Niezwykłe rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu

2019-03-12
Niezwykłe rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu

Wielki Post to szczególny czas dla każdego katolika, dlatego też, jak co roku Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi zachęca, aby godnie przeżyć te 40 dni i dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomóc w przygotowaniach może bezpłatny e-book Wielki Post, zawierający 40 wartościowych rozważań. Aby go otrzymać, wystarczy kliknąć w ten link.

 

W ramach kampanii czeka na Państwa bezpłatny e-book Wielki Post, który w wygodny sposób mogą Państwo odtwarzać na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie. Publikacja zawiera 40 wartościowych rozważań, przygotowanych na każdy dzień Wielkiego Postu.

 

Znajdują się w niej rozmyślania na temat Krzyża, modlitwy, pokuty, jałmużny czy cierpienia, autorstwa świętych i duchowych przewodników, między innymi św. Jana Marii Vianneya, św. Charbela Makhloufa, św. Jana Pawła II, św. Cypriana z Kartaginy czy św. Siostry Faustyny.

 

Modlitwa sióstr zakonnych

 

To jednak nie wszystko. Na stronie WielkiPost.org mogą Państwo zapisać wszystkie swoje intencje, w których będą modlić się zaprzyjaźnione ze Stowarzyszeniem siostry benedyktynki. Może to być np. prośba o modlitwę za kogoś, kto jest Państwu szczególnie bliski, mogą Państwo przekazać wszystkie sprawy, które Was trapią lub te, za które chcą Państwo podziękować Panu Bogu. Zachęcamy do skorzystania z tego przywileju!

 

PiotrSkarga.pl

Instytut Ks. Piotra Skargi kontynuuje akcję propagującą kult świętego Michała Archanioła. Każdy uczestnik kampanii otrzymuje bezpłatny e-book QUIS UT DEUS oraz zestaw kolorowych tapet na komputer, smartfona lub tablet. Ponadto już 24 marca o godzinie 9:00, za każdego z nich w Sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant’ Angelo zostanie odprawiona Msza Święta.
W marcu 2019 roku odbędą się dwa przedpremierowe pokazy nowej ekranizacji, której powstanie aktywnie wspiera Instytut Ks. Piotra Skargi. Zapraszamy Państwa do kin w Krakowie i Warszawie na film „Rewolucja totalnej wolności”.
Prowadzona od blisko dwóch dekach przez Instytut Ks. Piotra Skargi akcja propagowania wizerunku Matki Bożej Fatimskiej za pomocą popularnego kalendarza ściennego w tym roku odniosła kolejny sukces. Właśnie wyczerpaliśmy cały nakład i tym samym kończymy rozprowadzanie kalendarzy.
Już ponad 25 tysięcy Polaków podpisało petycję do premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z apelem o wypowiedzenie przez nasz kraj niebezpiecznej konwencji stambulskiej. Dokument pod pozorem walki z przemocą przemyca do polskiego prawa postulaty ideologii gender. Petycję cały czas można podpisać na stronie ZatrzymajGender.pl
Instytut Ks. Piotra Skargi zachęca do zamówienia książki „Droga kontrrewolucjonisty” autorstwa Mathiasa Von Gersdorffa. Publikacja przedstawia historię brazylijskiego myśliciela i działacza katolickiego – Plinio Corrêa de Oliveiry (1908-1995), który poświęcił swoje życie walce w obronie niezmiennych zasad tradycji katolickiej.