w polskim przekładzie Maryja to kobieta. Jaka była naprawdę?), nauczyciela, który opowiadał uczniom o Matce Bożej.

Jako, że Neubeck uczył chłopców, twierdził, że miał trudność w opowiadaniu im o Maryi – gdyż jestona kobietą. Z pomocą przyszły mu więc obrazy przedstawiające Matkę Bożą. Wśród nich znalazł się obraz Edvarda Muncha, Madonna. To znane dzieło, obrazujące nagą kobietę w ekstazie, przedstawioną w taki sposób, by kojarzyła się w absolutnie niedwuznaczny sposób – podkreślali to już pierwsi recenzenci prac Muncha."  

Dopuszczenie się przez Deon.pl pohańbienia czci Maryi nie może spotkać się z naszą obojętnością.

Jako katolicy musimy powiedzieć dosyć!


Można to zrobić podpisując protest przeciwko obrażaniu Matki Bożej. Trafi on do ojca Jacka Siepsiaka, szefa portalu Deon.pl, Piotra Żyłki - redaktora naczelnego portalu Deon.pl oraz ojca Jakuba Kołacza SJ - prowincjała Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego.

Naszym obowiązkiem jest również modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, za obrazę, której doznało poprzez publikację portalu Deon.pl.

Niech pierwsza sobota miesiąca grudnia, jako dzień który wskazała sam Matka Boża, będzie okazją do szczególnie intensywnej modlitwy ekspijacyjnej.

PiotrSkarga.pl


Już po raz szesnasty, 12 października na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się Kongres Konserwatywny. W tym roku, z racji jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, główny temat sięgał do korzeni naszej inicjatywy, zwłaszcza jej podstaw ideowych, jakimi są dzieła brazylijskiego myśliciela katolickiego, prof. Plinia Correi de Oliveira.
10 października 2019 r. polski misjonarz, kombonianin, o. Krzysztof Zębik odprawił w intencji Darczyńców Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi Mszę Św. w mieście Yirol w Sudanie Południowym. To tam posługiwał założyciel zgromadzenia kombonianów, św. Daniel Comboni, którego wspomnienie liturgiczne obchodziliśmy właśnie tego dnia.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi uświetniło swój jubileusz XX lat działalności specjalnym panelem dyskusyjnym, który odbył się w Warszawie w piątkowy wieczór 27 września.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi zaprasza na wyjątkowy panel dyskusyjny: „Inwazja antykultury – jak stawić jej opór?” z udziałem wielu znakomitych gości. Spotkanie zorganizowane z okazji 20-lecia naszego Stowarzyszenia odbędzie się już 27 września o godzinie 18.00 w Warszawie.
Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.