Nie obrażajcie Matki Bożej! Zaprotestuj przeciwko skandalicznej publikacji portalu Deon.pl

2017-11-30
Nie obrażajcie Matki Bożej! Zaprotestuj przeciwko skandalicznej publikacji portalu Deon.pl
Na portalu Deon.pl opublikowano artykuł, który rażąco obraża cześć Maryi. Nie może to spotkać się z naszą obojętnością. Dlatego apelujemy o modlitwę wynagradzającą Panu Jezusowi pohańbienie Jego Matki, a także o udział w internetowym proteście, który uruchomiliśmy na stronie Protestuj.pl.

Wystarczy kliknąć w ten link, aby przejść do serwisu Protestuj.pl i dołączyć do akcji zorganizowanej w odpowiedzi na haniebny artykuł.

Co takiego wydarzyło się na stronach prowadzonego pod kuratelą Jezuitów portalu?

Sprawę dokładnie nakreślił redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk:

"Deon.pl od czasu do czasu przedrukowuje teksty z progresywnego pisma America Magazine. Jednym z takich tekstów był artykuł Michaela S. Neubecka (zatytułowany w polskim przekładzie Maryja to kobieta. Jaka była naprawdę?), nauczyciela, który opowiadał uczniom o Matce Bożej.

Jako, że Neubeck uczył chłopców, twierdził, że miał trudność w opowiadaniu im o Maryi – gdyż jestona kobietą. Z pomocą przyszły mu więc obrazy przedstawiające Matkę Bożą. Wśród nich znalazł się obraz Edvarda Muncha, Madonna. To znane dzieło, obrazujące nagą kobietę w ekstazie, przedstawioną w taki sposób, by kojarzyła się w absolutnie niedwuznaczny sposób – podkreślali to już pierwsi recenzenci prac Muncha."  

Dopuszczenie się przez Deon.pl pohańbienia czci Maryi nie może spotkać się z naszą obojętnością.

Jako katolicy musimy powiedzieć dosyć!


Można to zrobić podpisując protest przeciwko obrażaniu Matki Bożej. Trafi on do ojca Jacka Siepsiaka, szefa portalu Deon.pl, Piotra Żyłki - redaktora naczelnego portalu Deon.pl oraz ojca Jakuba Kołacza SJ - prowincjała Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego.

Naszym obowiązkiem jest również modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, za obrazę, której doznało poprzez publikację portalu Deon.pl.

Niech pierwsza sobota miesiąca grudnia, jako dzień który wskazała sam Matka Boża, będzie okazją do szczególnie intensywnej modlitwy ekspijacyjnej.

PiotrSkarga.pl


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.